Szerző Téma: Informatika pálya?  (Megtekintve 2883 alkalommal)

Informatika pálya?
« Dátum: 2012. November 21. - 21:22:47 »
0
Sziasztok!
ott tartok,hogy pályát kell választanom.Tovább tanulásnál. De nem tudom :|
Informatikát célzom meg valószínûleg .Számítógépes rendster karbantartóra. Szerintentek? Persze van még mellette,Web admin stb..

Nem elérhető bendor

  • 2949
    • Profil megtekintése
Informatika pálya?
« Válasz #1 Dátum: 2012. November 21. - 21:36:36 »
+1
Javaslom a kétkezi munkát.
Nem lesz púpos a hátad a sok görnyedéstõl.

Nem elérhető Depi

  • 2259
  • Még mindig TrYp. :)
    • Profil megtekintése
Informatika pálya?
« Válasz #2 Dátum: 2012. November 21. - 21:40:31 »
+1
Szakmán belül hegesztés, azon belül aluhegesztõ, hihetetlen jól megfizetik õket külföldön, ha tényleg érdekel a pénz akk érdemes ezt választani, az tény és való h megdolgoztatnak, de annyi pénzt itthon Magyarországon sehol se keresel. :)

Nem elérhető divkn

  • 3259
    • Profil megtekintése
Informatika pálya?
« Válasz #3 Dátum: 2012. November 21. - 21:41:22 »
0
Nincs valami más elképzelésed informatikán kívül? Nem igazán keresnek sokat, sõt rengetegen tanulják ezt a \"szakmát\".
A gépi forgácsoló szakmával is többet kereshetsz. Fõleg aki marással foglalkozik.
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 21. - 21:45:19 írta divkn »

Nem elérhető Many

  • 1699
    • Profil megtekintése
Informatika pálya?
« Válasz #4 Dátum: 2012. November 21. - 21:55:30 »
0
Idézetet írta: Draven date=1353530431\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"30101\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Szakmán belül hegesztés, azon belül aluhegesztõ, hihetetlen jól megfizetik õket külföldön, ha tényleg érdekel a pénz akk érdemes ezt választani, az tény és való h megdolgoztatnak, de annyi pénzt itthon Magyarországon sehol se keresel. :)
 
Fõleg most hogy minden kocsit alumíniumból építenek.. Én lakatosnak készülök, egy cnc-m is lesz valószínûleg. Szerintem ne informatikusnak menj, abból dunát lehetne ereszteni, vízgáz szerelõ, kõmûves meg ilyeneket.. Hiányszakma és pár éven belül gennyesre keresheted magad vele.

Nem elérhető Csabesz

  • 7827
    • Profil megtekintése
Informatika pálya?
« Válasz #5 Dátum: 2012. November 21. - 21:58:01 »
0
Sok informatika ellenes embernek: Már lassan nem lesz olyan munka, ahol ne lenne informatikus.
Anonymnak pedig, ha nem akarod strapálni magad menj el rendszergazdának és +ba csinálja 1-2 weboldalt cégeknek.
Ez havi 150 rugót jelent, amibõl szerintem már meg tudsz élni. :)

Nem elérhető Szilard

  • Adminisztrátor
  • 1832
    • Profil megtekintése
Informatika pálya?
« Válasz #6 Dátum: 2012. November 21. - 22:33:24 »
0
Én is informatikai pályán gondolkoztam, én is most vagyok nyolcadikos.

Informatika pálya?
« Válasz #7 Dátum: 2012. November 21. - 22:52:25 »
0
Idézetet írta: Csabesz date=1353531481\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"30101\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Sok informatika ellenes embernek: Már lassan nem lesz olyan munka, ahol ne lenne informatikus.
Anonymnak pedig, ha nem akarod strapálni magad menj el rendszergazdának és +ba csinálja 1-2 weboldalt cégeknek.
Ez havi 150 rugót jelent, amibõl szerintem már meg tudsz élni. :)
 
Még a szervizes járható út... Ha üzletben vagy kint még jó csajozási pont is a melóhelyed. :D Tapasztalat.
Ott sem hajszolod magad halálra és jobb is a hangulat, mint valamilyen irodai droidmelón.

Informatika pálya?
« Válasz #8 Dátum: 2012. November 21. - 23:11:39 »
+1
Festõ, ács, kõmûves.. \"Ciki\" melók, de hiányszakma, keresik õket és valamikor jól fizet! Én infó szakon vagyok, de utána valami festõ/mázoló mellé beakarok állni segédmunkába, utána meg lehet, hogy fõállásba is csinálni akarom :)

Nem elérhető Depi

  • 2259
  • Még mindig TrYp. :)
    • Profil megtekintése
Informatika pálya?
« Válasz #9 Dátum: 2012. November 21. - 23:16:48 »
+3
Idézetet írta: Moretti date=1353535899\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"30101\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Festõ, ács, kõmûves.. \"Ciki\" melók, de hiányszakma, keresik õket és valamikor jól fizet! Én infó szakon vagyok, de utána valami festõ/mázoló mellé beakarok állni segédmunkába, utána meg lehet, hogy fõállásba is csinálni akarom :)
 
A ciki melót megcáfolnám, az h az embernek van egy ilyen szakmája az nem ciki. Sõt mostanság sokkal többet ér mint a gép elõtt ülõ informatikus bármelyik verziója. :)

Informatika pálya?
« Válasz #10 Dátum: 2012. November 22. - 00:27:44 »
0
Ciki meló az ápoló... Mégis elvégeztem...
Szerintem ha sikerül megúsznom az alapkiképzést akkor ha rászántam magam beállok felcsernek.
A felcser dolga, hogy életben tartsa a bakát addig, amíg normális orvos is lássa...
Egy nyílt sebet tamponálni meg fertõtleníteni szerintem mindenki tud.

Informatika pálya?
« Válasz #11 Dátum: 2012. November 22. - 06:33:53 »
0
Én is infón vagyok, de már megbántam..
Ha épületgépésznek mentem volna, jobb dolgom lett volna.

Informatika pálya?
« Válasz #12 Dátum: 2012. November 22. - 06:43:01 »
0
Miért bántad meg ?Tengerimalac.

Informatika pálya?
« Válasz #13 Dátum: 2012. November 22. - 13:56:44 »
0
Idézetet írta: Anonymusasder date=1353562981\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"30101\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Miért bántad meg ?Tengerimalac.
 
amit suliban tanulunk, (autocad-et kivéve) mindent megtanítanak általánosban, illetve ha itt vagy forumon, és feltételezem, tudsz scriptelni, akkor a C#, ami egy alapnyelv sem lesz nehéz..
annyi, hogy kapsz róla egy papírt..
számítástechnikai dolgokban tudsz elhelyezkedni, ami az otthoni életedet nem segíti
a másik, hogy hegeszteni nem lehet megtanulni otthon, vagy netrõl, mint programozni.
ami említettem, az épületgépész, az neked is jó lehet, mert ha elromlik valami / felújítassz, akkor nem kell szerelõt hívni x ezer forintért, hanem te is meg tudod csinálni.
egyebek mellett, a sok informatikus mellett hiányszakma, szoval ha olyan helyre mész, és jól tanulsz, akkor ösztöndíjat is kaphatsz. (spanom egy lepukkant szar suliban kapott havi 25öt, 3as átlaggal.)


amit még ajánlok, ha már informatika, akkor grafikus, mert az jól keres. :)
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 22. - 13:59:18 írta TengeriMalac »

Nem elérhető Many

  • 1699
    • Profil megtekintése
Informatika pálya?
« Válasz #14 Dátum: 2012. November 22. - 15:52:01 »
0
James egyébként te polihisztor vagy?
Engem még a fotózás érdekelne, de az instagram világában már nem valami egyedi szakma.. Sok csöves iphone elront mindent :(

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal