Szerző Téma: Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?  (Megtekintve 8272 alkalommal)

Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Dátum: 2013. November 23. - 12:16:38 »
0
A kérdés adott. 15 éves vagyok én is dohányoztam egy ideig amíg le nem buktam. Nem kaptam leszidást csak egy hosszú beszélgetésen estem át apámmal. Elmondta elõnyeit-hátrányait.
Elõnye: NINCS
Hátránya: gondolom mindenki tudja
Sokan azért dohányoznak mert \"menõ\". Én személy szerint nem azért dohányoztam mert vagyok tõle valaki hanem sajnos rászoktam. Tehát nem csak társaság elõtt cigiztem. Ha volt olyanom itthon kimentem a teraszra és elszívtam 1 szálat. Tegnap elgondolkodtam, hogy nem kéne ezt csinálni. Azt a pénzt amit én cigire költöttem Március óta mennyi minden másra el tudtam volna költeni ami jobb szórakoztatást nyújtott volna mint a cigi.

Nem elérhető bendor

  • 2949
    • Profil megtekintése
Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #1 Dátum: 2013. November 23. - 12:38:48 »
0
Napjainkban már társadalmilag elfogadottnak tûnik,hogy tizenéves gyerekek dohányoznak,de szerintem kurva nagy faszság. Jobb nem lesz tõle semmi,menõbb se leszel,büdös lesz a szád,etc.
\"Jajj,de szépen cseng,a tüdõ sípol,
kell rá a kegyelet, a Rák-egylettõl jöttem,
a rák egye a beledet,ha te is szívol,
mint én ezt a szemetet..\" ~ Saiid

Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #2 Dátum: 2013. November 23. - 12:39:38 »
0
Nem dohányzom, mint azt leírtad elõnyöm nem származik belõle minek tegyem, nagyon sok mindent fel lehetne sorolni, miért hátrány, de már mindenki ezerszer halotta így nem fogom megtenni. Amúgy nincs problémám a dohányosokkal, sok barátom cigizik, ha példéul elmegyünk valahova este, én vagyok az egyetlen általában aki nem gyújt rá.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 23. - 17:12:04 írta Magic_Man »

Nem elérhető Blaise

  • 1002
    • Profil megtekintése
Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #3 Dátum: 2013. November 23. - 12:56:03 »
0
Hát azért hátránya sincs annyi, és olyan súlyos mint ahogy azt a sok demagóg sz*r szövegben elõadják.Nem tényleg nincs semmi elõnye, és káros, viszont arról hogy a 15 év körüliek már dohányoznak, azon nem kell meglepõdni. Régen fullra ugyan ez volt, csak hát akkor még titokban tartotta a kiskorú, hogy ha szívta, most meg sokszor a szülõ veszi meg neki.

Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #4 Dátum: 2013. November 23. - 13:30:29 »
+1
én nem dohányzom rendszeresen.. van, amikor a képembe dugják, hogy \'szívd el\', akkor nem mondok rá nemet, de rászokva nem vagyok (lassan 5 éve megy így, de semmi fizikai vagy mentális kötõdés nem alakult ki, volt hogy fél évig rá se néztem, és semmi)
elõnye annyi, hogy ha tényleg ideges vagy, lenyugtat.. ez ha rászoksz, elmúlik, mert idegesebb leszel a kelleténél, és a cigi fogja visszaállítani a normál állapotot egy idõre.. megjegyezném, hogy \'összehozza\' a társaságot, így például ha új suliba mész, és dohányzol, akkor könnyebben \'befogadnak\' (legalábbis nálunk így van)
hátránya, hogy drága (én 5 év alatt 1 forintot nem költöttem rá xD), sokakat zavar, \'büdös\', és büntetik, ha rossz helyen csinálod.

Luciano™

  • Vendég
Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #5 Dátum: 2013. November 23. - 13:45:48 »
0
Butaság, pénzkidobás, egészség eldobás, büdös lehellet, igénytelenség türközõdése, környezet és a környezeteidben élõk károsítása.

Szimplán: Baromság, hülyeség, elítélem azt aki szívja.

Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #6 Dátum: 2013. November 23. - 13:46:19 »
0
Azt mondják, hogy ez a lenyugtatás hülyeség csak kifogás arra, hogy jelen pillanatban szívsz. Ez egy pótcselekvés.

Nem elérhető EnterR

  • Globális moderátor
  • 4223
  • dawg
    • Profil megtekintése
Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #7 Dátum: 2013. November 23. - 14:01:04 »
0
Nem fog megnyugtatni, placebo az egész. Van olyan marketingje a cigarettának, hogy egy 15 éves \"kisgyerek\" ezt el is higgye. De ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy honnan van erre pénze? Mert ha valaki rendszeresen dohányzik, valószínûleg már rá van szokva olyan szinten, hogy egy hét alatt akár egy vagy másfél doboz is elfogy, ami akárhogy is számolva, nem kevés pénz. És szerintem a szülõnek van annyi esze, hogy nem tömi egy héten többször is a gyerekét pénzzel, fõleg nem egy doboz cigaretta árával.

Nem elérhető Blaise

  • 1002
    • Profil megtekintése
Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #8 Dátum: 2013. November 23. - 14:13:40 »
0
Nem olyan sok pénz mint ahogy sokan gondolják. Egy 15 éves nagyon leleményes tud lenni hidd el :) Tudom, én is annyi vagyok.
520Ft egy 20 szálas Pegasus szivarka. (mondjuk elég rossz)
1040Ft 40g dohány + 200 hüvely. Megint nem sok, mégis sok cigi.
Ezen kívül 1200Ft-ból magokat is vehet.

Nem elérhető peepsi

  • 1648
  • life.exe not found
    • Profil megtekintése
Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #9 Dátum: 2013. November 23. - 14:28:26 »
0
magadat mérgezed = cigi

Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #10 Dátum: 2013. November 23. - 14:30:17 »
0
Én speciel 18 éve (azaz eddig még soha) egy szálat nem szívtam.
Mindenki mondja jaj mérgezed magad, meghalsz 20 évesen, felrobban a tüdõd. Engem ez nem érdekel. Csak annyi, hogy felesleges pénzkidobás.

Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #11 Dátum: 2013. November 23. - 16:08:40 »
0
Most már én is rájöttem, hogy hülyeség 8 hónap után  :thumbsdown:

Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #12 Dátum: 2013. November 23. - 17:02:48 »
0

Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #13 Dátum: 2013. November 23. - 18:22:07 »
0
Részvét
Én mamám is a cigi miatt halt meg  :-[

Nem elérhető SnicK

  • 7521
    • Profil megtekintése
Mit gondoltok azokról a "gyerekek"-rõl akik dohányoznak?
« Válasz #14 Dátum: 2013. November 23. - 18:50:38 »
0
3 évig cigiztem a társaság miatt. Tavaly abbahagytam teljesen, buliban sem cigizek, semmi. Szerintem ez egy olyan dolog, ami a legtöbb fiatal átesik, ennyi. Valaki utána abbahagyja és valaki nem. Ennyi. Attól nem lesz kevesebb valaki, hogy cigizik...
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 23. - 18:53:15 írta Joszip »

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal