Szavazás

A játéktér legyen Los Santos?

Összes szavazó: 45

Szerző Téma: Rei RPG  (Megtekintve 6241 alkalommal)

Nem elérhető skyLine

  • Globális moderátor
  • 2171
  • 2020
  • Vaterán
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Dátum: 2014. Május 06. - 22:29:38 »
+4

\"11017511_427654287402214_6186005031155537945_n.png?oh=0a848041b5dd4a54268f6e403e5821d4&oe=558B6EA6\"
Sziasztok!
 

Weblap: LINK
Facebook: LINK
IP: Hamarosan
Szeretném nektek bemutatni a Rei RPG-t.

Elõször sokat gondolkodtam, hogy megéri-e kirakni ide a szerverrõl pár adatot, ha még nem haladtunk annyira sehova, de hát legyen. Szerintem így tudtok olyan kritikákat adni, amely a szerver javára fordulhat és ezáltal felhasználóbarátabb rendszer alakul ki.


Nos hát el is kezdeném.

A játéktér Red County
[hs width=600 height=200]http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20101025205806/gta/pt/images/1/15/RedCounty.png[/hs]
Azért választottuk ezt a helyet, mert egy eléggé alkalmas hely a mezõgazdaságra.
A szervert úgy próbáljuk megalapozni, hogy nagy jelentõsége lesz a mezõgazdaságnak (állattartásnak is és a növénytermesztésnek is).
Az üzletekbe lehet lesz elszállítani a különféle termékeket (hús, búza, szõlõ (ebbõl bor), tej).
Az üzletek is megvehetõek lesznek, bizniszként fognak funkcionálni.


A bizniszek egy része munkaként fog szolgálni.
Tegyük fel, hogy van egy úttisztító cég (ezt megveszi valaki) és van alapból 3-4 úttisztító autó (Sweeper), amit bõvíteni lehet azzal, hogy vesz a biznisz tulajdonosa új kocsikat. Hogy miért jó ez neki? Nagyobb támogatást kap a bizniszére.
Sajnos ha valaki úttisztítózik és megkapja az útnyalásért járó pénzt akkor az nem biznisz számlájáról fog lemenni, hanem még hozzáadódik egy kisebb része. Ezt azért akartam így, mert tuti lesznek olyan emberek akik elég sokat fognak úttisztítózni és akkor a cég számlájáról hamar lemegy a pénz. (A bizniszeket amúgy is drágán lehet majd megvásárolni)
Most az úttisztítóval példálóztam, de a munkahelyek nagy részével így lesz nem csak az úttisztítóval.
Spoiler for Fogalmak:


RP - RolePlay: A szerver egy RolePlay szerver, ami magyarul azt jelenti, hogy szerepjáték. Próbálnod kell úgy viselkedned mint a valóságban, tehát ha valami történik a karaktereddel akkor azt úgy kell lereagálnod, mint a való életben. Például: Odamegy hozzád valaki, a te karaktered jelleme kedves akkor szerepben segíteni fogsz neki, viszont ha olyan karaktert játszol aki mogorva akkor szerepben elküldheted melegebb éghajlatra.


IC - In Character: A karaktereden belüli cselekvések/események/beszélgetések. Tehát ide tartozik, ha valakivel társalogsz a szerepen belül. FONTOS, hogy ne IC-be kérjetek segítséget az adminoktól és hasonlók.
Ezt a funkciót úgy érheted el, ha csak simán \'t\' lenyomásával beszélsz, akkor a közeledben lévõ személyek \'hallják\', hogy mit mondasz nekik.


OOC - Out Of Character: A karakteren kívüli adatok tartoznak ide. Tehát ha szólsz egy adminnak, vagy egyik ismerõsödet felismerted akkor OOC-ba mondod neki, hogy \'Szia Jani\'.
Ezt a funkciót többféleképpen is elérheted. Ha a közeledben lévõkhöz óhajtanál szólni akkor a \'/b\' parancs segítségével, ha az Online Lévõ adminisztrátorokhoz akkor a \'/report\', ha pedig aktiválva van a Globális OOC chat akkor a \'/o\' parancs segítségével az Online játékosokhoz szólhatsz! Ha véletlenül a \'t\' lenyomása után írtál valami OOC dolgot IC-be akkor egy \'(())\' jellel gyorsan javíthatod azt.


IC - OOC keverése: Az OOC-nál leírtam, hogy javíthatjuk magunkat a \'(())\' jel segítségével, viszont ha ezt nem tesszük meg és IC-be olyat írunk például, hogy \'Szia admin segítenél?\' akkor bizony az IC-OOC keverésének számít és következményeket vonhat maga után.


MG - MetaGaming: Ha egy OOC adatot felhasználunk IC-be. A valóságban nincs fölöttünk álló személy aki irányíthatna minket mondjuk a \'WASD\' lenyomásával viszont itt a szerepben van. Tehát ha olyan információt \'adunk\' a karakterünknek IC-be, amirõl nem tudhatna viszont mi OOC-be tudjuk akkor az MG-nek számít és következményei vannak. Ebbe a körbe tartozik a Skype, TS beszélgetés.


DM - Death Match: Ok nélküli öldöklés. Tilos a DM hiszen nem egy TDM szerveren vagyunk hanem RP-n. Ha valakit meg akartok ölni akkor arra IC legyen nyomós indokotok. Például: rivalizálás a bandáknál - beléptek egymás területére.


DB - DriveBy: Ide tartozik az, ha valakit folytonosan elütsz és így ölöd meg, valamint ha a vezetõ ülésrõl lõsz le valakit például egy uzival.


RK - Revenge Kill: Halál utáni bosszúállás. Tehát ha megölnek akkor utána visszamész és te megölöd. Gondolkodj valósághûen. Ha megölnének te nem tudnál visszamenni. ;D


PG - PowerGaming: Olyan dolgok amiket a valóságban nem tudnál megcsinálni. A játékmechanikai hibák kihasználása idetartozik, mert a valóságban sem tudnál felfutni egy 90%-os lejtõn csak úgy, mint a GTA-ban. Valamint idetartozik, ha \'/me\'-vel felemelsz egy egész épületet vagy autót hiszen a valóságban sem lennél rá képes.
Spoiler for Frakciók:
Polgármesteri Hivatal:
Helység: Blueberry
A megye \"irányítóközpontja\". Itt tartják a fontosabb gyûléseket és tanácskozásokat.
Spoiler for Képek:
\"QBZBCUtvAwMDUltLRQVQ\"
\"QBZBCUtvAwMDUltLRAVQ\"


Red County Sheriff\'s Department:
Helység: Dillimore
A megye biztonságáért felelõsek.
Spoiler for Képek:
\"QBZBCUtvAwMDUltLRwVQ\"
\"QBZBCUtvAwMDUltKEQVQ\"


Red County Medical Center:
Helység: Palomino Creek
Az életek mentéséért és a betegek ellátásáért felelõsek.
Spoiler for Képek:
\"QBZBCUtvAwMDUltKEAVQ\"
\"QBZBCUtvAwMDUltKEwVQ\"


Red County Fire Department:
Helység: Montgomery
A különféle autósbalesetekbõl menekítik meg az embereket valamint tûzesetkor az életüket kockáztatva próbálják eloltani. Igazi lánglovagok.
Spoiler for Képek:
\"QBZBCUtvAwMDUltKFQVQ\"
\"QBZBCUtvAwMDUltKFAVQ\"


Red County Car Service:
Helység: Montgomery
Elromlott, meghibásodott a kocsid? Esetleg csak új alkatrészeket szeretnél a jármûvedbe? A Car Service megjavítja nekes és kipofozza a jármûvedet.
Spoiler for Képek:
\"QBZBCUtvAwMDUltKFwVQ\"
\"QBZBCUtvAwMDUltKFgVQ\"
Spoiler for A csapat:
skyLine - Script és minden egyéb.
vizesfiu - Tesztelés & ötletek.
TRS - Adminisztrátor.
Biztos sokatokban felmerült az a kérdés, hogy minek tûzoltóság? Itt egy olyasfajta rendszer lesz melyben lesz értelme tûzoltónak lenni (nem csak RP-bõl). Fizikailag is fog látszódni a tûz és oltható lesz.
[hs width=300 height=300]http://imagerz.com/QBZBUEtvAwMDVQ9EEgVR[/hs]
[hs width=300 height=300]http://imagerz.com/QBZBCktvAwMDUlsYEwVQ[/hs]
Alapból a szerveren nem látjuk egymás nevét. Be kell mutatkoznunk a másik játékosnak a /bemutatkoz (egy angol megfelelõ jó lenne) paranccsal, ezután látjuk a játékos fölött a nevét. (3DText-el) Egyelõre még nem menti.
[hs width=300 height=300]http://imagerz.com/QBZBCUtvAwMDUltFRwVQ[/hs]
A szerveren lévõ parancsokat angolul tudjátok használni. Nem szerettünk volna nagyon magyar parancsokat. (Tehát itt /report van, /light, /invite /uninvite és hasonlók)
A rendõrök 4 fajta útzárat tudnak lehelyezni.
1 - Kicsi
2 - Közepes
3 - Nagy
4 - Bólya
[hs width=300 height=250]http://imagerz.com/QBZBCUtvAwMDUltFFwVQ[/hs]
Az adminjailt kicsit viccesen oldottuk meg. Ha AJ-be kerülsz akkor lejátssza a \'Justin Bieber - Baby\' számát. Reméljük így elmegy mindenki kedve a nonozástól. (Ezek után úgyis muteolva lesz a rádió hangerõ a GTA-ba :D)
(Folyamatosan fejleszteni fogom a témát újabb fejlemények után)
Szeretném tõletek, ha leírnátok néhány ötletet, vagy eddigi észrevételt a szerverrel kapcsolatban. (Ha netán például a Frakciónevekkel van probléma kérlek jelezzétek nekem)
GF Elõtag:
A szervernek végül azért választottuk a GF elõtagot, mert puhított szabályokkal fog mûködni. Nem lesz kötelezõ a karakterlap stb...
Márkás cuccok:
Különféle márkájú dolgokat tudtok vásárolni. Ez tulajdonképpen csak azért jó, hogy felvágj mások előtt, hogy neked menőbb cuccod van.
(Ilyen tárgyak PL.: Gucci óra, Casio óra, Bullet óra)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 01. - 14:49:07 írta skyLine »

Nem elérhető EnterR

  • Globális moderátor
  • 4223
  • dawg
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #1 Dátum: 2014. Május 06. - 22:59:32 »
0
Dinamikus füstöt hogy csináltál?
Sok sikert, nekem tetszik.

Nem elérhető skyLine

  • Globális moderátor
  • 2171
  • 2020
  • Vaterán
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #2 Dátum: 2014. Május 06. - 23:02:30 »
0
Valamelyik verzióban beraktak egy pár új \'objectet\'.
Ez az ID-je: 18727

Nem elérhető Legend

  • Adminisztrátor
  • 1830
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #3 Dátum: 2014. Május 06. - 23:24:56 »
0
Ismerõs nekem az a bemutatkozás..
Sok sikert ettõl függetlenül. :)

Rei RPG
« Válasz #4 Dátum: 2014. Május 06. - 23:29:54 »
0
OFF: Egy kicsit vegyített a jelenegi készülõ szerverekbõl egy kis Country Life gondolok én itt a mezõgazdaságra, Justinka.. mintha Peternél olvastam volna, de lehet hogy csak késõ van és én vegyítem már össze a dolgokat (( Ne vedd támadó kritikának :D ))
ON: Sok sikert egyébként figyelni foglak benneteket is hogyan haladtok fejlõdtök! :D

Nem elérhető skyLine

  • Globális moderátor
  • 2171
  • 2020
  • Vaterán
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #5 Dátum: 2014. Május 06. - 23:49:43 »
+1
Idézetet írta: Legend date=1399411496\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"48129\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Ismerõs nekem az a bemutatkozás..
Sok sikert ettõl függetlenül. :)
 
Ja tényleg. Mysticen volt hasonló. Csak ott asszem bugos volt. :D

Nem elérhető ZyZu.

  • Globális moderátor
  • 8939
  • my turbo diesel forum
  • Discord: ZyZu.
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #6 Dátum: 2014. Május 07. - 00:55:22 »
0
Jól hangzik.. de arra ügyelj, hogy spoilerben nem lehet spoiler. :) :D

Nem elérhető skyLine

  • Globális moderátor
  • 2171
  • 2020
  • Vaterán
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #7 Dátum: 2014. Május 07. - 01:04:03 »
0
Idézetet írta: ZyZu. date=1399416922\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"48129\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Jól hangzik.. de arra ügyelj, hogy spoilerben nem lehet spoiler. :) :D
 
Túl veszélyes videó van benne. :D

Nem elérhető proxy

Rei RPG
« Válasz #8 Dátum: 2014. Május 07. - 07:59:01 »
0
Nem szerettünk volna nagyon angol parancsokat. (Tehát itt /report van, /light, /invite /uninvite és hasonlók)[/quote]
WTF?? :hmmm: ???

Nem elérhető skyLine

  • Globális moderátor
  • 2171
  • 2020
  • Vaterán
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #9 Dátum: 2014. Május 07. - 08:03:33 »
0
Idézetet írta: proxy date=1399442341\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"48129\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic

Nem szerettünk volna nagyon angol parancsokat. (Tehát itt /report van, /light, /invite /uninvite és hasonlók)
WTF?? :hmmm: ???
 
[/quote]
Köszönöm, hogy jelezted. Ezt már ma hajnalban is észrevettem, de telón nem igazán tudtam javítani most meg teljesen kiment a fejembõl. :D

Nem elérhető Legend

  • Adminisztrátor
  • 1830
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #10 Dátum: 2014. Május 07. - 09:12:16 »
0
Idézetet írta: SkyLinE date=1399412983\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"48129\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


Ismerõs nekem az a bemutatkozás..
Sok sikert ettõl függetlenül. :)
 
Ja tényleg. Mysticen volt hasonló. Csak ott asszem bugos volt. :D
 
[/quote]
Nem csak volt és nem bugos. :D

Nem elérhető skyLine

  • Globális moderátor
  • 2171
  • 2020
  • Vaterán
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #11 Dátum: 2014. Május 07. - 09:17:27 »
0
Idézetet írta: Legend date=1399446736\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"48129\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


 

Ismerõs nekem az a bemutatkozás..
Sok sikert ettõl függetlenül. :)
 
Ja tényleg. Mysticen volt hasonló. Csak ott asszem bugos volt. :D
 
[/quote]
Nem csak volt és nem bugos. :D
 
[/quote]
Hát igen. Látszik nem voltam fent új Mysticen. :laugh:


A Justin Bieberes dolgot is itt olvastam valahol a neten, de vizesfiu javasolta, hogy csináljam meg.

Rei RPG
« Válasz #12 Dátum: 2014. Május 07. - 11:39:24 »
0
Nekem az úttisztítós dolog nagyon ismerös xD

Nem elérhető Sentor

  • 227
  • Cappsy védence :D
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #13 Dátum: 2014. Május 07. - 14:11:58 »
0
Szerintem már elég monoton dolog az hogy van 1 szerelõtelep és csokolóm. Igaz , több lenne a frakis, de legalább a két cég közötti \"verseny\" meglenne.

Nem elérhető rowel

  • 599
    • Profil megtekintése
Rei RPG
« Válasz #14 Dátum: 2014. Május 07. - 14:16:57 »
0
jól hangzik,hajrá.Bár szerintem elsõre kicsit sok frakció lenne.Az AJ rendszer tetszik xd

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal