Szerző Téma: Mielőtt szervert nyitnál  (Megtekintve 1609 alkalommal)

Mielőtt szervert nyitnál
« Dátum: 2015. Szeptember 23. - 21:29:28 »
+1


Szép napot!
Hol is kezdjem,nap mint nap látni, hogy valaki szervert akar nyitni,rosszabik esetben RolePlay szerverről van szó.Na most,hogy zajlik egy ilyen szervernyitás?Az alábbi módon: Sampfórum»RP módok»Letöltés»Név változtatás»elindítás .. Igazából ennyi
Van értelme RolePlay szervert nyítni 2015-ben?
A válasz van, DE,csakis akkor ha egy komoly fejlesztői csapattal rendelkezel és megvan a kellő elszántság.És persze tudtok olyat mutatni ami még nincs, de persze ez már megerőltető feladat.
Miért nyit mindenki RolePlay szervert?
Ez egy nagyon jó kérdés,viszont ott van a szervernyitókban az, hogy Ő ha Tulajdonos lesz, akkor nagyon swag,yolo faszi, és akkor ő kemény.A nagy lófaszt,az a legnagyobb gond, hogy fogalmuk sincs, hogyan kell egy szervert vezetni,működtetni.
Hamarosan [MEG NEM] nyíló szerverek
A kedves felhasználó meghirdeti a szervert, nagyon komoly szöveggel,weboldal minden, aztán mikor eljön a nyitás időpontja,hopp, jön a szöveg, hogy nem nyitunk meg.Vagy jobbik esetben megnyitnak egy órára.
Akkor ne is nyissak RolePlay szervert?
Nyiss nyugodtan, de feleslegesen foglalkozol vele,mert nincs jövője neki,KIVÉVE ha nem mutatsz olyat ami kell a játékosoknak.Viszont erre ott vannak azok a szerverek, amik Magyarország legnagyobb szerverei,és azok amik MAJD nyílni fognak egy komoly fejlesztői csapattal.
Anyagiak
A másik dolog, ha már szervert akarsz nyitni, akkor nézz mélyen a tárcádba, mert nem lesz olcsó mulatság. Jha igen az ingyenes szolgáltatások, aha értem, Ddos és egyéb védelmet b*szol kapni ingyenes szolgáltatásoknál.De ez legyen a legkisebb gondod,tegyük fel keresel egy fejlesztőt, szerinted megelégszik egy fejlesztői pozícióval a szerveren?Az vagy lelopja a scripteket és HŰ DE nagy fejlesztő vagy sík hülye.Ha szervert akarsz olyat amin játszanak és egy remélhetőleg jó közösség uralkodik rajta, na azt meg kell fizetni. TS»Web»Server nem egyszerű ezt a három dolgot fenntartani.
Mit ajánlok azoknak akik a közeljövőben szeretnének szervert nyitni?
Azt mondom, elsősorban nézz utána az adott programnyelvnek.Miért?Mert nem kell mindent a scripterekre bíznod, magad is meg tudsz oldani dolgokat.Elszánt és kitartó legyél, mert nem fog rögtön 100+játékos játszani a szerveren.
Na de milyen típusú szervert nyissak az RP-n kívül.
Nézd rengeteg más alternatíva van, nem is értem miért mindenki RP szervert akar nyitni, mert ha megnézed az a legnehezebb, rengeteg kidolgozott rendszer kell hozzá, és kezdők, de még haladóknak is gondot okoz.Találj ki egy olyan módot, vagy rakj össze több módból 1-et amire azt mondják a játékosok, hogy azt a Kurva élet.
Samp vagy MTA?
Én alapjáraton azt mondom MTA.Miért?Mert rengeteg dolgot ki lehet vitelezni, szépen lehet Dizájnolni és komoly rendszereket lehet benne kialakítani.És egy bizonyos szinten fejlettebb minta a SAMP, köszönhető a LUA nyelvnek.
Utószó
Na akkor gondolkodj el azon, meg e éri neked szervert nyitni, szar móddal, amit mindenki ismer, csak mert odateszed, hogy Kurva egyedi lesz...

Nem elérhető Pedró

  • 3341
  • 2014 © Az év Szkriptere
    • Profil megtekintése
Mielőtt szervert nyitnál
« Válasz #1 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 21:32:15 »
0
téged nem is ismerlek

Mielőtt szervert nyitnál
« Válasz #2 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 21:40:49 »
0
lebuktam.

Nem elérhető Flash

  • 5726
  • (っ◕‿◕)っ
    • Profil megtekintése
Mielőtt szervert nyitnál
« Válasz #3 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 23:21:08 »
0
Mi a célod ezzel a témával?

Mielőtt szervert nyitnál
« Válasz #4 Dátum: 2015. Szeptember 23. - 23:42:17 »
0
Hogy másnak ne legyen kedve szervert csinálni és hozzá menjen az a pár játékos.

Nem elérhető Ben

  • 1754
  • Ben apó
    • Profil megtekintése
Mielőtt szervert nyitnál
« Válasz #5 Dátum: 2015. Szeptember 24. - 00:47:12 »
0
Nem olvastam el az egész témát, kb csak a címet, de 14 (, ha szigorú lennék 18) alatt ne nyiss semmilyen szervert, mert úgyis csak hatalomvágyból tennéd az egészet, hogy valahol főnök legyél. Editelt mod meg minden, csak legyen valami saját, ahol te vagy a góré.
Ez volt a napi Ben rovatunk.

Nem elérhető Kovacs_Richard

  • 1743
  • HRP Fejlesztő
  • Discord: Kovacs_Richard#0321
    • Profil megtekintése
    • Hun Role Play Web
Mielőtt szervert nyitnál
« Válasz #6 Dátum: 2015. Szeptember 24. - 08:05:12 »
+2
Érdekes a gondolatmenet...
Szerinted csak \"komoly fejlesztői csapattal éri meg szervert nyitni\", főleg RP szervert?
Amikor én nyitottam RP szervert 8 éve Hun Role Play néven akkor a világon összesen 6-8 RP szerver volt, nem úgy mint most...
Viszont én soha nem arra mentem, hogy 300-an legyenek rajta...a legtöbb játékos 30 volt a vége felé...
Nálunk családias volt a hangulat, persze voltak viták, de általánosságban elég jó volt a hangulat és tök jókat tudtak az emberek RP-zni...
A komoly csapatról annyit, hogy én 14 éves voltam azt se tudtam mi az a programozás, informatikai ismereteim kb annyi mint amit általánosban megtanultam + otthon szerzett pár infó...
24.000 soros GFRP módot kezdtem el fordítani, vagy 6x neki álltam előröl, mert volt amikor 6, volt amikor 10 ezer sor után 26 errort kaptam...
Ma 3 szakmám van (98,86,90%) és ezt ennek köszönhetem, hogy akkor saját szervert nyitottam...ez a 3 szakma csak a scriptelésnek köszönhető, hisz rengeteget megtanultam önszántamból! és nem netes tutorialokból vagy fórumról, hanem a kódot szerkesztettem és szó szerint kitapasztaltam mi mit csinál...vicces volt amikor a ciklusokkal megismerkedtem :)
Első munkahelyem suli után augusztusban lett meg...haverom rágta a fülem, hogy írjak önéletrajzot, mert egyik ismerőse pont programozót keres, de én még a nyarat ki akartam élvezni, mint utolsó nyári szünet...végül jelentkeztem felvettek...
Az a \"haverom\" a legjobb barátom, egy régi HRP főadmin akivel már több szilvesztert együtt töltöttünk, jó pár dolgot csináltunk közösen, fizetős webfejlesztést bevállaltunk közösen (ő grafikus dolgokban van otthon)...
Szóval ha így nézzük maga a scriptelés rengeteg dolgot tud adni, ne adjon 3 szakmát, de adjon egy irányt, egy tapasztalatot...
Az emberekkel való együtt játszás szintén rengeteg lehetőséget nyújt magában, főleg ha nagyon jó a közösség...
A HRP 4 évet futott, 4 éve áll (\"fejlesztés alatt\")...
Pár hónapja gőzerővel dolgozok, dolgozunk az újjáélesztésén! Régi játékosokat vonok be a dologba, van egy srác biztonsági őr...ő például webfejlesztést kezdett el tanulni, mert mondtam, hogy HTML + CSS-el kellene designokat készíteni...pár infót lejegyzetelt és átküldött amit fel tudunk használni az új HRP-n, elég lelkes és képes alkalmazkodni a feladathoz, ha holnap azt mondanám, hogy autó szerelést kellene tanulnia abba fogna bele...
Mi nem sa-mp keretek között akarunk RP szervert nyitni, mert szerintem az SA-MP RP-jét már megmérgezte maga a GTA-s fegyver központúság...mi áttértünk teljesen más játékra ami nem a fegyvereket helyezi középpontba...DE ez annak köszönhető, hogy elkezdtem 8 éve a saját RP szerveremet...
Persze ma már más a helyzet mint régen volt, mások a lehetőségek...
Ha valaki saját szervert nyit és megtanul scriptelni akkor sokat tanulhat...de ha jó csapattal tud együtt dolgozni akkor szintén elég sokat fejlődhet...
Nekem a \"komoly fejlesztői csapatom\" tudod miből áll?
Grafikus főadminból (photoshop, videó vágás, 3D...mindent megtanul amit kell! neki nincs semmilyen papírja)
Egy új srác aki szintén grafikába segít be
Egy másik új srác aki szintén grafikába segít be + rendszergazdai feladatokat fog ellátni
Biztonsági őrből lett webfejlesztő (még csak HTML és CSS megy neki, de lassan jön a JS aztán még egyéb nyelvek)
Pár főadmin/admin/játékos akik adatokat gyűjtenek, mappelnek...
Belőlem (3 informatikus szakmám van, de ezt főleg a HRP-nek köszönhetem)
Neked mi a \"komoly fejlesztői csapat\"? legyen mindenkinek 5 év tapasztalata abban amiben dolgoznia kell?
Én nem azokra az emberekre várok akik mindent tudnak...én a lelkes embereket segítem!
Aki most biztonsági őr később lehet ugyanúgy webfejlesztő lesz mint én...anyagiakról és kényelemről ne is beszéljünk, hisz én most is a munkahelyen ülök és ezért a válaszért is fizetést kapok, mert munkaidőben írom :D
Én beszélgettem Tamásiékkal is mikor még csak tervezgették a SEE-t...
3-5 ember tervekkel...ennyit láttam és látod hova jutottak...
Elszántság, kitartás kell és készen kell állni a fejlődésre...
Én soha nem mentem a profitra, volt lehetőségem pénz szerzésre a HRP által, de nem éltem vele...
Nekem a weboldal éves szinten 10.000Ft + a szerver 6-7000/év volt...tehát nem akkora költség, hogy belerokkanjon valaki...
Én először házi szerverrel kezdtem aztán támogatott egy főadmin (fizette a szervert), végül én fizettem...
Sok szerveren van támogatás rendszer ami ugye leveszi a költségeket a válláról a tulajnak, sőt szerintem nem rossz profitot hoz...
Szerintem igenis megéri belevágni egy olyan dologba amiből rengeteget tanulhatsz és jó csapatot hozhatsz össze...
Én sa-mp-s pályafutásom alatt több száz embert ismertem meg, más online játékokban szintén...ha sikerül valakinek egy jó csapatot összehoznia akkor nem egyedül fejlődik rengeteget...pl nálunk a grafikusok többen mondták, hogy itt rengeteget tanultak (régi videó szerkesztők és képszerkesztők)...
Sokan úgy vágnak bele, hogy nincs is meg mögötte a szándék és a kitartás, csak \"lesz ami lesz\"...2 hétig lelkesek aztán vége a dalnak...az ilyeneknek nem éri meg belevágni...viszont aki évekig képes csinálni és tényleg kitartó szerintem csak jól járhat vele...
Régóta nem tevékenykedem, mint SA-MP scripter.
HRP Fejlesztő.

Nem elérhető divkn

  • 3259
    • Profil megtekintése
Mielőtt szervert nyitnál
« Válasz #7 Dátum: 2015. Szeptember 24. - 09:46:58 »
+2
Idézetet írta: Stevy2 date=1443036568\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"57844\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
És egy bizonyos szinten fejlettebb minta a SAMP, köszönhető a LUA nyelvnek.
 
SAMP egy modifikáció, Lua pedig szkriptnyelv. Nem Lua nyelven írják az MTASA módot, csak Lua szkriptekkel tudod vezérelni a  portált szerver és a kliens funkcióit úgy, hogy Linux és Windows op. rendszer alatt is olvasható legyen.
Hogy miért mindig RP?
Nyugalom és békesség miatt, mert a játékosok nem tudnak egyszerűen fegyverhez jutni vagy akár járműhöz, így pedig ha valaki egyedül vezeti a szervert akkor, nem kell a nap 24 órájában felügyelni a szervert. Ám ezen kívül számtalan ok van arra hogy miért RP, írhatom azt is, hogy kitiltották egy szerverről és a kitiltott tag úgy gondolja majd ő jobb szervert fog alkotni, ahol tényleg akkor tilt ki embereket, mikor tényleg fontos. Na. meg persze a társaság.
Jó párszor én is eljátszottam már azt, hogy hirdetek egy szervert, de sosem készül el. Tudom, szar vagyok, utálom is magam emiatt. :nugget:

ᗩωєѕσмє

  • Vendég
Mielőtt szervert nyitnál
« Válasz #8 Dátum: 2015. Szeptember 24. - 14:31:50 »
+1
swag,yolo faszi, és akkor ő kemény[/quote]
[hs width=500 height=250]http://photo2.ask.fm/078/381/488/-309997000-1t5ir7h-r7bnqn5d592h2f/preview/avatar.jpg[/hs]

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal