Szerző Téma: NPC utasként probléma  (Megtekintve 767 alkalommal)

Nem elérhető Blowy

  • 194
    • Profil megtekintése
NPC utasként probléma
« Dátum: 2016. Január 09. - 11:50:14 »
0
Hy. Lenne egy olyan problémám, hogy nem tudok NPC-t berakni a második ülésre ami ugye az egyes ülés.
 

(Van egy NPC aki vezet egy autót és az mellé kéne berakni ezt az NPC-t)
 
Nem tudom hogyan kéne felvennem az NPC-t de a PutPlayerInVehicle - re nem rakja be bárhogyan próbálom.
Próbáltam már:
- Álló NPC - t csinálni és azt spawnkor belerakni <- ennek az eredménye az lett hogy odarakta az NPC-t folyton amerre az autó ment de csak lerakta az útra a kocsi elé.
- Sima NPC-t felvettem ugy hogy a kocsiban ül a másik mellett <- az eredmény ugyanaz mint az elsőnél.
Ha valakinek van valami megoldása erre, valami tipp azt megköszönném! :)

NPC utasként probléma
« Válasz #1 Dátum: 2016. Január 11. - 00:28:16 »
0
Az NPC-nél minden művelet lényegesen \"kényesebb\".
Úgy csináld, hogy szabályosan az indulástól a végpontig felveszed az NPC-t (lehetőleg egy idejű legyen a vezető, és az utas .rec fájljának ideje). Ugyanúgy létre hozod az NPC-t és ugyanúgy hozzá adod a felvett fájlt, hogy bejátssza. Spawnoláskor viszont ugyanúgy be kell helyezni a kocsiba a PutPlayerInVehicle függvénnyel viszont az értékre figyelj, nehogy arra a helyre próbáld tenni ahol a vezető van. Szóval be kell tenni a kocsiba is, és le is kell játszani a record fájlt nála.
Régebben én is sokat szenvedtem vele, meg kell pontosan csinálni, elvileg így sikerülni fog. Ha a függvény helytelen vagy már változtak a paraméterek ne haragudj, 2 éve nem scripteltem már, és kb. ugyanennyi ideje nem is sampoztam.
Arra figyelj, hogy ha a vezető npc-nek elöbb fog kezdődni a felvételed visszajátszása, akkor már hiba lesz. Egy scriptbe csináld mindkét NPC-t és egyszerre tedd őket a járműbe és indítsd nálük a felvétel vissza játszását. Ha nem sikerül kérlek másold be ide a kódod, ellenőrizd a server.cfg maxnpc részét, ellenőrizd, hogy az npcmodes mappában megvan mindkét script és az npcmodes mappán belül a recordings mappában is megvan e mindkét felvétel.
ui.: És ne feledd, a felvétel típusa az NPC-nél járműs felvétel típusú legyen. (Azt hiszem az az 1-es.)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 11. - 00:32:16 írta Konstantin »

Nem elérhető Blowy

  • 194
    • Profil megtekintése
NPC utasként probléma
« Válasz #2 Dátum: 2016. Január 13. - 17:28:42 »
0
Köszönöm összejött! :)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal