Magic_Man

[Leírás] Szerver router mellett

153 hozzászólás ebben a témában

Szerver beüzemelése router mellett

Mivel látom, sok embernek van problémája ezzel kapcsolatban, gondoltam írok egy tutorialt róla.

....aki nem tud egy összefüggõ szöveget értelmezni az ne vágjon bele, vagy ha belevág ne bömböljön hozzászólásokban, hanem értelmesen fejtse ki a hiba forrását mi váltotta ki vagy épp mit nem ért.

A leírás wifi-s és vezetékes routerhez is jó.

Képekkel is illusztrálom, a könnyebb megértés érdekében.

Elsõ lépés:

Az alapértelmezett átjáró lekérdezése.

Nyissuk meg a cmd-ét, írjuk be az ipconfig parancsot és nyomjunk egy entert. Keressük meg az alapértelmezett átjáró/default gateway szavakat. Mellette egy szám sort látunk, ezt másoljuk ki és írjuk be a webböngészõnkbe és nyomjunk egy entert.

Cmd:

kpkivgsh.png

Webböngészõ:

Nvtelen_2.png

Figyelem: Az alapértelmezett átjáró a router típusától, illetve beállításaitól is függ, ne ijedj meg, ha neked nem ugyanez.

Második lépés:

A router kezelõ felületébe való belépés.

Ha a router még a gyári beállításokkal rendelkezik a belépésnél, akkor általában oda van írva az alapértelmezett felhasználónév és jelszó, ha mégsem, akkor ezen az oldalon megnézheted, csak annyi a dolgod, hogy kiválasztod a típusát. http://www.routerpasswords.com

Nem sikerült belépni? Akkor valószínûleg meglett változtatva a router felhasználóneve és jelszava.

Belépési felület példa:

kpkivgs2.png

kpkivgs1.png

Harmadik lépés:

A kezelõfelület megismerése, port megnyitás.

A router kezelõ felülete, a router típusától és firmware-tõl függ. A port megnyitáshoz keressük meg a NAT/Port Forwarding/Virtual Servers szavakat, ha megtaláltuk akkor jó helyen vagyunk és valami ilyesmit kell látni.

Port megnyitás:

kpkivgs3.png

kpkivgss.png

Cmd:

kpkivgs.png

A router által kiosztott ip címet, így érhetjük el: cmd->ipconfig

Ezek után, elvileg mindenki látja a szerverünket, ha mégsem indítsuk újra routerünket.

Leírás: Magic_Man

Képek: Magic_Man

13 emberek kedveli ezt

Megosztás

Megosztás link alapján
Megosztás egy közösségi oldalon

Nálam nem jó!

Kicsit jobban megfogalmazhatnád, hol akadtál el vagy valami, mert ezzel sokat érek.

Megosztás

Megosztás link alapján

Annyit hozzáfûznék, hogy a Virtual Server-t a NAT résznél találjuk (azt hiszem minden routeren így van)

Megosztás

Megosztás link alapján

Annyit hozzáfûznék, hogy a Virtual Server-t a NAT résznél találjuk (azt hiszem minden routeren így van)

Hozzáírom, bár nekem csak az egyiknél van úgy, de hátha valaki itt akad meg.

Megosztás

Megosztás link alapján

Nem akadtam meg sehol egyszerûen nem jó  :-\ Csak én látom a szervert más nem  ::| :-\

Megosztás

Megosztás link alapján

És ha van a windows-on belül van tûzfal, azt kapcsold ki (úgy is van a routerben), vagy nyisd meg ott is a portokat.

Megosztás

Megosztás link alapján

Én ezt egyszer próbáltam még régen, a vége az lett, h elbasztam a netet xD De nekem régen routerrel ment a szerver, havernak megadtam a 192.168... -os ip-t és feltudott jönni...

Megosztás

Megosztás link alapján

Én ezt egyszer próbáltam még régen, a vége az lett, h el**sztam a netet xD De nekem régen routerrel ment a szerver, havernak megadtam a 192.168... -os ip-t és feltudott jönni...

WTF?? a "192.168..." az egy hálózati IP magyarul csak lanon tudott volna felmenni ezen...

Megosztás

Megosztás link alapján

Én ezt egyszer próbáltam még régen, a vége az lett, h el**sztam a netet xD De nekem régen routerrel ment a szerver, havernak megadtam a 192.168... -os ip-t és feltudott jönni...

WTF?? a "192.168..." az egy hálózati IP magyarul csak lanon tudott volna felmenni ezen...

Ezt énsem értem, megadtam havernak az IP-t (192.168.1.2:1996) és feljött, de h hogy azt nemértem.

Megosztás

Megosztás link alapján

ez csak egyféle képpen lehetséges... Hogyha ugyanabba a routerbe vannak dugva a gépek (halottam már ien megoldásról kissebb falvakban

Megosztás

Megosztás link alapján

ez csak egyféle képpen lehetséges... Hogyha ugyanabba a routerbe vannak dugva a gépek (halottam már ien megoldásról kissebb falvakban

Nagyfateroméknál DIGI net van ott úgy van asszem, hogy minden emeleten van egy router és ott van elosztva...

Megosztás

Megosztás link alapján

Sajnos nekem D-link routerem van és se az ipconfig se egyik izé se jön elõ szal vennem kell egy tp link routert.. marhajó.. am naon királyul leírtad!

Megosztás

Megosztás link alapján

Sanyi,

Nekem is D-Link van, és minden tökéletesen mûködik.  :D

1. Megnyitod az internetet.

2. Beírod címnek: 192.168.0.1

3. Belépsz a felhasználódba

4. "ADVANCED" -> "Port Forwarding"

5. Ott középen beállítod a "Application Name" -nél a "PPTP"-t

6. Alatta kiválasztod a számítógéped.

7. Porthoz beírhatsz bár mit. Van Saját ( privát ) és van nemzetközi ( public )

8. A "Traffic Type" pedig kiválasztod az UDP-t.

9. Elmented.

Remélhetõleg neked is hasonló routered van mint nekem.  :D

Megosztás

Megosztás link alapján

Sajnos nekem D-link routerem van és se az ipconfig se egyik izé se jön elõ szal vennem kell egy tp link routert.. marhajó.. am naon királyul leírtad!

A fõ routerem amibe belemegy a kábel tv, tp-link. A fönti D-link és semmi probléma nincs vele. Azzal is kéne, hogy mennyen a dolog, ahogy Csabesz leírta.

Megosztás

Megosztás link alapján

Nekem is D-Link, csak a szarabbik változat.

Itt nem igazán merek piszkálni, mert nemértem mi mit jelent, egyszer már a netet is elbasztam vele.

Így néz ki:

Router.jpg

Megosztás

Megosztás link alapján

Kurta a lényeg hogy niytsz egy udp-t ! :)

Bármilyen routeren jó.... !!

Lehet az egy kínai szar is vagy bármi...

Megosztás

Megosztás link alapján

Na próbáltam úgy ahogy leírtad TP-LINK-R402 M Routerem van és mindent úgy csináltam ahogy le írtad de nem megy! :( Már próbáltam azt is hogy újra indítani a router-t de nem megy! :( Mi lehet a gond??? PLS Segítsetek és ugyan az a gond hogy mások nem látják a szervert vagyis néztem de nincs az Internet-nél a szerver tehát csak én látom a szervert mi lehet a gond ???? PLS Segítsen valaki nagyon fontos lenne!!!! :S

Elõre is THX!

Megosztás

Megosztás link alapján

A számítógén lévõ tûzfal is blokkolhatja (én így jártam)... mondjuk meguntam és létrehoztam egy demitalizált zónát... minden porotot kinyit nem kõ szarozni :D

Megosztás

Megosztás link alapján

Regisztrálj vagy jelentkezz be, hogy válaszolhass

Csak felhasználóként kommentelhetsz.

Regisztrálj

Légy közösségünk tagja még ma! Csak fél perc.

Regisztrálok

Jelentkezz be

Már van felhasználód? Lépj be!

Bejelentkezek