ZyZu

Itt kérdezz warningot/error -t!

69 hozzászólás ebben a témában

Helló! A téma azért lett pontosabban létrehozva, hogy ne keljen minden kisebb problémákért témákat nyitni. Sok új fórumozó regisztrál mert lenne egy apró kérdése de nem látja a kiemelt témákat ami létre lettek hozva, hanem egyből egy új témát ír valami értelmetlen hozzászólással. A lényegre térve, próbáljatok olyan kód hibákat, kisebb kód figyelmeztetéseket leírni, ami tényleg apróság, nem egy nagy módot bemásolni ami több 30000 soros majd a fórumozó aki próbálna segíteni agyvérzést kap azért mert nem raktad kód tagok közé, csak simán bemásoltál mindent. Ha segítségre lenne szükséged és tényleg akarod, hogy segítsen pár fórumozó akkor helyesírási hibákat illene helyesen leírni és megfogalmazni mit szeretnénk. Ha esetleg nem kapsz választ egy régebbi hozzászólásodra akkor megkérlek téged, hogy ne idézzél semmi hozzászólást mert akkor sem fogsz hamarabb választ kapni! Csak türelmesen várni kell a megfelelő időpontra, hogy eltudják olvasni, lehetséges az a fórumozó sem tudja a megoldást azért nem írt választ. :)

Szóval a téma lényege pontosabban az, hogy próbáljatok hibás kódokat leírni, többi fórumozó majd megpróbál nektek segítséget nyújtani hamarosan, viszont megkérek minden fórumozót arra, hogy türelmesen várjon a sorára, lehet nem mindenki tudja a választ!

Figyelem! A hibákat, figyelmeztetéseket kód tagek közé kell helyezni az alábbi módon: [*code=lua][*/code] (csillag nélkül)

Ha ezt a szabályt többszörösen sem tartod be, a moderátorok figyelmeztetéseben fognak részesíteni!

1 személy kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján
Megosztás egy közösségi oldalon

[gmod]Téma kiemelve, köszönjük Zyzu. :yes:[/gmod]

1 személy kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján

Figyelem! A hibákat, figyelmeztetéseket kód tagek közé kell helyezni az alábbi módon: [*code=pawn][*/code] (csillag nélkül)

MTA-ba LUA van nem PAWN

2 emberek kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján

MTA-ba LUA van nem PAWN

tudom, elfelejtettem átírni mivel csak átmásoltam a másik Segítségkérésből ide.. köszönöm, hogy szóltál. :)

Kijavítottam

Köszönöm, hogy javítottad.

Megosztás

Megosztás link alapján

Sziasztok.

nem jövök rá mi a hiba forrása berakom a markerba a kocsit de nem hozza le a követ holott le van fixálva hogy hova kellene sőt semmit nem is csinál mint ha nem is létezne .A konkrét hibakódot pedig hamarosan másolom Ez a kép jelenik meg és hiába rakom oda az autót ..ezt irja ki :mta-screen_2016-01-02_14-56-26_www.kepfeltoltes.hu_.png

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

server.lua:9: attempt to index global 'fuel_kocsim' (a nil value) A kocsinál ezt irja de ha sima autót használok akkor jó a Marcernál semmi hiba üzi nincs.

Megosztás

Megosztás link alapján

Sziasztok.

nem jövök rá mi a hiba forrása berakom a markerba a kocsit de nem hozza le a követ holott le van fixálva hogy hova kellene sőt semmit nem is csinál mint ha nem is létezne .A konkrét hibakódot pedig hamarosan másolom Ez a kép jelenik meg és hiába rakom oda az autót ..ezt irja ki : 9l7ke1

server.lua:9: attempt to index global 'fuel_kocsim' (a nil value) A kocsinál ezt irja de ha sima autót használok akkor jó a Marcernál semmi hiba üzi nincs.

kódot is kérnék, kép nem elérhető, kérlek frissítsd!

Megosztás

Megosztás link alapján

Sziasztok tanulgatom a szervert keszitese es scriptelest sql stb. es van par dolog ami gondot okoz egy kis iranymutatas jol jonne

1.WARNING: dancer-system/s_dancers.lua:161: Bad argument @ 'setElementPosition' [Expected bool at argument 5, got number '87.1312']

2.ERROR: vehicle-system/s_vehicle_system.lua:319: cannot resume dead coroutine [string "?"]

ez a 2 gond lenne es nem tudom hol is kezdjem a javitast a scriptben vagy az sql ben koszonom elore is a segitseget.

UI:probaltam hasznalni a keresot de nem mukodik valamiert.

Megosztás

Megosztás link alapján

Sziasztok tanulgatom a szervert keszitese es scriptelest sql stb. es van par dolog ami gondot okoz egy kis iranymutatas jol jonne

1.WARNING: dancer-system/s_dancers.lua:161: Bad argument @ 'setElementPosition' [Expected bool at argument 5, got number '87.1312']

2.ERROR: vehicle-system/s_vehicle_system.lua:319: cannot resume dead coroutine [string "?"]

ez a 2 gond lenne es nem tudom hol is kezdjem a javitast a scriptben vagy az sql ben koszonom elore is a segitseget.

UI:probaltam hasznalni a keresot de nem mukodik valamiert.

"Expected bool at argument 5"

magyarul nem ismeri fel az 5. elemet, setElementPosition(element, x, y, z) illetve ennek nem lehet 5. elemet megadni (a rotációt nem kezeli, arra külön setElementRotation funkció van)

"cannot resume dead coroutine" a szál halott

egészítsd ki a következővel mielőtt lefutna a coroutine.resume: if coroutine.status(VÁLTOZÓ) ~= "dead" then coroutine.resume(VÁLTOZÓ) end

1 személy kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján

Hello :D Lenne egy kérdésem, nem vagyok valami ultra beginer scripter , de még sose használtam több lua filet egy scriptben és mikor már pár ezer sornál tart egy script nagyon átláthatatlan és azt akartam kérdezni, hogy, hogy lehet egy scripten belül az egyik kliens oldali lua fileból hivatkozni a másik kliens oldali lua fileban lévő functionra ??? Valami olyan triggelés félére gondoltam de 2 kliens oldali file között :P  :question:

Megosztás

Megosztás link alapján

Sziasztok! A következő lenne a problémám: A script nem tudja a másik scriptet a globalt meg hívni a következő üzenettel:

ERROR: a-csöves_munka\scriptC.lua:38: call: failed to call 'global:giveMoney' [string "?"].

Megpróbáltam megkerülni, server oldalra triggerelni(Mert ugye ez egy kilens oldali script) más féleképen meghívni nem jó.

Ez a sor akarja meghíni:

exports.global:giveMoney(localPlayer, getElementData(localPlayer, "buildmoney"))

Megosztás

Megosztás link alapján

Hello,carshop-systembe lenne problémám!

function buildPriceCache(shopID)
priceCache[shopID] = { }
if tonumber(shopID) == 4 then
	local activeShop = copy( g_shops[shopID] )
	for key, value in ipairs( activeShop ) do
		if value[1] and value[2] and vehiclecount[ value[1] ] then
			priceCache[shopID][ value[1] ] = value[1] 
		end
	end
	return
end
	[color=red][size=14pt]local activeShop = copy( g_shops[shopID] )[/size][/color]
			priceCache[shopID][ value[1] ] = value[2] + ( vehiclecount[ value[1] ] or 0 ) * 600
	end
end

end

Hiba kiemelve

Kép:http://kepfeltoltes.hu/view/160520/mta-screen_2016-05-20_17-45-00_www.kepfeltoltes.hu_.png

Megosztás

Megosztás link alapján

Hello,carshop-systembe lenne problémám!

function buildPriceCache(shopID)

priceCache[shopID] = { }

if tonumber(shopID) == 4 then

priceCache[shopID][ value[1] ] = value[1]

end

end

return

end

priceCache[shopID][ value[1] ] = value[2] + ( vehiclecount[ value[1] ] or 0 ) * 600

end

end

end

Hiba kiemelve

Kép:http://kepfeltoltes.hu/view/160520/mta-screen_2016-05-20_17-45-00_www.kepfeltoltes.hu_.png

Hát persze hogy a g_shops nil. Látsz itt valahol hozzáadott értéket?:D

Megosztás

Megosztás link alapján

Sziasztok!

A Clans.hu-tól béreltem egy szervert és SeeRPG v0.0.0.1-es modot felraktam.

Mysql-t és az sgl-t átírtam, elindul a szerver viszont ERROR-t ír ki.

Ezt írja:MODULE: Unable to load modules/mta_mysql.so (libmysqlclient.so.15: hibás ELF osztály: ELFCLASS64)

Remélem valaki tud ebben segíteni nekem.A válaszokat előre is köszönöm! :)

Megosztás

Megosztás link alapján
Sziasztok!

Ezt írja:MODULE: Unable to load modules/mta_mysql.so (libmysqlclient.so.15: hibás ELF osztály: ELFCLASS64)

Szia, elvileg a Clans.hu-nál nem lehet normálisan bekötni a MySQL-t. Én is így jártam, vettem 90 napra szervert, de nem tudtam MySQL nélkül használni.

Megosztás

Megosztás link alapján

Sziasztok!

That error means I am on a 64 bit system using a 32bit plugin, so does anyone have 64bit of libmysqlclient_r.so.15? Forrás

Ha minden igaz, 64 bites rendszeren használsz 32 bites MySQL modult. https://linux.mtasa.com/

https://wiki.multitheftauto.com/wiki/Installing_and_Running_MTASA_Server_on_GNU_Linux#Troubleshooting

Robika1

Megosztás

Megosztás link alapján

Hogyan adhatnék neki engedélyt?

WARNING: (Könyvtár)  titas.luac/ Acces Denined @ 'stopResource'

Megosztás

Megosztás link alapján

Hogyan adhatnék neki engedélyt?

WARNING: (Könyvtár)  titas.luac/ Acces Denined @ 'stopResource'

ACL.xml-be a "Default" jognál a stopResource melletti false nevű változót átírod true-ra.

Megosztás

Megosztás link alapján

Sziasztok!

A barátimmal szeretnénk egy kicsit szórakozni a WLS V2 módján, de nem menti el semmi itemünket. Annyira már ki tudtam javítani az item-systemet, hogy itemeket tudjunk leaddolni magunknak meg nagyjából már működik is az egész csak nem ment el semmit. 2 error van ami nekem jobban szemet szúrt.

[2016-08-19 15:30:52] ERROR: wls_accounts/s_account_system.lua:247: call: failed to call 'item-system:loadItems' [string "?"]

[2016-08-19 15:30:53] ERROR: Client (XYXY_XYXY) triggered serverside event object:requestsync, but event is not added serverside

Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném, elég kezdő vagyok még a legtöbb dologban.

Megosztás

Megosztás link alapján

[2016-08-19 15:30:52] ERROR: wls_accounts/s_account_system.lua:247: call: failed to call 'item-system:loadItems' [string "?"]

[2016-08-19 15:30:53] ERROR: Client (XYXY_XYXY) triggered serverside event object:requestsync, but event is not added serverside

Ahogy láttom, nem bírja meghívni, az item mentést.

Megosztás

Megosztás link alapján

Ahogy láttom, nem bírja meghívni, az item mentést.

Item betöltést*

Megosztás

Megosztás link alapján

Sziasztok!

A barátimmal szeretnénk egy kicsit szórakozni a WLS V2 módján, de nem menti el semmi itemünket. Annyira már ki tudtam javítani az item-systemet, hogy itemeket tudjunk leaddolni magunknak meg nagyjából már működik is az egész csak nem ment el semmit. 2 error van ami nekem jobban szemet szúrt.

Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném, elég kezdő vagyok még a legtöbb dologban.

Szia! Nézd meg az s_account_system.lua- nak a 247. sorát. Ha ez megvan másold be mi van oda írva.

Megosztás

Megosztás link alapján

Regisztrálj vagy jelentkezz be, hogy válaszolhass

Csak felhasználóként kommentelhetsz.

Regisztrálj

Légy közösségünk tagja még ma! Csak fél perc.

Regisztrálok

Jelentkezz be

Már van felhasználód? Lépj be!

Bejelentkezek