Szerző Téma: Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~  (Megtekintve 2566 alkalommal)

Nem elérhető Cappsy

  • Adminisztrátor
  • 2754
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Dátum: 2015. Február 08. - 00:11:45 »
+10

Sziasztok!
Sokan kérdezhetik, hogy miért pont ezen a késői órán írom meg ezt a közleményt.. És miért késtem vele ennyit?! Hát.. őő.. az úgy volt, hogy: Ugye már egy ezelőtti közleménybe is leírtam, hogy nemsokára jön.. Sajnos sok technikai probléma adódott a jelentési rendszerrel így emaitt kellett ennyire csúsznia! A jó hír viszont az, hogy ezzel a lépéssel, bezárult a \"változások  #1\".. Ugye ezeket azóta indítottam el, amióta adminisztrátor vagyok. Úgy érzem a fórum emiatt jelentős változáson esett át. És nemcsak a fórum, de a felhasználók mentalitása is pozitívabb lett. :). Remélem, ez is pozitív hatásokat fog eredményezni, és remélem mindenki kielégítőnek( :wub:) tartja a változtatásokat.
 
 
A jelentési rendszer:
Nos a jelentési rendszerről eddig nem sokat árultam el a felhasználóknak! Ennek persze megvan az oka.. Nagyon labilis ötlet is volt, és jobbnak láttam, ha jó ideig nem publikus. Maguk a moderátorok se nagyon tudnak róla semmit.. Az új jelentési rendszer lényege, az hogy végre legyen is értelme a jelentésnek! Ez egy kétoldalú dolog, hisz van téma/felhasználó jelentés, és van moderátor/Admin jelentés..
Ha témát jelentesz:
Ugye sokan nem ismerik  a \"jelentés egy moderátornak\" funkciót. Na hát én épp emiatt szeretném ezt egy kicsit hasznosabbá tenni. Ugye eddig segítőkész rangot csak az kaphatott, aki segít mondjuk szkriptelni. Mostantól a moderátorok segítéséért is jár a segítőkész rang!
Amikor te (jogosan, és helyesen) jelentesz egy témát, akkor a moderátor, ellenőrzi és +/- tiszteletet fog rá adni! Ha, valaki sok pozitív jelentéssel segít minket abban az esetbe, segítőkész rangba fogjuk részesíteni. Sőt!  Ha a mentalitása nem változik ezzel kapcsolatba akár VIP rangfokozatú is lehet!! Így végre talán megéri használni a \"jelentés egy moderátornak\" gombot :).
Szóval előnyei a (jogos, és szabályszerű) jelentésnek:
-Tisztelet pontot szerezhetsz

-Segítőkész sőt akár VIP rangot is elérhetsz vele


-Segíted a munkánkat


-Megdicsérlek, és azt kirakhatod aláírásba úgy mint
SkyLine

-Ha moderátornak jelentkezel segít a felvételkor

-Rend és fegyelem lesz a fórumon



Ha egy moderátort jelentesz:
Na ez nem fog pozitívummal járni  :D. Úgy érzem, hogy eddig a moderátorokat/illetve adminokat, nem nagyon lehetett szavukon fogni. Aki engem ismer, én mindig azon az elven voltam, hogy a fórum a felhasználókért van, így nem a hatalomszerzés, hanem a jó közösség a célom. Eddig érdekes módon a moderátorok nem nagyon kaptak figyelmeztetést (lehet mert tudják a szabályt, vagy varázslat vagy nemtudom), de ez most változhat. Először is, minden moderátornak/adminnak/vezetőséginek, lesz egy külön fórumrésze a \"staff jelentése\" témán belül. Oda bárki nyithat olyan témát ami a staff taggal kapcsolatos. pl: tiszteletlen ,nem jól moderál mert.. Ennek a témának a rendbe tartása az adott staff tagnak a feladata! Abban az esetben, ha valaki nem megfelelően végzi a dolgát, a moderátorok közül, az irónia erejét használva figyelmeztetésbe részesítjük :D...Így végre tisztességesen nyomon követhetőek a hibázások.. Persze, nem minden esetbe lesz figyelmeztetés kiosztva, de akadni fog szerintem 1-2 olyan alkalom is (sajnos). Lényeges dolog az is hogy bár régen élt ez a szabály, most megerősítem: a rangokat kötni fogom a figyelmeztetésekhez!
Vagyis, bizonyos rangokat, magas figyelmeztetési számmal el lehet veszteni!
A vip/segítőkész rangok, 60% felett, akár azonnal elveszthetőek!
A Moderátorok már 40% fölött félhetnek!!!
A támogatók 80% aggódjanak!
 
Így talán kicsit nagyobb lesz a súlya a figyelmeztetésnek!
Annyit hozzáteszek, hogy a staff tag jelentését csak normális hangnembe, tisztelettudóan lehet megtenni! Hogy legyen is valami értelme! Ha meglátok egy ilyet: Szarvagy, mert warnolsz. k?
Azt kitiltással fogom jutalmazni :).. Nem figyelmeztetéssel :). Hülyék nem kellenek ide!
Köszönöm hogy elolvastátok, remélem hasznos lesz!
A nyelvtani, illetve fogalmazási hibákért elnézést! Késő van, bár én átolvasva nem találtam!
Üdv:
Cappsy

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #1 Dátum: 2015. Február 08. - 01:40:02 »
0
Gyönyörű és ötletes. :)

Nem elérhető Loren

  • 1401
  • Ex Moderátor
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #2 Dátum: 2015. Február 08. - 06:37:47 »
0
Gratulálok, jó gondolatok, tervek... remélem beválik :)!

Nem elérhető skyLine

  • Globális moderátor
  • 2171
  • 2020
  • Vaterán
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #3 Dátum: 2015. Február 08. - 09:20:59 »
+1
Ott a nevem.  :D

Nem elérhető Cappsy

  • Adminisztrátor
  • 2754
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #4 Dátum: 2015. Február 08. - 11:02:24 »
0
Köszönöm :)
 
Idézetet írta: skyLine date=1423383659\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"52492\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ott a nevem.  :D
 
Legalább valami megmaradt belőle :DD

Nem elérhető Sentor

  • 227
  • Cappsy védence :D
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #5 Dátum: 2015. Február 08. - 13:20:02 »
0
Ejj, mostmár nem lesz trollkodás :D

Nem elérhető Hörry

  • 835
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #6 Dátum: 2015. Február 09. - 20:53:32 »
0
Ugye sokan nem ismerik  a \"jelentés egy moderátornak\" funkciót. Na hát én épp emiatt szeretném ezt egy kicsit hasznosabbá tenni. Ugye eddig segítőkész rangot csak az kaphatott, aki segít mondjuk szkriptelni. Mostantól a moderátorok segítéséért is jár a segítőkész rang!
Amikor te (jogosan, és helyesen) jelentesz egy témát, akkor a moderátor, ellenőrzi és +/- tiszteletet fog rá adni! Ha, valaki sok pozitív jelentéssel segít minket abban az esetbe, segítőkész rangba fogjuk részesíteni. Sőt!  Ha a mentalitása nem változik ezzel kapcsolatba akár VIP rangfokozatú is lehet!! Így végre talán megéri használni a \"jelentés egy moderátornak\" gombot :).
[/quote]
Ez mind szép és jó csak jó lenne tudni, hogy ha valaki bejelent valamit és az jogos volt kapott-e rá valamit az illető \"+\"-t vagy olyan esetben \"-\"-t lehet én érzem így magam, de ha valahányszor bejelentek valamit van egy marha furcsa érzésem még napok után is, hogy vajon megnézték el lett bírálva? Természetesen igen, csak ha már be lett vezetve egy ilyen rendszer akkor szerintem hasznos lenne ha az adott illető tudna róla, hogy a Moderátorok \"pozitívnak\" találták az adott jelentést. Így ha ezt látná az adott illető esetlegesen ösztönzőnek hathat rá, \"hogy igen na usgyi osztan segítsünk ezeknek\". Persze ez az utóbbi inkább csak feltevés méghozzá az én feltevésem.

Nem elérhető Thomas_Jonson

  • 560
  • Thomas_Jonson
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #7 Dátum: 2015. Február 09. - 21:01:18 »
+1
Na 1 jó pont a fórum fejlődése érdekében. Erre már szükség volt.

Nem elérhető Hörry

  • 835
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #8 Dátum: 2015. Február 09. - 21:04:02 »
0
\"Nyugalom s béke.\"


Mellesleg nem szóltam amit feljebb írtam most nézem, hogy kaptam is 2 \"+\" pontot.

Nem elérhető Flash

  • 5726
  • (っ◕‿◕)っ
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #9 Dátum: 2015. Február 09. - 21:06:36 »
0
Kedves Hörry!
A fórumozók szinte csak olyan hozzászólásokat/témákat szoktak jelenteni melyhez tényleg szükség van a moderálásra. Ellenkező esetben, ha mondjuk egy fórumozó egy olyan témát jelentene be ahol nincs mit moderálni, szerintem nem a \"-\"  adása a megoldás hanem ott nem kap értékelést. Ha viszont pozitív értékelést kap azt úgyis jelezzük a Fórumozók felé egy \"+\" értékeléssel. Nagyon ritka eset az, hogy egy jelentett hozzászólás kerül értéktelenítve.

Nem elérhető Hörry

  • 835
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #10 Dátum: 2015. Február 09. - 21:09:40 »
0
Idézetet írta: ƒlaﻛh date=1423512396\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"52492\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Kedves Hörry!
A fórumozók szinte csak olyan hozzászólásokat/témákat szoktak jelenteni melyhez tényleg szükség van a moderálásra. Ellenkező esetben, ha mondjuk egy fórumozó egy olyan témát jelentene be ahol nincs mit moderálni, szerintem nem a \"-\"  adása a megoldás hanem ott nem kap értékelést. Ha viszont pozitív értékelést kap azt úgyis jelezzük a Fórumozók felé egy \"+\" értékeléssel. Nagyon ritka eset az, hogy egy jelentett hozzászólás kerül értéktelenítve.
 
Persze értem a \"-\"-t nem jelentésre értettem hanem úgymond inkább például egy modoerátor jelentésére ha olyan. Hiszen miért kapna az illető olyan dologért \"-\"-t amit úgymond \"helyesen\" tett még ha nem is szükséges a moderálás.


Mellesleg minek az a formaiság? :)

Nem elérhető skyLine

  • Globális moderátor
  • 2171
  • 2020
  • Vaterán
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #11 Dátum: 2015. Február 09. - 21:30:42 »
0
Elég baj ha valaki csak azért jelent, hogy kapjon is valamit. ;)
Spoiler for Cappsy hülye volt..:
Bocsi, én voltam!! Véletlen a te hozzászólásod modosítottam ahelyett hogy újat írtam! Idézni akartam.. :) A végére nem emlékeztem  :-[
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 09. - 23:56:35 írta Caρρsy »

Nem elérhető Cappsy

  • Adminisztrátor
  • 2754
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #12 Dátum: 2015. Február 09. - 23:56:59 »
0
Idézetet írta: skyLine date=1423513842\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"52492\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Elég baj ha valaki csak azért jelent, hogy kapjon is valamit. ;)
 
Egy vérbeli jelentő, megérte megdicsérni.
Nos ezt a + ösztönzésképpen szántam! Mert ahogy látom amúgy inkább az megy hogy:
\"sz*r helyre nyitottad!\"
A \"-\", pedig elrettentés, hogyha valaki esetleg nagyon bevadulna, és mindent bejelent amit nem kéne, azt is pontozzuk.
Így talán harmóniába lesz a dolog, és a jelentések értelmesek valamint, valóban hasznosak lesznek :)
Nem kötelező értékelni amúgy! Csak ha hasznos akkor kell a plusz! A mínusz meg ha egyáltalán nem hasznos, sőt értelmetlen!

Nem elérhető Hörry

  • 835
    • Profil megtekintése
Beköszön a jelentési rendszer ~A változás szele csendesül~
« Válasz #13 Dátum: 2015. Február 10. - 13:52:22 »
0
Idézetet írta: skyLine date=1423513842\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"52492\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic

Elég baj ha valaki csak azért jelent, hogy kapjon is valamit. ;)
Spoiler for Cappsy hülye volt..:
Bocsi, én voltam!! Véletlen a te hozzászólásod modosítottam ahelyett hogy újat írtam! Idézni akartam.. :) A végére nem emlékeztem  :-[
 
Én ha jelentek nem a \"+\"-ért jelentek. Ha meg jelentek is vagy valaki jelenti szereti tudni, hogy látták moderálták(Természetesen igen, de mégis csak jó tudni). Azt, hogy ezt az egészet így oldották meg az egy másik dolog nekem elég lett volna egy olyan funkció, hogy \"Láttuk\" vagy egy egyszerű pipa vagy valami. Gondolom érted mire gondolok.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal