Szerző Téma: Tippek szerver tulajdonosoknak.  (Megtekintve 2377 alkalommal)

Koncz_Norbert

  • Vendég
Tippek szerver tulajdonosoknak.
« Dátum: 2012. Március 29. - 21:01:38 »
+1
Bevezetés
Mirõl is van szó? Régebben elég gyakori volt a mód lopás, mostanában csökkent a jelentések száma és ennek örülök.
Csak vannak problémák, és figyelmeztetni szeretném a tulajdonosokat, hogy jól gondolják meg mit csinálnak.
Vannak már olyan szoftverek, amivel visszafordíthatjuk a módunk P-kódját vagy bájtkódját ( másnéven AMX-et )
Pawn nyelvre. ( Folytatás )
Legtöbb Pawn programozó/szkripter a SA-MP funkcióit használja, ami nem a legjobb védelem számunkra.
Tippek
1.) Ne töltsük fel a forráskódunkat!
Már számtalanszor segítettem a fórumozóknak és láttam elég sok tulajdonosoknál, hogy a Gamemode, Filterscript
forráskódját is feltölti a bérelt szerver tárhelyére. Gondolom ismeritek ezt az érzést.
A szerver csak *.AMX, *.INC, *.OWN, *.REC, *.EXE, *.CFG, ... fájlformátumot tud olvasni. A PWN fájlokat figyelmen kívül hagyja ezeket. Másrészt pedig foglalja a helyet tárhelyünkön.
2.) Ne használjunk SZERVER funkciókat!
Van elég sok olyan leírás/kód, amivel megvédhetjük módunkat. Igaz hibátlanul mûködnek, de nem ad 100%-os
biztonságot. Hogy miért?
Például itt egy leírás.
http://sampforum.hu/index.php?topic=10929.0
Akármilyen megoldással is építed fel, akkor sem tudod megvédeni a módodat.
Legyen GameModeExit, strcmp, ... akkor is át tudja/tudod definiálni a funkciót.
Elég módosítani a(z) a_samp függvénykönyvtárt, átdefiniálni a funkciót és már át is lépi ezt a védelmet.
Elég kevesen ismerik ezt az eljárást, ezért nem írok példát.
Kérdezõsködõk kíméljenek!
3.) Használjunk PAWN funkciókat!
Ez az egyetlen megoldás számomra, de késõbb bõvülhet. Ez lehet definíció, emit iránnyelvek, lehetnek statikus/globális változók.
Ezt nem tudjuk módosítani függvénykönyvtárakban, sem blokkolni azt.
Bökkenõ
BÕVÍTÉS ALATT...

Gang[St]e[R]

  • Vendég
Tippek szerver tulajdonosoknak.
« Válasz #1 Dátum: 2012. Március 29. - 21:18:28 »
0
Alapból a mód védésnél nincs olyan progi ami tökéletesen visszafordítja pwn fájlra, deamx is csupa hiba.

Nem elérhető kurta999

  • 2759
  • Éllő fédisznó
    • Profil megtekintése
Tippek szerver tulajdonosoknak.
« Válasz #2 Dátum: 2012. Március 29. - 21:27:13 »
0
És nem is lehet olyat csinálni, hivatalos fórumon Y_Less le is írta, hogy miért.
http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=249796
Nem igen használok védelmet, csak aki leszedné a módot, az elindítani se tudná, mivel a tárhelyhez ha nemtud kapcsolódni, akkor kilép. A tárhely pedig csak olyan IP címet enged be, amit én adok hozzá. Úgyhogy fail :D
De a leírtak alapján eztis kilehetne játszani, de akkor meg megint sz*rra se menne, ha kijátszaná.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 29. - 21:30:22 írta kurta999 »

Koncz_Norbert

  • Vendég
Tippek szerver tulajdonosoknak.
« Válasz #3 Dátum: 2012. Március 29. - 21:27:59 »
0
Nem-e? Aki ért a Lua nyelvhez, akkor tökéletesen letudja fordítani. Ha egy kezdõ akkor a CreateObject, CreateDynamicObject funkció sorait tökéletesen le tudja fordítani.
Én kicsit érteni Lua nyelvhez. Kínia. \"chinese.gif\"
 
Idézetet írta: kurta999 date=1333049233\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"19282\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
És nem is lehet olyat csinálni, hivatalos fórumon Y_Less le is írta, hogy miért.
Nem igen használok védelmet, csak aki leszedné a módot, az elindítani se tudná, mivel a tárhelyhez ha nemtud kapcsolódni, akkor kilép. A tárhely pedig csak olyan IP címet enged be, amit én adok hozzá. Úgyhogy fail :D
De a leírtak alapján eztis kilehetne játszani, de akkor meg megint sz*rra se menne, ha kijátszaná.
 
Fogadjunk? 2 perc minimum, fél óra maximum és kijátszom.
Leírtak alapján elég profinak kell lenni, ahhoz hogy C nyelven blokkolja a változót.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 29. - 21:31:58 írta Koncz_Norbert »

Nem elérhető kurta999

  • 2759
  • Éllő fédisznó
    • Profil megtekintése
Tippek szerver tulajdonosoknak.
« Válasz #4 Dátum: 2012. Március 29. - 21:32:02 »
0
Na jó, ha úgyvesszük vissza lehet minden fordítani, csak nem épp abban a formában, ahogy az volt a fordítás elõtt (ezt jól megmondtam :D).
De ha mondjuk egy ilyen egyszerûbb ember lenyúlná a módot és kijátszaná a mysql_ping()-et, attól még mindig nem menne, mert a MySQL táblák nincsenek meg neki.

Koncz_Norbert

  • Vendég
Tippek szerver tulajdonosoknak.
« Válasz #5 Dátum: 2012. Március 29. - 21:41:00 »
0
Tiéden kívül vannak olyan szerverek, mint Hybrid, PhoenixRPG, ami nem csatlakozik SQL-re.

Nem elérhető #Nexus#

  • 1374
    • Profil megtekintése
Tippek szerver tulajdonosoknak.
« Válasz #6 Dátum: 2012. Március 30. - 17:33:35 »
0
Sztem az a legjobb ha csinálunk egy olyat hogyha nem azon az FTP-n van leáll azt csõ vagy ez az IP-s se rossz. :D Sõt még olyat is lehet hogyha nincs regisztrálva a te karid akkor kampec a szeród. Vagy minden INC be filescriptbe beleteszünk ilyeneket  és az életbe nem tudják megtalálni vagy olyat is lehet hogy csinálsz egy INC-t és anélkül nem indul el a mód.

Koncz_Norbert

  • Vendég
Tippek szerver tulajdonosoknak.
« Válasz #7 Dátum: 2012. Április 02. - 23:51:41 »
0
Teljesen megfeledkeztem errõl a témáról. No mindegy.
 
Idézetet írta: #Nexus# date=1333121615\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"19282\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Sztem az a legjobb ha csinálunk egy olyat hogyha nem azon az FTP-n van leáll azt csõ vagy ez az IP-s se rossz. :D Sõt még olyat is lehet hogyha nincs regisztrálva a te karid akkor kampec a szeród. Vagy minden INC be filescriptbe beleteszünk ilyeneket  és az életbe nem tudják megtalálni vagy olyat is lehet hogy csinálsz egy INC-t és anélkül nem indul el a mód.
 
Nem lenne rossz ötlet, csak kell egy olyan funkció ami kódolja a stringet -> integer számokra.
Így az \'strcmp\' funkciót nem tudják definiálni. Leginkább dekódoláson, és kódoláson forog az agyam, hogy lehetséges felülírni azt az eljárást.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal