Szerző Téma: Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak  (Megtekintve 4854 alkalommal)

Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Dátum: 2010. Október 31. - 18:34:45 »
0
Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
Üdvözletem!Ebben a kis leírásban leírom nektek,hogy mitõl lesz egy szerver sikeres,az alapvetõ tudnivalókat,fontos és alap dolgokat
amelyeket minden szervergazdának tudnia kell.Természetesen fõleg a kezdõknek szánom/akiket érdekel a nagy titok.
Elsõ tanács:Verzió
A SA:MP egy folyton fejlõdõ játék,ennek megfelelõen újabb verziók jönnek ki,amelyekre a régebbiek nem képesek csatlakozni.
Jelenleg a legfrisebb verzió a 0.3b ,de sokan játszanak az elõzõ verzión,a 0.3a - an is.Fontos , hogy egy szerver minél elöbb
átáljon a legstabilabb verzióra,mert az nem csak a szkriptereknek jelenthet új lehetõségeket,de a játékosoknak is!
Nem véletlenül jönnek ki az újabb verziók és javítások,egyáltalán nem dísznek vannak!A váltás nagyon kényes egyes esetekben,
ha nincs jól megszervezve akkor az a szerver bukását is jelentheti,ha nem olyan híres szerverrõl van szó.
Lásd: Én...
/* Valódi példa saját bõrömön: (Kihagyható,csak érdekesség és egy kis tanulság.)
Régebben amikor nagyon kezdõ voltam volt egy kis szeróm 0.2X-en (Azért nem is olyan kicsi volt kezdõi képességeimhez képest,volt párször 30/30...),
miután kijött az új verzió,az admin csapat fele át akart állni,másik nem...
Végül amikor nagyon megcsapant a létszám,tudtam ,hogy váltanunk kell.Át is írtam a módot,jól mûködött,írtam a konfigosnak,hogy tegye át a szervert.
Azthittem egy nap alatt lebonyolítjuk.Nem így lett...Igaz,ez részben a konfigos hibája is volt (Neveket direkt nem írok!).2 hétig minden nap zargattam a konfigost,
közben ált a szeró,de fizettem érte még mindig.Miután végre átáltunk,a rekord 2 player volt...Egy hónapon keresztül,majd meg is szünt a szeró.
*/
Második tanács:Szerver típusa
Nos igen,számtalan a lehetõség,lehet freeroam,stunt,drift,dm,gangwar,rendõrös stb...Csak RP-nem...
És nem véletlenül!Egyik napról a másikra nyilnak RP szerók és ha meg is írnád a világ legjobb RP-jét akkor sem menne senki,mert mindenki elhelyezkedett már...
(Ez nem mindig igaz,ha ügyesen kevered a kártyáidat...)
Ez nem vonatkozik arra ha pl. csak a haverokkal akarsz RP-zni egy jót privátban,vagy gyakorlásképpen,DE kezdõként SEMMIKÉPEN SE kezdj bele!Egy RP szerver nagyon összetett!
Az az elv sem vamai jó hogy \"banoltak minden szerverrõl na akko csinok énis egyet oszt jobb lesz mint a tobbi!\" ...
Ha bannoltak mindenhonnan,annak nyilván oka van. :S (Szolíd célzás akar lenni...)
Harmadik tanács:Reklámozás és ötletek
Legfontosabb: Csak ésszel!Ne rakd ki mindenhova ahova csak lehet,mert még azt hiszik feltünési viszketekséged van...
Elég kirakni a fórumokra,bõ és szépen megfogalmazott leírással,esetleg videóval,ami sokat számíthat!
Meg aláírásokba,ennyi elég is.Tényleg fontos a szép leírás,különösen RP szervereknél.
MINDIG a szabályzatnak megfelelõen rakd ki a szerveredet,hisz ha nem tartod be a fórum szabályait,akkor a szervereden hogy tartatod be
a sajátjaidat?Erre még visszatérünk.
Az ötletekrõl annyit,hogy legyél egyedi,de az alap dolgok legyenek meg!Pl /help parancs....
Ne lopj ötleteket más szerverekrõl,mert a SA:MP közösségek elitélnek érte,nem éri meg,az egyediség a fontos és a JÓ!
Az nem lopás ha olyan egyértelmû parancsot beraksz,hogy /fix vagy /javit,esetleg /stunt stb...
Ezek alap dolgok!
Negyedik tanács:Elsõ benyomás,szabályaid
LEGFONTOSABB!Van aki lát egy alap hibát már irja is be a /q parancsot...Mint a szerveren,mint a szerver weboldalán,na meg a reklámokban!Légy precíz!
Ne legyél gyerekes,légy öntudatos,magabiztos!Feltétlen bízz meg az adminjaidban,tudd biztosan ,hogy õk sem járatnak le!Erre még visszatérünk.
A szerver szabályzata FELTÉTLEN legyen öntudatos,szépen megfogalmazott,lehetõleg tömör!Mint weboldalon mint a szerveren legyen fent!
Ne legyen gyerekes!Ha rövidítéseket használsz,akkor feltétlen írd le jelentésüket valahol,kezdõknek!
Gyakori,alap szabályok:
LEGFONTOSABB: Külsõ segédprogram (cheat) megtiltása!
A CLEO nem feltétlen számít cheatnek,errõl külön döntsetek.
Alap fogalmak:
db - Drive By - A vezetõ lõ,elüt valakit,rááll a jármûvel hogy meghaljon.
sk - Spawn (vagy Start ) kill - Amint \"leszületik\" valaki,egybõl megölni,mielõtt mozoghatna/védekezhetne.
tk - Team kill - Csapattársadat megölni.
hk - Helikopter Kill - Amikor a helikopter rotorjával felnyársalsz valakit.
wk - Write Kill - Amikor megölöd pedig a chatbe küld éppen üzenetet.
Hirtelen több nem jut eszembe.
Még az etikát szabályozó elõírások is fontosak!(Káromkodás stb...)
Meg a reklámozás sem valami jó dolog...
SOHA NE JÁRJ MÁS SZERVERRE REKLÁMOZNI!Nagyon etikátlan,elitélik miatta a szerveredet.
Ötödik tanács:Az Admin csapat
Feltétlen csak olyanokat válasz adminnak,akikben megbízol!Ha többször hibázik egy admin rúgd ki/fokozd le,barátnak ne adj csak úgy admint,mert lehet
hogy borzalmasan végzi majd a feladatát.Az adminok mutatnak példát,ha egy admin cheatel,a szeró elásta magát,ha playerekkel szórakozik,szintén...
Az admin jog komoly dolog,ha odaadod valakinek akkor neki már nem az a feladata elsõsorban,hogy játszon,hanem hogyí betartassa a szabályokat!
Ha valaki beszól egy adminak azt nem lehet bannolni!Lehet hogy az admin is hibás,ha mindketten hibásak ne csak a player kapjon büntetést!
A szóbeli figyelmeztetés nagyon ritkán elég!Ne legyenek az admin szkriptben visszaélõs parancsok,(Lásd LAdmin,/lweaps,/sethealth stb...)
vagy korlátozd õket!Sajnos kevés ember tud ellenálni a kísértésnek,legjobb ha nincs!
Az adminok MINDIG VÁLASZOLJANAK a playerek kérdéseire,normálisan!
Ezek alap dolgok.
Hatodik  tanács:Kéregetés,beosztotaid
NE egy fórummal irasd meg a szervered,ha elolvasod a fórumokon lévõ leírásokat máris meg tudsz oldani sok mindent!
Csak akkor kérdezz ha tényleg muszáj!
Mindig szabályzatnak megfelelõen kérdezz,ha normálisan kérdezel,normális választ fogsz kapni!
Ha csapatot keresel magad köré (szkripter,mapper...) akkor nem elég az admin jog!Jobb szkripter nem vállal el csak úgy egy szerver készítést egy ismeretlennek.
Fontos: Legyen weboldal!Én egy SMF fórumot ajánlok,nem e107-et,de a ti dolgotok.Tárhelynek ott az ingyenes okhost.eu vagy zoka.cc ingyenes domainnek meg ott a dot.tk
de ha komoly nagy szerót akarsz ne sajnáld a pénzt rendes dolgokra.
Utolsó tanács:Összegzés egy mondatban
Tehát lehetõleg a legstabilabb verzión fusson a szerver,lehetõleg ne legyen RP,de legyen szépen kidolgozott,reklámozd de ne vidd túlzásba,
legyenek egyedi ötleteid,ne legyenek bugok,ne lopj más szerverrõl,ne legyél lusta szépen írni,mint szerveren mint reklámban és a weblapon is,
legyenek normális szabályok és megbízható adminok és mindenképpen tarts fegyelmet,ha nem egyedül vagy mindig konzultálj társad(/aid) al is és
mutass példát azokon a fórumokon amiken fentvagy,mert arról is megitélnek!
 
Utószó
Nos szerintem ezek kellenek mindenképen egy szeróba,ezek mind saját tapasztalataim,ha valaki tud valamit akkor azt leírhatja és berakom,fõleg kezdõknek szól.
Várom a kritikákat,egyet nem értéseket is,szóval mindent.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 08. - 19:59:34 írta ScreaM »

Nem elérhető nyE

  • 1745
    • Profil megtekintése
Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #1 Dátum: 2010. November 01. - 19:40:16 »
0
Nagyon szép leírás!
Ez kell naggyából a szervertulajok negyedének (ha nem a felének), hogy egy normásil szervert/közösséget tudjanak kialakítani.
Nem kritikaként mondom de van néhány helyesírási hibád.

Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #2 Dátum: 2010. November 02. - 09:13:00 »
0
Én ezeket tartom szem elött eddig is igy gondolkoztam, nekem nicns rp szerverem utálom, party szerveren van az jóó:D:D

Nem elérhető jana4

  • 5929
  • Ex Staff
    • Profil megtekintése
Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #3 Dátum: 2010. November 02. - 12:51:28 »
0
Szép leírás! Grat!
helyesírási hibák kijavítva  ;)

Nem elérhető nyE

  • 1745
    • Profil megtekintése
Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #4 Dátum: 2010. November 02. - 13:47:46 »
0
De am Chuck miért nem ajánlod az e107-et :question:

Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #5 Dátum: 2010. November 02. - 14:32:24 »
0
Köszönöm a dicséreteket,helyesírási hibákat javítani fogom amint egy jobb géphez tudok ülni.
És azért nem ajánlom az e107-et mert egy SMF sokkal praktikusabb,e107 is jó mondjuk egy klánnak,de egy szervernek szerintem SMF kell,e107 egyszerûen nem elég,nem tud úgy egy közösséges összekovácsolni mint az SMF.

Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #6 Dátum: 2010. November 04. - 14:03:30 »
0
Köszia  Leírást

Nem elérhető hpeter94

  • 1450
  • Fórum fenntartó
    • Profil megtekintése
Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #7 Dátum: 2010. November 08. - 13:55:30 »
0
télleg nagyon jó :) énis nagyot buktam a 0.3bre váltákor kívánom mindenkinek hogx  erre figyeljenek oda

Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #8 Dátum: 2010. November 08. - 14:39:55 »
0
Köszönöm mindenkinek a dicséreteket.
(És Scream-nek a javítást)
Jé most látom, hogy ki lett emelve a témám  :D

Nem elérhető jana4

  • 5929
  • Ex Staff
    • Profil megtekintése
Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #9 Dátum: 2010. November 08. - 19:59:08 »
0
Mivel a szabályzatot enyhén módosítottam, ezért a [TuT] nem szükséges!  ;)

Üdv

Nem elérhető Epsilon

  • 1854
    • Profil megtekintése
Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #10 Dátum: 2010. November 08. - 21:43:52 »
0
Én ezt a leírást nem tartom reálisnak.
Mi értelme van annak, hogy egy szubjektív vélemény ilyen nagy körökben elterjesztésre kerül??
Jó, ez egy meglátás. Kösz, hogy leírtad, de ha egy kezdő rálép erre az útra nem biztos, hogy oda érkezik ahova te. Ez pedig nagyon sok gondot fog jelenteni az egyes játékosoknak a későbbiekben.
A legfontosabb pedig, hogy amiért nem támogatom a leírás nagy dobra fújását az az, hogy senkiből nem lesz semmi és senki, ha nem képes arra, hogy tanuljon a hibáiból. Ez a leírás egy része pedig épp ezeket a hibákat segít kikerülni.
E: Nem mindig a legfrissebb verzió a legstabilabb.
« Utoljára szerkesztve: 2010. November 09. - 14:56:41 írta Epsilon »

Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #11 Dátum: 2010. November 09. - 17:12:31 »
0
Epsilon,ha úgy nézzük igazad van,de az okos ember tud tanulni más hibájából anélkül, hogy õ is beleesne,hiszen,ha mondjuk egy tapasztaltabb segít valakinek folyamatosan,akkor az illetõ elkényelmesedik,ezt én sem támogatom,de ez a leírás az alapokra akar rámutatni, hogyha a leendõ szerverek közül,csak páran megfogadják az itt leírtakat,nagyobb esélyel lesz jó szerverük,hisz,egy tapasztaltabb játékos mint õk,már átélte ezeket.
Nem azt mondom,hogy mindent a kezdõk alá kell rakni,mert az õ nekik hosszútávon nem lenne jó,de az alap tapasztalatokat mindenkinek joga van tudni,nem muszály megfogadni,hiszen nem mondtam,hogy csak így lehet valakinek nagy szervere.
Természetesen akiknek más a gondolkodása,azok meg sem próbálhatják ezt követni,úgysem menne,nekik nyilván saját úton kell haladniuk.
Ezért nem akartam konkrét utasításokat adni,hiszen ezek csak tanácsok,de én adok a véleményedre,hiszen az tény,hogy tapasztaltabb vagy,s ebbõl kifolyólag talán bölcsebb is.

Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #12 Dátum: 2011. Október 07. - 20:06:39 »
0
Nos igen ez elég hasznos leírás én is mindenkinek csak ajánlani tudom Én éppen a szerveremnek a Weboldalával Foglalkozom Most tanulmányozom az SMF fórumot és ide is azért Regisztrálram hogy tanácsokat tippeket Haljak és hogy amihez nem értek tudjak Segítséget kérni
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 08. - 18:45:10 írta Roni »

Nem elérhető IXT

  • 2502
  • Steph Curry
    • Profil megtekintése
Egy szerver alapkövei - Tippek szervertulajoknak
« Válasz #13 Dátum: 2012. Január 01. - 19:14:08 »
0
Szép leírás

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal