Szerző Téma: Blueberry Life RPG  (Megtekintve 12077 alkalommal)

Blueberry Life RPG
« Dátum: 2016. Január 01. - 15:41:06 »
+3
Jónapot kívánok!
Régebben, azt hiszem 3 éve ment ez a szerver. Körülbelül 15-20 játékos átlag volt, egy nagyon jó kis \"RP-s\" (ha mondhatom ennek) társaságot hoztunk össze, az biztos, nagyon jól elvoltunk.
Ez a mód egy Defensive RPG-edit, ami elég sok változáson ment keresztül.
Alap módért köszönet AmF & Cannon-nak!
Egy kicsit a játékmódról:
-A mód Blueberry-ben és Dillimore-ban játszódik.
-Rengeteg új dolog került be.
Például.: Rang rendszer(ami jelenleg fejlesztés alatt van, de csak annyi kell, hogy a leaderek tudják megadni a tagoknak a frakció rangját, Pl. Kadét, ez a rang meg is jelenik a frakció rádióban, a rangadás még csak Rcon Adminnal lehetséges adni, de ezt gyerekjáték megcsinálni)
-Blueberry közepén egy kosárlabda pálya is található, ahol van is egy labda, amivel lehet játszani a palánkra.(nem saját szkript) A labdát /kosárlabda parancsal lehet resetelni, és van benne egy kosár pont számláló is, ami a pálya szélén található 3D text label, ezt /kosárpontnullázás parancsal lehet nullázni.
-A benzinkúton található egy autómosó, ami elég egyszerű szkript elvén alapszik, de ötletes.
-Van egy kis halálrendszer is, ami úgy működik, amikor meghalunk valahol, akkor oda sérülten vissza rak animban, és körülbelül 10 másodpercünk van, hogy kimondjunk még halálunk előtt valamit, ha ez letelik, \"meghal\" a karakter, ekkor 120 másodpercre felvisz a mennybe(nézzük a felhőket), és ha ez letelik akkor bedob a kórházba.
-Az utcán spawnolgatnak időközönként szemetek, amit a közmunkások(a polgármester alkalmazottjai) tudnak felszedni és takarítani, ez egy elég szép szkript lett, pár animmal és kukászsákkal lett kibővítve, és így kell menniük a dolgozóknak.:D
-Találhatók szép mappolások, de azért kicsit csúnyácskák is:D (de ezt majd aki felhasználja megcsinálja tetszése szerint)
-Találhatók kapuk, ajtók néhány helyen pl. Tűzoltóságnál, felnyíló garázs, szerelőtelepnél szintén, rendőrségnél is, stb., ezek /nyit vagy N gomb segítségével aktiválhatóak.
-Bekerült egy inventory rendszer is, ami segítségével lehet a tárgyakat használni, eldobni, felvenni dolgokat a földön. Ezek a tárgyak, nálunk és a földön is elmentődnek, ha fegyverről van szó, akkor a töltény is elmentődik. Ez sem saját szkript, de már nem tudom megmondani hogy honnan szedtem, annyit tudok, hogy az angol fórumon.
-Rengeteg bug került javításra.
-Nagyon sok alap munka van, pl. faszállító, postás, bútorszállító, pizzás, szóda szállító, bútor szállító, tehén fejő(ehez a munkához nem szükséges jogosítvány, ez a blueberry farmon található), tej szállító, taxis, buszos, úttisztító, benzin szállító.
-Frakciók: Rendőrség, Mentős, Szerelő, Rádiós, Polgármester(+közmunkások), tűzoltó, és NAV,
-Index rendszer, minden kocsira lemérve. (nem minden időjáráson működik)
-A NAV-osok dolga az adó ellenőrzés, /adósok parancsal kiadja az adós emberek listáját, és ezeket az embereket felkeresve, veszik rá őket, hogy fizessék be az adót, vagy jogukban áll elvenni a tulajdonukat.
-A tűzoltóság, legtöbb helyen a tűzoltóknak semmi, de tényleg semmi célja sincs. Itt viszont módosítottunk ezen, találtunk egy tűz szkriptet, és ezt raktuk be, ez az egyetlen szkript, ami a filterscripts mappában található, ennek az a lényege hogy /fire parancsal az RCON admin tud lerakni tüzeket, amiket ellehet oltani tűzoltó autóval és poroltóval szintén. A tűz nem olyan tűz, hogy eltűnik ha kilépsz a zónájából, ez mindig ott marad, füstöl, és ég, ha az ember átmegy rajta akkor meggyullad és megsérül, kivéve a tűzoltó felszerelésben, mert akkor nem tud kigyulladni az ember. Nagyon sokszor csináltuk barátommal hogy körberaktunk Admin szolgálatban egy házat tűzzel, és ott hagytuk, majd az emberek értesítették a tűzoltókat, majd ezekből tök jó RP-s szituációt kitudtunk hozni.
-Elkezdtem egy cég rendszert is kidolgozni, ez nagyon kezdetleges, aki úgy látja, hogy jó, folytassa nyugodtan.
Viszont nem igazán tudok még erről mit írni, aki kíváncsi rá, szedje le, használja fel nyugodtan bármire, engem nem érdekel mit csinál vele, már csak itt porosodik a gépemen.
Akit esetleg érdekel, és gondolja, szivesen körbevezetem, és megmutatok néhány dolgot, esetleg ha valami probléma adódik szkriptelésileg, írjon PM-et, hátha tudok segíteni.
A letöltési link: http://www.solidfiles.com/d/e4bd0f850a/
Boldog Új Évet Mindenkinek!:)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 09. - 12:39:37 írta Ryan_Adam »

Blueberry Life RPG
« Válasz #1 Dátum: 2016. Január 02. - 17:24:14 »
0
Engem nem enged bejelentkezni :/
Mármint regisztrálok, majd lelépek.. és amikor fel akarok újra menni, akkor nem enged be, csak a chat-be annyit ír, hogy \"Rossz jelszó!\" , pedig jó jelszavat adtam meg.

Nem elérhető Proton

  • 114
  • /( . Y . )\\
    • Profil megtekintése
Blueberry Life RPG
« Válasz #2 Dátum: 2016. Január 02. - 18:02:38 »
+1
Ha scriptfiles mappából adod az admint magadnak akkor ez lesz mindig.
Módba írd be a neved mindenhová.
Pawno keresőbe írd be, hogy \"CMD:adminad\" és alatta írd át a neveket a tiedre :)

Blueberry Life RPG
« Válasz #3 Dátum: 2016. Január 05. - 13:21:05 »
0
Milyen bugok vannak javítva?  :hmmm:

Dupla hozzászólás automatikusan összefûzve. ( 2016. Január 05. - 16:29:18 )

1-2 bug: Ha kilépsz leáll a szerver, ha vissza mész az inv slotok 0/0
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 05. - 16:29:18 írta RunDavid »

Blueberry Life RPG
« Válasz #4 Dátum: 2016. Január 06. - 21:54:42 »
0
Üdv Mitől van az ha kilépsz a szerver leáll? naés ha a Scriptfilesből nem tudok admint adni magamnak akkor mégis honnan adjak? :D

Blueberry Life RPG
« Válasz #5 Dátum: 2016. Január 08. - 17:26:20 »
0
Elnézést hogy ezt mondom, de ha ennyire nem értesz hozzá, ne is kezdj bele.

Nem elérhető #ωᴇʙsᴛᴇʀ

  • 425
  • Aki hisz az megbocsatast nyer .. Egy jo nap
    • Profil megtekintése
Blueberry Life RPG
« Válasz #6 Dátum: 2016. Január 08. - 17:34:15 »
0
Idézetet írta: Szury16 date=1452113682\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"58942\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Üdv Mitől van az ha kilépsz a szerver leáll? naés ha a Scriptfilesből nem tudok admint adni magamnak akkor mégis honnan adjak? :D
 
Kicsit bele kellene olvasni a modba..
 
naés ha a Scriptfilesből nem tudok admint adni magamnak akkor mégis honnan adjak? :D [/quote]
Talán notepad++ al kellene adnod magadnak,ha arra is lusta vagy hogy át ird a neved a modban hogy tudj admint adni..
 
Mitől van az ha kilépsz a szerver leáll?[/quote]
Ez meg nálad van valami hiba,én leteszteltem és tökéletesen ment..
És gratula szép edit lett ! :)

Blueberry Life RPG
« Válasz #7 Dátum: 2016. Január 08. - 18:37:33 »
0
Köszi a megoldást sikerült Notepad++-al :)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 08. - 21:50:12 írta Szury16 »

Blueberry Life RPG
« Válasz #8 Dátum: 2016. Január 09. - 11:17:22 »
+1
Köszi srácok a pozitív hozzászólásokat! A slotok nem nullázódnak, és amikor kiléptek, olyan hogy leállt volna a szerver, velem még sohasem történt meg.
Helyesbítek, tényleg volt probléma, nagyon, nagyon sajnálom srácok:D
A probléma: Ha kiléptél általában kifagyott a szerver, ha használtad az inventory-dat.
Ezt az okozta, hogy valamiért(hülye voltam) nem hoztam létre a Scriptfiles mappában az Inventory mappát, ahol lementette volna az adatokat. Ezt hozzátok létre.
Másik probléma, vásároltál valamit, és nem rakta be az inventory-ba, azért mert \"tele van\" A hiba az volt hogy 0-ának számította a slotodat, ezt úgy tudjátok javítani, hogy az \"OnPlayerConnect\" alá, beírjátok ezt:
InvInfo[playerid][MSlot] = 25;

 
Az inventory segítségeket /invhelp parancsal megtudjátok nézni.
Még egyszer bocsi srácok, az új linket töltöm fel a javítással, hogy a többieknek ne kelljen javítani!
Link frissítve!
http://www.solidfiles.com/d/e4bd0f850a/
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 09. - 12:43:50 írta Ryan_Adam »

Blueberry Life RPG
« Válasz #9 Dátum: 2016. Január 09. - 16:08:03 »
+1
Köszi szépen rendes vagy!!! Király mód megy a + igy már nagyon szépen kösziiii *.* :3  :P :thumbsup:

Blueberry Life RPG
« Válasz #10 Dátum: 2016. Január 10. - 16:24:31 »
0
Idézetet írta: Ryan_Adam date=1452334642\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"58942\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Köszi srácok a pozitív hozzászólásokat! A slotok nem nullázódnak, és amikor kiléptek, olyan hogy leállt volna a szerver, velem még sohasem történt meg.
Helyesbítek, tényleg volt probléma, nagyon, nagyon sajnálom srácok:D
A probléma: Ha kiléptél általában kifagyott a szerver, ha használtad az inventory-dat.
Ezt az okozta, hogy valamiért(hülye voltam) nem hoztam létre a Scriptfiles mappában az Inventory mappát, ahol lementette volna az adatokat. Ezt hozzátok létre.
Másik probléma, vásároltál valamit, és nem rakta be az inventory-ba, azért mert \"tele van\" A hiba az volt hogy 0-ának számította a slotodat, ezt úgy tudjátok javítani, hogy az \"OnPlayerConnect\" alá, beírjátok ezt:
InvInfo[playerid][MSlot] = 25;

 
Az inventory segítségeket /invhelp parancsal megtudjátok nézni.
Még egyszer bocsi srácok, az új linket töltöm fel a javítással, hogy a többieknek ne kelljen javítani!
Link frissítve!
http://www.solidfiles.com/d/e4bd0f850a/
 
Egyébként meg nagyon szép mód!  :)

Blueberry Life RPG
« Válasz #11 Dátum: 2016. Január 13. - 14:47:05 »
0
Szia Ryan, Elöször is Nagyon szép kis mód, ötletes és egyedi! Nekem az a problémám akadt hogy sehogy nem akarnak menni az admin parancsok.... Modban átirtam a nevedet + scriptfilesba adtam magamnak 2-es és 3-as admint is és mégsem megy... például a /szerelő parancs müködik de amit kipróbáltam és nem ment az a /aszoli /kirúgfrakció /kocsiresi és a modba bele van irva látom és mennie is kellene csak azt az üzenetet kapom hogy nincs ilyen parancs a szerveren.... holott van.. hogy lehet megoldani? valaki tudna segíteni? esetleg Ryan?

Nem elérhető #ωᴇʙsᴛᴇʀ

  • 425
  • Aki hisz az megbocsatast nyer .. Egy jo nap
    • Profil megtekintése
Blueberry Life RPG
« Válasz #12 Dátum: 2016. Január 13. - 15:12:09 »
0
Idézetet írta: Tomi098 date=1452692825\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"58942\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Szia Ryan, Elöször is Nagyon szép kis mód, ötletes és egyedi! Nekem az a problémám akadt hogy sehogy nem akarnak menni az admin parancsok.... Modban átirtam a nevedet + scriptfilesba adtam magamnak 2-es és 3-as admint is és mégsem megy... például a /szerelő parancs müködik de amit kipróbáltam és nem ment az a /aszoli /kirúgfrakció /kocsiresi és a modba bele van irva látom és mennie is kellene csak azt az üzenetet kapom hogy nincs ilyen parancs a szerveren.... holott van.. hogy lehet megoldani? valaki tudna segíteni? esetleg Ryan?
 
/Apass 12345 (persze ha nem valtoztattad meg az admin jelszot.)

Blueberry Life RPG
« Válasz #13 Dátum: 2016. Január 13. - 16:08:30 »
0
Zeki Nagyon szépen köszönöm! Örök hála üldözzön!!:))

Blueberry Life RPG
« Válasz #14 Dátum: 2016. Január 13. - 22:07:37 »
+1
Idézetet írta: Tomi098 date=1452692825\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"58942\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Szia Ryan, Elöször is Nagyon szép kis mód, ötletes és egyedi! Nekem az a problémám akadt hogy sehogy nem akarnak menni az admin parancsok.... Modban átirtam a nevedet + scriptfilesba adtam magamnak 2-es és 3-as admint is és mégsem megy... például a /szerelő parancs müködik de amit kipróbáltam és nem ment az a /aszoli /kirúgfrakció /kocsiresi és a modba bele van irva látom és mennie is kellene csak azt az üzenetet kapom hogy nincs ilyen parancs a szerveren.... holott van.. hogy lehet megoldani? valaki tudna segíteni? esetleg Ryan?
 
Köszönöm, igen, néhány dolognál próbáltam a maximumot nyújtani, és kissebb dolgokkal \"egyedivé\" tenni.
Rengeteg mindent elkezdtem, de sok mindent félbe hagytam. Szeretem ezt a módot, mert annyi minden megvalósítható, csak egy kis kreativitásra van szükség.
Egy plusz dolog, a rendőrök, közmunkások, tűzoltók, tudnak elővenni a kocsijukból bólyákat egyesével, és lerakoskatni az útra, majd egyesével vissza pakolgatni a kocsiba, + rendőröknél a szöges drót. Nem nagy dolog, de elég ötletes, teszteljétek:D Ez ha jól tudom buggolt az alap módban, hogy leraktad a szögesdrótot, és nem tudtad felvenni, ezt kijavitottam és kicsit módosítottam.
Na jó szórakozást:D

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal