Szerző Téma: Itt kérdezz warningot/error -t!  (Megtekintve 19190 alkalommal)

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
Itt kérdezz warningot/error -t!
« Dátum: 2015. December 31. - 18:29:32 »
+1
Helló! A téma azért lett pontosabban létrehozva, hogy ne keljen minden kisebb problémákért témákat nyitni. Sok új fórumozó regisztrál mert lenne egy apró kérdése de nem látja a kiemelt témákat ami létre lettek hozva, hanem egyből egy új témát ír valami értelmetlen hozzászólással. A lényegre térve, próbáljatok olyan kód hibákat, kisebb kód figyelmeztetéseket leírni, ami tényleg apróság, nem egy nagy módot bemásolni ami több 30000 soros majd a fórumozó aki próbálna segíteni agyvérzést kap azért mert nem raktad kód tagok közé, csak simán bemásoltál mindent. Ha segítségre lenne szükséged és tényleg akarod, hogy segítsen pár fórumozó akkor helyesírási hibákat illene helyesen leírni és megfogalmazni mit szeretnénk. Ha esetleg nem kapsz választ egy régebbi hozzászólásodra akkor megkérlek téged, hogy ne idézzél semmi hozzászólást mert akkor sem fogsz hamarabb választ kapni! Csak türelmesen várni kell a megfelelő időpontra, hogy eltudják olvasni, lehetséges az a fórumozó sem tudja a megoldást azért nem írt választ. :)
Szóval a téma lényege pontosabban az, hogy próbáljatok hibás kódokat leírni, többi fórumozó majd megpróbál nektek segítséget nyújtani hamarosan, viszont megkérek minden fórumozót arra, hogy türelmesen várjon a sorára, lehet nem mindenki tudja a választ!
Figyelem! A hibákat, figyelmeztetéseket kód tagek közé kell helyezni az alábbi módon: [*code=lua][*/code] (csillag nélkül)
Ha ezt a szabályt többszörösen sem tartod be, a moderátorok figyelmeztetéseben fognak részesíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 01. - 19:02:20 írta anGeL »

Nem elérhető anGeL

  • Adminisztrátor
  • 2158
    • Profil megtekintése
Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #1 Dátum: 2015. December 31. - 18:32:15 »
+1
[gmod]Téma kiemelve, köszönjük Zyzu.  :yes:[/gmod]

Nem elérhető Royalf

  • 222
    • Profil megtekintése
Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #2 Dátum: 2016. Január 01. - 18:58:32 »
+2
Idézetet írta: ƒeheristi97 date=1451582972\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"58935\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Figyelem! A hibákat, figyelmeztetéseket kód tagek közé kell helyezni az alábbi módon: [*code=pawn][*/code] (csillag nélkül)
 
MTA-ba LUA van nem PAWN

Nem elérhető anGeL

  • Adminisztrátor
  • 2158
    • Profil megtekintése
Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #3 Dátum: 2016. Január 01. - 19:02:31 »
+1
Kijavítottam

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #4 Dátum: 2016. Január 01. - 20:52:17 »
0
Idézetet írta: Royalf date=1451671112\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"58935\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
MTA-ba LUA van nem PAWN
 
tudom, elfelejtettem átírni mivel csak átmásoltam a másik Segítségkérésből ide.. köszönöm, hogy szóltál. :)
 

Kijavítottam
 
[/quote]
Köszönöm, hogy javítottad.

Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #5 Dátum: 2016. Január 02. - 15:12:05 »
0
Sziasztok.
nem jövök rá mi a hiba forrása berakom a markerba a kocsit de nem hozza le a követ holott le van fixálva hogy hova kellene sőt semmit nem is csinál mint ha nem is létezne .A konkrét hibakódot pedig hamarosan másolom Ez a kép jelenik meg és hiába rakom oda az autót ..ezt irja ki :\"mta-screen_2016-01-02_14-56-26_www.kepfeltoltes.hu_.png\"
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
server.lua:9: attempt to index global \'fuel_kocsim\' (a nil value) A kocsinál ezt irja de ha sima autót használok akkor jó a Marcernál semmi hiba üzi nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 03. - 11:33:26 írta kisolasz »

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #6 Dátum: 2016. Január 03. - 06:25:45 »
0
Idézetet írta: kisolasz date=1451743925\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"58935\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Sziasztok.
nem jövök rá mi a hiba forrása berakom a markerba a kocsit de nem hozza le a követ holott le van fixálva hogy hova kellene sőt semmit nem is csinál mint ha nem is létezne .A konkrét hibakódot pedig hamarosan másolom Ez a kép jelenik meg és hiába rakom oda az autót ..ezt irja ki : \"9l7ke1\"
server.lua:9: attempt to index global \'fuel_kocsim\' (a nil value) A kocsinál ezt irja de ha sima autót használok akkor jó a Marcernál semmi hiba üzi nincs.
 
kódot is kérnék, kép nem elérhető, kérlek frissítsd!

Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #7 Dátum: 2016. Január 03. - 11:33:45 »
0
javita a kép.

Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #8 Dátum: 2016. Január 09. - 11:53:30 »
0
Sziasztok tanulgatom a szervert keszitese es scriptelest sql stb. es van par dolog ami gondot okoz egy kis iranymutatas jol jonne
1.WARNING: dancer-system/s_dancers.lua:161: Bad argument @ \'setElementPosition\' [Expected bool at argument 5, got number \'87.1312\']
2.ERROR: vehicle-system/s_vehicle_system.lua:319: cannot resume dead coroutine [string \"?\"]
ez a 2 gond lenne es nem tudom hol is kezdjem a javitast a scriptben vagy az sql ben koszonom elore is a segitseget.
UI:probaltam hasznalni a keresot de nem mukodik valamiert.

Nem elérhető Xenius

  • 668
    • Profil megtekintése
Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #9 Dátum: 2016. Január 20. - 15:22:59 »
+1
Idézetet írta: iceyMaster date=1452336810\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"58935\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Sziasztok tanulgatom a szervert keszitese es scriptelest sql stb. es van par dolog ami gondot okoz egy kis iranymutatas jol jonne
1.WARNING: dancer-system/s_dancers.lua:161: Bad argument @ \'setElementPosition\' [Expected bool at argument 5, got number \'87.1312\']
2.ERROR: vehicle-system/s_vehicle_system.lua:319: cannot resume dead coroutine [string \"?\"]
ez a 2 gond lenne es nem tudom hol is kezdjem a javitast a scriptben vagy az sql ben koszonom elore is a segitseget.
UI:probaltam hasznalni a keresot de nem mukodik valamiert.
 
\"Expected bool at argument 5\"
magyarul nem ismeri fel az 5. elemet, setElementPosition(element, x, y, z) illetve ennek nem lehet 5. elemet megadni (a rotációt nem kezeli, arra külön setElementRotation funkció van)
\"cannot resume dead coroutine\" a szál halott
egészítsd ki a következővel mielőtt lefutna a coroutine.resume: if coroutine.status(VÁLTOZÓ) ~= \"dead\" then coroutine.resume(VÁLTOZÓ) end

Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #10 Dátum: 2016. Február 03. - 21:44:10 »
0
Hello :D Lenne egy kérdésem, nem vagyok valami ultra beginer scripter , de még sose használtam több lua filet egy scriptben és mikor már pár ezer sornál tart egy script nagyon átláthatatlan és azt akartam kérdezni, hogy, hogy lehet egy scripten belül az egyik kliens oldali lua fileból hivatkozni a másik kliens oldali lua fileban lévő functionra ??? Valami olyan triggelés félére gondoltam de 2 kliens oldali file között :P  :question:

Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #11 Dátum: 2016. Március 25. - 09:01:11 »
0
Sziasztok! A következő lenne a problémám: A script nem tudja a másik scriptet a globalt meg hívni a következő üzenettel:
ERROR: a-csöves_munka\\scriptC.lua:38: call: failed to call \'global:giveMoney\' [string \"?\"].
Megpróbáltam megkerülni, server oldalra triggerelni(Mert ugye ez egy kilens oldali script) más féleképen meghívni nem jó.
Ez a sor akarja meghíni:
 
exports.global:giveMoney(localPlayer, getElementData(localPlayer, \"buildmoney\"))

Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #12 Dátum: 2016. Május 20. - 17:46:42 »
0
Hello,carshop-systembe lenne problémám!
 
function buildPriceCache(shopID)
priceCache[shopID] = { }
if tonumber(shopID) == 4 then
local activeShop = copy( g_shops[shopID] )
for key, value in ipairs( activeShop ) do
   if value[1] and value[2] and vehiclecount[ value[1] ] then
      priceCache[shopID][ value[1] ] = value[1]
   end
end
return
end
local activeShop = copy( g_shops[shopID] )
for key, value in ipairs( activeShop ) do
   if value[1] and value[2] and vehiclecount[ value[1] ] then
      priceCache[shopID][ value[1] ] = value[2] + ( vehiclecount[ value[1] ] or 0 ) * 600
end
end
end

 
Hiba kiemelve
Kép:http://kepfeltoltes.hu/view/160520/mta-screen_2016-05-20_17-45-00_www.kepfeltoltes.hu_.png
« Utoljára szerkesztve: 2016. Július 23. - 00:47:13 írta anGeL »

Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #13 Dátum: 2016. Május 29. - 17:07:50 »
0
Idézetet írta: jackrams date=1463759202\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"58935\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Hello,carshop-systembe lenne problémám!
function buildPriceCache(shopID)
priceCache[shopID] = { }
if tonumber(shopID) == 4 then
   local activeShop = copy( g_shops[shopID] )
   for key, value in ipairs( activeShop ) do
      if value[1] and value[2] and vehiclecount[ value[1] ] then
         priceCache[shopID][ value[1] ] = value[1]
      end
   end
   return
end
   local activeShop = copy( g_shops[shopID] )
   for key, value in ipairs( activeShop ) do
      if value[1] and value[2] and vehiclecount[ value[1] ] then
         priceCache[shopID][ value[1] ] = value[2] + ( vehiclecount[ value[1] ] or 0 ) * 600
   end
end
end
Hiba kiemelve
Kép:http://kepfeltoltes.hu/view/160520/mta-screen_2016-05-20_17-45-00_www.kepfeltoltes.hu_.png
 
Hát persze hogy a g_shops nil. Látsz itt valahol hozzáadott értéket?:D

Itt kérdezz warningot/error -t!
« Válasz #14 Dátum: 2016. Augusztus 01. - 15:13:57 »
0
Sziasztok!
A Clans.hu-tól béreltem egy szervert és SeeRPG v0.0.0.1-es modot felraktam.
Mysql-t és az sgl-t átírtam, elindul a szerver viszont ERROR-t ír ki.
Ezt írja:MODULE: Unable to load modules/mta_mysql.so (libmysqlclient.so.15: hibás ELF osztály: ELFCLASS64)
Remélem valaki tud ebben segíteni nekem.A válaszokat előre is köszönöm! :)

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal