Szerző Téma: Ami ingyen van azzal óvatosan!  (Megtekintve 1752 alkalommal)

Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Dátum: 2012. November 22. - 12:00:18 »
0
Üdv!
Felhívnám a figyelmeteket ezekre a profi manipulátorokra! Fõként a bizonytalan, de intelligens emberekre pályáznak.
A neten kitöltöttem egy személyiségtesztet, aztán felhívtak \"személyes kiértékelésre\". Egye fene, jó buli. :D
A megbeszélt idõpontra odasétáltam. Egy kirohadt társasház elsõ emeletén volt. Kicsit megvárattak, de nem baj, volt alkalmam elolvasni a kezdeti propagandát. Alig 10 perc múlva behívtak.
Egy abszolút szimpatikus nõ üdvözölt. Annyit osztok meg a nevébõl, hogy Mónika.
 

ÓVAKODJATOK TÕLE!
 
 
 
Ha nincs elég tudásod/élettapasztalatod hozzá zokszó nélkül cuppant be a világába.
Megnézettek velem egy filmet, ez kb. 10 perc volt... A vallásuk alapja. Nem térnék ki. Lényeg, hogy szembe megy az elképzeléseimmel.
Aztán a beszélgetés... Kiértékelésrõl szó sem volt, de a nõ mesteri manipulátor. Ezeket vetette be a fél órás beszélgetés elsõ 5 percében (pszichológia elsõ fél éves anyag: Kapcsolatteremtés):
- Kérte, hogy tegezzem
- Felvette a testtartásom
- Felvette a beszédstílusomat
- Részben átvette a szókincsemet
Ezek nagyon alap, de veszélyes trükkök! Amikor a családsegítõben voltam gyakorlaton ezek nagy részét én is használtam!
Nagyon veszélyes ember!
Spoiler for Eredete:
Ez mellesleg a Szcientológia egyház bûvészkedése.
Spoiler for A vicc az egészben:
A vicc az, hogy az alapító egy sci-fi b***i tengerész. :D Az egyház alapítás elõtt írt 14 sci-fi regényt. A vallás berendezkedése laza katonai szerkezetet mutat, tehát bárhogy próbálom nem sikerül komolyan venni.

Nem elérhető JackBronson

  • 1499
  • ??
    • Profil megtekintése
Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #1 Dátum: 2012. November 22. - 12:51:13 »
0
Miert kell ovakodni a szientologiatol? :D
Valakinek ez a vallasa mint pl kereszteny.
Mondjuk en nem hiszek az ienekbe nagyon :D pl szientologia...
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 22. - 12:53:22 írta JaCk »

Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #2 Dátum: 2012. November 22. - 12:58:49 »
0
Idézetet írta: JaCk date=1353585073\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"30107\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Miert kell ovakodni a szientologiatol? :D
Valakinek ez a vallasa mint pl kereszteny.
Mondjuk en nem hiszek az ienekbe nagyon :D pl szientologia...
 
A szcientológia nem vallás. Nem ismeri el isten létét és Jézusról is csak mint valami mesteri szónokról beszél. A könyvük lényege a végsõ tudatosság elérése a személyiséged legyõzése által.
Spoiler for De mégis van istenük.:
Elismer egy bizonyos Xenut, mint õsgonoszt aki egy gigászi lélekporszívóval szedett össze idegeneket és lefagyasztotta, majd szõnyegbombázással belelõtte a föld vulkánjaiba, felrobbantotta a vulkánokat és ezek a lelkek az emberekben találtak helyet.

Nem elérhető bendor

  • 2949
    • Profil megtekintése
Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #3 Dátum: 2012. November 22. - 13:18:59 »
0
Õmm.. elég bizar xd

Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #4 Dátum: 2012. November 22. - 13:54:20 »
0
téged nem szippantott be? én ott helyben elküldtem volna a picsába.
kár, hogy engem nem lehet manipulálni.

Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #5 Dátum: 2012. November 22. - 14:00:05 »
0
Idézetet írta: TengeriMalac date=1353588860\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"30107\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
téged nem szippantott be? én ott helyben elküldtem volna a picsába.
 
Észre sem vetted volna, hogy bombáz ezekkel a trükkökkel. Az elsõ 10 percben tényleg azt hittem, hogy õszintén érdeklõdik... Aztán kicsit változtattam a testtartásomon és követte...
 

kár, hogy engem nem lehet manipulálni.
 
[/quote]
Dehogynem. Bárkit lehet. Vettem már rá embert, hogy bámulja 10 percig a fénymásolót és még csak meg sem kérdõjelezte, hogy miért. :D

Nem elérhető Keller

  • 1134
    • Profil megtekintése
Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #6 Dátum: 2012. November 22. - 14:07:06 »
0
Ha tudnál küldeni esetleg PMben ezzel kapcsolatba valami írást (manipuláció, befolyásolás) akkor megköszönném mert érdekelne a téma. .D

Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #7 Dátum: 2012. November 22. - 14:14:07 »
0
Pontosabban melyik része érdekelne?

Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #8 Dátum: 2012. November 22. - 14:31:40 »
0
nekemiiiiiiis

Nem elérhető Many

  • 1699
    • Profil megtekintése
Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #9 Dátum: 2012. November 22. - 15:50:26 »
0
Mindjárt jön valami okostojás és megkérdezi hogy hogyan lehet csajozni ezzel fogadjunk :DD
Egyébként nem értem ezeket az embereket, nagy szabadidejükben nem tudnak mit csinálni és gyüjtik a bolondokat maguk közé vagy mi?

Nem elérhető Keller

  • 1134
    • Profil megtekintése
Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #10 Dátum: 2012. November 22. - 17:04:55 »
0
Hát amit írtál, hogy olyan kapcsolatot alakított ki veled, hogy sok mindenre rávehetett volna, ha nem veszed észre ezt a pszichológiai dolgot.

Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #11 Dátum: 2012. November 24. - 11:58:02 »
0
Veszélyes dolog ez a szcientológia. Nekem az unokatestvérem érdeklõdött irántuk, hogy mirõl is szól de nem szopódott be csak érdekelte a dolog. Megvette a könyvüket valami 400+ oldal. Az egész lényege, hogy belépsz onnantól többet nem fogsz tudni kiszállni. Az életed részévé vállnak ha meg kiakarsz lépni megpengetik, hogy lehetséges, hogy valami baleset fogja érni a családod...Nem szabad ezekkel az elmebetegekkel játszani. :D

Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #12 Dátum: 2012. November 24. - 12:25:38 »
0
Azért ennyire nem durvák. Ja tegnap este hívott \"a Mónika\", hogy vasárnap szeretettel várnak a gyûlésükön.
Leosztottam neki egy kemény monológot, amivel sorra döntögettem meg logikus érvekkel a szcientológia alapjait.
Valamit habogott, annyit reagáltam rá, hogy mint magánember örömmel találkoznék vele, de a szcientológus énjét hagyja el valahol.
Hát, hogy õ azt nem, meg, hogy akár komoly sikerem is lehetett volna, mert van eszem...
Kb. annyival zártam le: \"Sajnálom, ha csak egy potenciális díszmajmot látsz bennem. Mellesleg Xenut üdvözlöm. A következõ szeánszon majd add át neki.\"
Ekkor lecsapta a telefont.

Nem elérhető Fade

  • 322
    • Profil megtekintése
Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #13 Dátum: 2012. November 24. - 12:51:26 »
0
Errõl írnom kell egy szöveget úgy érzem... ^-^
Azért, szerencséd van, hogy tanultál ilyen dolgokat, ezért nem szippantott be... :)

Ami ingyen van azzal óvatosan!
« Válasz #14 Dátum: 2012. November 24. - 13:05:03 »
0
Furcsa dolgok ezek. :D Ha van esze az embernek és óvatosan közelíti meg, mint te és leírja nekünk az mind tanulságos neked is meg nekünk is. De sajnálatos, hogy vannak emberek akik annyira belefolytak, hogy nem tudnak kimászni belõle.  :no:

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal