Szerző Téma: Rendszercsere, és az új fórumrészek  (Megtekintve 3290 alkalommal)

Nem elérhető Cappsy

  • Adminisztrátor
  • 2754
    • Profil megtekintése
Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Dátum: 2015. Március 04. - 21:18:03 »
+4

Áldás Békesség!
Nos volt 1-2 félreértés, a jelentkezés amit írtok nekem az  a \"Moderátor\" rangra való jelentkezés!
Viszont a tegnapi nap csak amolyan elő szó volt, szóval jó lenne a tettek mezejére lépni. :)
Először is az első napirendi pont az a staff megformázása! Én itt most az új rendszert fogom vegyíteni a régivel..
Mivel a fórum fog kapni egy pár új témát (Pl: programozás, weblap fejlesztés.. mit tudom én.. amit akartok..) Így hülyeség lenne a mostani rendszer használata.. Az arra volt jó, hogy az akkori vezetőség helyettesítve legyen.. Így a következőképpen fog kinézni a dolog:
-Ismét vissza fog kerülni a lokális rendszer.. Miért is? Elmondom. Mivel új témák lesznek például: xy játékfejlesző program fórumrésze, így azt karban kell tartani.. Ehhez ki lesz jelölve moderátorként egy olyan személy aki ért is az xy játékfejlesztéshez, és akinek ideje is van vele foglalkozni. Ez miért lesz jó? Azért mert így az új témák érdekeltsége is nőni fog, és foglalkoztatva lesz az ottani lokális moderátorral. Tehát: Ezeken a helyeken, a moderátornak nem csak az lesz a feladata, hogy moderáljon, hanem hogy foglalkoztassa az adott fórumrészt.. Így nem fog az történni mint például az MTA részlegünkkel ahol a kocsmázástól a sütésig minden van.. Csak pont az nem ami kell. Fontos: Ez csak az új fórumrészeken lesz így! A sa-mp fórumrészek moderálása illetve kezelése marad a sampfórum staffnak!
-Moderátor rang --> Glob Relatíve eddig is a kettő ugyan az volt.. Viszont formasági okokból ezt lecseréltem :)..
Az admin rangot meghagyom az eredetinek, tudom milyen adminnak lenni, és tudom mennyi szívással tud járni, nem lennék sportszerű hogyha most flash-t megfosztanám ettől, csak azért mert én lettem a vezetőségi.. Flashnak így is lesz dolga szerencsétlennek majd :D
Kicsit tisztázzuk az új fórumrészekkel kapcsolatos dolgokat
Na, a lényeg annyi, hogy én nem tervezek erre egy külön fórumot kialakítani mert hülyeség. Inkább arra gondoltam, hogy alul el fognak helyezkedni egy új fórumkategória ami az Egyéb fórumrészeket fogja tartalmazni. Ezt nem szeretném minden féle sz*rra telerakni, mert annak semmi értelme nem lesz. Olyan fórumrészeket fogunk választani leginkább, amik valamilyen módon kötődnek a samphoz.. Az új fórumrészeket ti adjátok meg.. Én ilyenekre gondoltam:
-Weboldal dizájn
-PHP/HTML programozás
-Mysql/SQL
-Biztonság Technika (Avagy a szerverünk, illetve gépünk védelme)
stb...
Szerintem ilyesmiknek kéne lennie, mert ezek mégis csak olyan dolgok amiket a közösség használhat, valamint annyira azért nem térnek el a samptól.
Új fórumrészeket itt lehet ajánlani: http://sampforum.hu/index.php?board=380.0
Hogyan is néz ki: Ide bármit lehet írni pl: xy játékfejlesztő fórumrész
Nyitsz neki egy témát és leírod, hogy miért ajánlod, mi a lényege, és hogy vállalnád-e az adott rész foglalkoztatását illetve moderálását. (Itt kérnék egy beszámolót arról is, hogy mennyire értesz az xy játékfejlesztő programhoz)
Hozzá adsz egy szavazást ami: Szeretném/Nem szeretném opciókat tartalmazza. És így a közösség tud róla dönteni, hozzáírni stb. Röviden ennyi lenne :), kérdéseket itt várom.. Ha valaki ajánl egy új részt, akkor a közösségnek 1 hete van dönteni afelől. hogy akarja vagy nem. Fontos az, hogy az inaktívvá vált részeket (már ha lesz ilyen) archiválni fogom.. Mindenhol a glob szabályzat érvényes, de helyi szabályzat személyre szabható lesz.. :) Az Egyéb fórumrészek kategória folyamatosan frissülni fog, hisz ki tudja milyen új dolog jön majd ki. Így haladni tudnunk majd a korral :)
 

Egyelőre ennyi, kérdések/kérések, itt leírhatóak

Remélem mindenki elégedett ezzel a felállással :).


Jó fórumozást addig!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 04. - 21:43:27 írta Caρρsy »

Nem elérhető Dfoglalo

  • 4069
  • Globális Moderátor
    • Profil megtekintése
Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #1 Dátum: 2015. Március 04. - 22:02:58 »
0
Jó lenne tudni, hogy mely témák érdeklik az idelátogató vendégeket. Azonban ezt nyilván nehéz megkérdezni tőlük, mivel a vendégek nem nagyon regisztrálnak be. (U don\'t say jöhet, de csak azért is leírtam. :D) Mivel új témák felé nyitnánk, ezáltal új emberek felé is, bizony jó lenne számításba venni a vendégek érdekeit is. Talán van elmentve statisztika arról, hogy mely fórumok a népszerűek nem regisztrált látogatók megtekintései alapján, bár még sosem hallottam ilyenről. Azonban ha nincs, lehetne nézegetni a Ki online? Oldalt és kideríteni, hogy a vendégek milyen témákat tekintenek meg legtöbbször a fórumon. Akár erre írni valamit, hogy a statisztika mérés automatikus legyen. Tudom, nem nagy \"ötlet\", de talán ez is egy megfelelő lépés lehet az új emberek \"elcsábításában\", hogy be is akarjanak majd regisztrálni. Persze enélkül is meg fognak nyílni majd az új fórumrészek, de hátha kimarad egy olyan téma, amit a vendégek tonnaszámra habzsolnának, azonban egyik jelenlegi, beregisztrált felhasználónak sem jutna eszébe.

Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #2 Dátum: 2015. Március 04. - 22:10:51 »
+1
A vendégek kis része regisztrált felhasználók és csak más eszközről néznek fel megnézni,h írtak-e a témájukba.
A nagyobb réteg pedig a scripteket/modokat jönnek átnézni,hogy van-e valami amit érdemes letölteni. Ezért vendégeket inkább a napjainkba használt programok/játékok letölthető tartalmai érdekelik leginkább. Szóval Dfalglo én olyan témákra hajaznék ami letölthető/interaktív.
Edit: Csak így példának okáért ha már mondtad a ki online menüt
 
Vendég   22:03:45   Egy témát olvas: Graffiti rendszer.
Vendég   22:06:45   Egy témát olvas: Stewart Life RolePlay.
Vendég   21:49:13   Egy témát olvas: Új Globális Moderátorok.
Vendég   22:01:32   Egy témát olvas: gcamera dialog hiba.
Vendég   22:05:10   Egy témát olvas: Eredeti \'IMG\' fájlok.
Vendég   21:44:25   Egy témát olvas: Számológép [PASCAL].
Vendég   21:50:17   Egy témát olvas: Bányász Munka V2.
Vendég   21:57:37   Egy témát olvas: [Leírás] Debugolás.
Vendég   21:54:49   Egy témát olvas: DefensiveRPG mód.

 
És akkor még lehetne sorolni.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 04. - 22:16:38 írta Peter »

Nem elérhető Dfoglalo

  • 4069
  • Globális Moderátor
    • Profil megtekintése
Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #3 Dátum: 2015. Március 04. - 22:33:08 »
0
Pelre, amikor ez eszembe jutott, kb. 15 vendég pont SAMP-tól független témákat nézegetett. Szóval se téma csekkolás, se szkript/mod. Szóval azért akad ott bőven információ, hogy a tényles vendégeket mi más érdekli még oldalunkon a SAMP-on kívül. Hátha valamit meglátunk ott, ami nem jutna eszünkbe.

Nem elérhető Flash

  • 5726
  • (っ◕‿◕)っ
    • Profil megtekintése
Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #4 Dátum: 2015. Március 04. - 22:44:26 »
+2
Idézetet írta: Caρρsy date=1425500283\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"53077\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Flashnak így is lesz dolga szerencsétlennek majd :D
 
Állok elébe pls :)

Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #5 Dátum: 2015. Március 05. - 08:00:54 »
0
Nem akkartam külön témánt nyinti neki,mivel szerintem nem érdemel annyit de ha már a fórum SMF,meg szinte az összes szervernek SMF fóruma van lehetne egy külön fórumrész ami SMFel kapcsolatos(tudom,hogy van egy téma) de itt nem csak segítségeket lehetne kérni.Ez csak egy kis ötlet,akár alfórum is lehetne.Szerintem sokaknak segítene.Ha ez így nem jó,hogy nem nyitottam témát,akkor ez van.

Nem elérhető Loren

  • 1401
  • Ex Moderátor
    • Profil megtekintése
Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #6 Dátum: 2015. Március 05. - 09:07:39 »
+1
Az MTA részleget kellene menteni, de sürgősen. Nem kis érdeklődés van iránta, és ha kitudnánk jobban térni rá, biztosan megváltozna a fórum statisztikája (minden téren).

Nem elérhető Cappsy

  • Adminisztrátor
  • 2754
    • Profil megtekintése
Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #7 Dátum: 2015. Március 05. - 09:31:37 »
0
\" post=\"532594\" timestamp=\"1425538854\"]
Nem akkartam külön témánt nyinti neki,mivel szerintem nem érdemel annyit de ha már a fórum SMF,meg szinte az összes szervernek SMF fóruma van lehetne egy külön fórumrész ami SMFel kapcsolatos(tudom,hogy van egy téma) de itt nem csak segítségeket lehetne kérni.Ez csak egy kis ötlet,akár alfórum is lehetne.Szerintem sokaknak segítene.Ha ez így nem jó,hogy nem nyitottam témát,akkor ez van.
 
[/quote]
Tisztán leírtam! Nyiss neki egyet... Kérlek..
 

Az MTA részleget kellene menteni, de sürgősen. Nem kis érdeklődés van iránta, és ha kitudnánk jobban térni rá, biztosan megváltozna a fórum statisztikája (minden téren).
 
[/quote]
Ezzel kapcsolatba kicsit más terveim vannak, ezek nem publikusak.

Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #8 Dátum: 2015. Március 05. - 10:57:02 »
+1
a vendégek nagyrésze nem is ember, feladata neki hogy felfedezzen, mint dóra

Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #9 Dátum: 2015. Március 09. - 13:35:12 »
0
Ha valóban lesz dizájn és programozás rész, abban szívesen segítek, a moderálásában is. Akár fórum átalakításában is. (Kódilag)
Tudom nem indult jól a \"viszonyunk\" Cappsy, de ha gondolod vegyél fel skypeon, Csabival beszéltünk 1-2 dologról, hátha aktuális még.  ;)

Nem elérhető Cappsy

  • Adminisztrátor
  • 2754
    • Profil megtekintése
Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #10 Dátum: 2015. Március 10. - 16:09:30 »
0
Idézetet írta: navMartin date=1425904512\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"53077\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ha valóban lesz dizájn és programozás rész, abban szívesen segítek, a moderálásában is. Akár fórum átalakításában is. (Kódilag)
Tudom nem indult jól a \"viszonyunk\" Cappsy, de ha gondolod vegyél fel skypeon, Csabival beszéltünk 1-2 dologról, hátha aktuális még.  ;)
 
Más fórumrészen kell jelezni! Oké, tudok a történetről. Skype címem meg tudod nézni/leírni a tied!

Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #11 Dátum: 2015. Március 10. - 16:36:01 »
0
Mégis melyikben? Mert ahogy látom nem lett konkretizálva.

Nem elérhető Cappsy

  • Adminisztrátor
  • 2754
    • Profil megtekintése
Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #12 Dátum: 2015. Március 10. - 16:45:30 »
0
Idézetet írta: navMartin date=1426001761\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"53077\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Mégis melyikben? Mert ahogy látom nem lett konkretizálva.
 
\"Nyitsz neki egy témát és leírod, hogy miért ajánlod, mi a lényege, és hogy vállalnád-e az adott rész foglalkoztatását illetve moderálását. (Itt kérnék egy beszámolót arról is, hogy mennyire értesz az xy játékfejlesztő programhoz)\" -- > Új fórumrészeket itt lehet ajánlani: http://sampforum.hu/index.php?board=380.0
Itt! (skype: bauerbence)

Rendszercsere, és az új fórumrészek
« Válasz #13 Dátum: 2015. Március 11. - 09:47:04 »
0
Oké, felvettelek.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal