Szerző Téma: Fraps használat  (Megtekintve 15356 alkalommal)

DaT630Da

  • Vendég
Fraps használat
« Dátum: 2008. Augusztus 18. - 09:15:27 »
+2
Üdv
Mi is a fraps?
 - (fõleg) játékokból való videófelvevést szolgálja
Honnan töltsem le?
 - http://href.hu/x/h7wg <- ez a 3.4.0-es (legújabb) verzió feltörve.
Feltörve?
 - igen. Ez azt jelenti hogy nem fog felül látszani a Fraps.com felirat.
Telepítés...
 - Telepitsd fel bárhova nem kell az SA mellé
Egy kis leírás a program használatáról:
  Elindítod a Fraps nevû programot
   A Tálcán jobboldalon az Óra/Dátum mellett megnyitod a FRAPS feliratú minimál méretû ablakot, ha minimál  méretben indult volna el a program (külön kell beállítani programon belül).
   A Movies fülben megnézed, hogy alul melyik audiósávot használja felvételre (a \"legjobb\", ha a Stereo Mix-et használja, ez ugyanis az a hangsáv, amelyet te is hallasz, hogy kiad a hangkártyád. Pl. a játékok hangját, de az MSN-es riasztásokat és a Windows-hangokat is felveszi).
  Ha nem a Stereo Mix (vagy Mono Mix) van alul feltüntetve, akkor szintén a Tálcán az Óra/Dátum mellett  elindítod 2-3 balgomb kattintással a Hangerõ-t (vagy jobb klikk és Hangszabályzó megnyitása).
   5. Ott Beállítások / Tulajdonságok menü, azon belül Felvétel.
   6. Itt legyen kipipálva a Stereo Mix, ha mást is használni akarsz, akkor mást is kipipálhatsz, nyomj OK-t.
   7. Válaszd ki a Stereo Mix-et, tehát alul rakd a Stereo Mix-re a pipát, ekkora ha ezzel megvagy, akkor már kész is vagy, és a programodnak a \"játék hangját\" kell felvennie, pontosabban mindent, amit te is hallasz és szoftveresen (hangkártya segítségével) hallatszódik. Ha akarod, bezárhatod az ablakot.
 Errors
 - Sajnos a Fraps néha megbízhatatlannak tûnik, éppúgy mint az operációs rendszere, a Windows (XP). Hol minden cselekvés (átállítás, rendszermódosítás) nélkül berak nekünk egy üdvözlõképernyõt indításkor, holott eddig nem volt, hol elrejt egy-két ikont önhatalmúlag az Asztalunkról, hol pedig (bár ez könnyen lehet, hogy az én harrdvereim közül egy-egynek a lehetséges hibás mûködésének következményeként) lelassul néhány másodpercre, majd ezt elismétli néhány alkalommal félperces periódusokban. A Fraps is sajnos ilyen. Sokaktól hallottam már, hogy a Fraps szépen mûködött, készítettek már vele ugyanabból a játékból sok felvételt, majd egyik napról a másikra, egyik felvételrõl a másikra nem vette fel a hangot, esetleg magát már a játékot sem érzékelte, azaz hiába nyomták meg a felvétel gombját, nem történt felvétel, nem reagált a program rá.
 Ha a  Fraps egyik pillanatról a másikra nem enged felvenni videót akkor reinstall szükséges.
Egyéb híbákat írjatok és megprobálok rá válaszolni.
[gmod]Letöltési link frissítve. ScreaM[/gmod]
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 22. - 18:06:04 írta ScreaM »

Dawke

  • Vendég
Fraps használat
« Válasz #1 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 09:45:09 »
0
Köszi, nekem eddig 2.7.4 volt :)

Fraps használat
« Válasz #2 Dátum: 2008. Augusztus 18. - 11:59:54 »
0
hm thx az új nem volt meg :)

Fraps használat
« Válasz #3 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 09:29:44 »
0
thx.

Nem elérhető Ystee

Fraps használat
« Válasz #4 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:25:52 »
0
ÖÖ lehetne egy kérdésem (lehet, hogy nem ide tartozik).
Na szóval, azt hogy lehet megcsinálni, hogy ne látszodjon az a videón hogy milyen fegyvert használsz, meg hogy mennyi az idõ szóvala jobb felsõ sarokba az a kis bisz-basz ? :O

Fraps használat
« Válasz #5 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:36:46 »
0
Funkcióval nem lehet kiiktatni, viszont van egy gyorsgomb ami eltünteti de csak addig amíg a gomb le van nyomva (valamelyik F1-12 ig)
Fraps-ot szeretem, csak gyenge lesz az FPS em és mire odáig jutok hogy akkor felveszem a mutatványom, már nem is lesz kivitelezhetõ a gyenge FPS miatt. Pl: Ejtõernyõzéskor nem tud olyan gyorsaságban haladni bármilyeni irányba ha be van lõve a Fraps. De ez nem csak ejtõernyõzésre vonatkozik.

Fraps használat
« Válasz #6 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 14:11:08 »
0
F10-et folyamatosan kell nyomni. Én az elem töltõnek a villa alakú konnektor dugaszát szoktam oda rakni. Pont illik rá :D

Dawke

  • Vendég
Fraps használat
« Válasz #7 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 18:18:08 »
0
én valami pipere szart nyultam le, amit kupakkal lefele pont f10 nagyságu, és mivel számgépasztalunk van, a bill lejjebb van a többinél, fentröl meg ollóval szoktam támasztani XDDD

Fraps használat
« Válasz #8 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 18:20:04 »
0
Kreativítás, gyerekek, kreativítás! ;)

DaT630Da

  • Vendég
Fraps használat
« Válasz #9 Dátum: 2008. Augusztus 29. - 08:39:59 »
0
Kiszeded az SA menüjébe a hud-okat. (F10 egyszerûbb, de nyomni kell folyamatosan. )

Nem elérhető TrYp

  • 8059
    • Profil megtekintése
Fraps használat
« Válasz #10 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 17:03:58 »
0
De úgyis lehet, hogy amikor összevágod a vidit, akkor ráközelítesz az emberre, egészen addig amíg eltûnik a map, illetve a fegyver + élet dolog..

Nem elérhető Ystee

Fraps használat
« Válasz #11 Dátum: 2008. Augusztus 30. - 19:21:44 »
0
Köszönöm szépen skacok, jövök egy sörel  8)

Dawke

  • Vendég
Fraps használat
« Válasz #12 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 10:24:14 »
0
Így van, én és Tryp segítettünk, ugyhogy feljössz tbányára 2 felessel

Nem elérhető tonyo

  • 1335
  • Moderális Generátor
    • Profil megtekintése
Fraps használat
« Válasz #13 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 16:27:11 »
0
Az mitõl lehet, h miután felveszem, visszanézem, és érdekes h mindenféle szines csíkok is vannak a képernyõn??
kép:
\"csikoskep_www.kepfeltoltes.hu_.jpg\"
Esetleg a gépem hibája??(gépemet meg tod nézni itt:tonyo/ToOnYoO

Nem elérhető TrYp

  • 8059
    • Profil megtekintése
Fraps használat
« Válasz #14 Dátum: 2008. Szeptember 15. - 21:12:51 »
0
Hát ha fraps-al veszel fel, akkor avi-ba menti el a felvett fájlt, amit hát nem MDC-vel kéne megnézni hanem mondjuk Media Playerrel...

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal