Szerző Téma: Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés  (Megtekintve 5691 alkalommal)

Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Dátum: 2012. Február 28. - 14:57:16 »
0
Üdvözlet!

A Team Fórumban már felvetettem elég régen ezt a kérdést,ennek egy kis ízelítõjét olvashattátok a Februári Helyzetjelentésben (by Ystee). Most leírnám az egész kidolgozott közleményt ezzel az üggyel kapcsolatban.



Üdvözletem! Nagyon sok hozzászólásban látom azt hogy \"felvállalom a warnt, jöhet de a véleményemet leírom, ne töröljétek \" stb, olyanokban is amelyek tényleg törlésre kerülnek,de olyan hozzászólásoknál is amiknek semmitõl nem kell tartaniuk. Lehetséges hogy nem teljesen világos hogy mi szerint osztjuk a warnt. Mostantól ez felfogható \"irányelvként is\", melyre lehet hivatkozni. ( Mostantól! Múltbéli dolgok nem érdekelnek ) Ahol nem egy fix warn szám van megadva, hanem kötõjelekkel elválasztott értékek, ott a moderátor belátása/súlyosság alapján maga dönthet. Hogyha egy moderátor már kiszabta a büntetést, akkor még egyszer azért nem kapsz megrovást, DE egy admin felülbírálhatja és/vagy kiegészítheti a szankciót. Ja és még egy dolog, attól még hogy odaírod hogy felvállalom a warnt nem leszel nagyfiú: elõször is akkor is megkapod ha nem vállalod fel. Másodszor nem kell hõsködni sem, nem leszel attól menõ hogy jaj de sok warnod van, lehetséges hogy nem érzitek át ennek a súlyát,sok nektek a 100%, de nekünk ez csak egy szabályzatmódosítás, nektek meg (akiknek sok a warnja amit felvállalt nagy büszkén) azt jelenti hogy nem olvasod és nem írsz többé erre a fórumra....Dinamikus IP? Nem ment meg... Ezt elég sok ember tanusíthatja akiket a fórumon már nem tudsz errõl megkérdezni soha többé....
Azt hogy mi/miért,mi számít ennek/annak és mi mitõl függ lejjebb kifejtem. Aki nem olvassa el az ne is háborodjon fel a tudatlansága miatt. Ha valami nem tiszta nyugodtan lehet kérdezni.
OFF: [ 5-20% moderátortól/súlyosságtól függõen ÉS/VAGY törlés ]
Káromkodás,sértegetés és minden ami ide sorolható: [ 10-30% warn ÉS/VAGY törlés/szerkesztés ]
Alfórumok szabályzatainak be nem tartása: [ 10-20% warn ÉS/VAGY törlés ]
Felnõtt tartalom elhelyezése/linkelése: [ Kitiltás + törlés ]
Troll/Meme: [10-30% ÉS trölés ]
Másik fórumozó sértegetése: [ 25-50% ÉS Törlés ]
Kifejtve:
Elõször is, hogyha a téma tárgyától erõsen eltérõ hozzászólást írsz (például megjegyzel valamit valakinek, mert beszólsz vagy eszedbe jutott egy vele kapcsolatos emlék ami nem köthetõ a beszélgetés irányzatához az OFF. Büntetendõ. [ 5-20% moderátortól/súlyosságtól függõen ÉS/VAGY törlés ]
Hogyha az illetõ reagál az OFFra (de csak akkor hogyha köze van hozzá,pl. neki (is?) szólt), azt nem muszáj büntetni, de lehetõség van rá. Moderátor függõ. Kivéve ha kívülállóként reagál rá, az minden esetben büntetendõ, mivel az ugyan olyan OFF.
Hogyha valaki ír egy hozzászólást, ami még a témához köthetõ,de köze van máshoz is (példák,stb...) arra reagálhatsz! Ezt még nem feltétlen büntetjük, de a témának nem szabad elkanyarodnia a túlzott reagálások miatt, ez maximum 2-3 hozzászólást jelent, illetve ha a moderátorok felszólítanak téged vagy a beszélgetõ partneredet onnantól egyáltalán nem is lehet reagálni sem, a téma \"alszálát\" elfelejteni és folytatni a rendes témát.
Amennyiben a hozzászólásod sértõ, azt nem fogjuk sokáig egy helyben hagyni.
Sértés lehet anyázás, trágár,rasszista és egyéb megkülönböztetések stb...
[ 10-30% warn ÉS/VAGY törlés/szerkesztés ]
Ennek minden formája tilos! A * (kicsillagozott) káromkodás is káromkodás, egy fokkal jobb, de azért még ugyan az! Ugyan úgy büntetendõ, moderátori érzés szerint. Erre nehéz szabályzatot írni,mert nem minden kicsillagozás számít rossznak, ez erõsen helyzetfüggõ.
Hogyha egy olyan fórumrészben vagy, melynek a szabályzata megköveteli az érveid rendes indoklását, de te ezt elhagyod a moderátorok azért is büntethetnek. Ez nem minden esetben következik be, de a tipikus \"sz*rral dobálózás\" alaptalanul bizonyítékok nélkül büntethetõ.
[ 10-20% warn ÉS/VAGY törlés ]
Legyen egy rövid is: Felnõtt tartalom kihelyezése vagy akár csak linkelése végleges kitiltás.
Ezek a fontosabb/gyakori dolgok, az egyéb szabálysértésekért melyeket elolvashatsz itt, a moderátor belátása szerint dönt. Ha igazságtalannak érzed a figyelmeztetést valamiért akkor panaszkodhatsz itt,leírva a saját verziódat. Ezt az adminok kivizsgálják. Figyelem! Máshova nyitott botrány csináló témákat le fogjuk zárni/törölni és figyelmen kívül hagyjuk. A rosszindulat nem érdekel.
Troll/Meme: Szigorúan tilos. Kirakni képet és trollkodó hozzászólást írni is. Büntetendõ
[10-30% ÉS trölés ]
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 19. - 18:51:10 írta Yѕtee »

Nem elérhető Mambo

  • 4239
    • Profil megtekintése
Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #1 Dátum: 2012. Február 28. - 15:25:39 »
0
Alfórumok szabályzatainak be nem tartása: [ 10-20% warn ÉS/VAGY törlés ]
[/quote]
Semmilyen hátsó szándékkal mondom, hogy akkor  globális és az alfórum vagy csak az alfórum szabályzata?

Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #2 Dátum: 2012. Február 28. - 17:05:00 »
0
Idézetet írta: Mambo date=1330439139\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"17678\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic

Alfórumok szabályzatainak be nem tartása: [ 10-20% warn ÉS/VAGY törlés ]
Semmilyen hátsó szándékkal mondom, hogy akkor  globális és az alfórum vagy csak az alfórum szabályzata?
 
[/quote]
Mivel a globális szabályzat azért globális mert nem lehet kiiktatni, ezért nyilván azt is. Ez arra értem, hogy hiába nem szegsz szabályt a globális fórum szabályzat szerint, hogyha az alfórum szabályzata szerint igen, ugyan úgy megérdemled a szankciót.

Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #3 Dátum: 2012. Február 28. - 17:18:59 »
0
Jó, hogy így leírtad mert párszor én is mikor warnt kaptam nem értettem mit mi hol hogyan.

Nem elérhető tonyo

  • 1335
  • Moderális Generátor
    • Profil megtekintése
Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #4 Dátum: 2012. Március 01. - 18:30:54 »
0
Nekem a sértegetéssel kapocslatban lenne kérdésem. Sértegetésnek csak személlyel szemben irányuló sértés számít annak, vagy pl. egy adott szerver \"lejáratása\"(indok nélkül, pl. egy RP szerver nonosnak tituálása) is?
Valamint mi az a határ ami még elmegy? Ha én azt mondom pl. Indinek, hogy \"Te répa, azt nem úgy kell\", az is sértegetésnek számít, vagy itt inkább az obszcén/sértõ/minõsítõ megjegyzésekre kell gondolni?

Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #5 Dátum: 2012. Március 01. - 19:00:22 »
0
Csak személy ellen. Szervert is tilos csak úgy lejáratni mert olyan kedvem van de okom nincsen rá,de ez máshogy mûködik. (Ha okod van rá az nem lejáratás hanem valóságfeltárás, feltéve ha nem személyes kis buszúról van szó vagy mert nem szimpatikus...)
2,
Obszcén/sértõ/minõsítõ megjegyzésekre kell gondolni. Az nem sértés ha megmondod hogy szerinted mi hogy merre lenne a jó, ha annak veszi az meg már magánügy.

Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #6 Dátum: 2012. Március 01. - 20:38:58 »
0
Idézetet írta: Anthony date=1330623054\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"17678\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Nekem a sértegetéssel kapocslatban lenne kérdésem. Sértegetésnek csak személlyel szemben irányuló sértés számít annak, vagy pl. egy adott szerver \"lejáratása\"(indok nélkül, pl. egy RP szerver nonosnak tituálása) is?
Valamint mi az a határ ami még elmegy? Ha én azt mondom pl. Indinek, hogy \"Te répa, azt nem úgy kell\", az is sértegetésnek számít, vagy itt inkább az obszcén/sértõ/minõsítõ megjegyzésekre kell gondolni?
 
Most egy ilyen hozzászólással nekem semmi bajom, ha be is van fejezve, le van írva, mit hogyan javasol az illetõ.
Te répa, azt nem úgy kell elrontottad a xy izét ezzel vagy így úgy javíthatnád meg úgy jobb lenne.
Ez egy vélemény nyilvánítás javaslattal részletezve.
Hasznos információval társítva a Te hülye vagy mondat rész is elmegy, jó ismerõsök, barátok elég gyakran mondják másikra.
De az elmehetsz a jó *** te t*** gy**, meg a ba**, kifejezéseket tartalmazó mondatok már obszcénnak, sértõnek számítanak, melyeknek nincs helye egy fórumon. (igazából sehol sem)
Ezek mind helyzetfüggõ dolgok, mindig az adott esetet kell nézni összességében, azután lehet megítélni hogy egy mondatrész sértõ-e vagy sem.
Ha teljesen jóindulatból történnek ilyen hozzászólások (ami igen ritka), nincs gond.
Ha azt mondanám neked hogy mutass pár példát ami szerinted sértõ tartalom, annak 99 százaléka az lenne.

Nem elérhető tonyo

  • 1335
  • Moderális Generátor
    • Profil megtekintése
Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #7 Dátum: 2012. Március 01. - 21:23:07 »
0
Okés, köszönöm. :D Csak volt már dolgom olyan fórumon, ahol azért kaptam warn-t, mert egy havernak írtam egy \"répa\"-s szöveget... gondoltam inkább tisztázom =)

Nem elérhető Epsilon

  • 1854
    • Profil megtekintése
Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #8 Dátum: 2012. Március 01. - 22:07:05 »
0
Szomorúan látom, hogy eljutott oda a fórum, hogy a társalgást is vágányokba kell terelni..  :confused: :doubt:

Nem elérhető tonyo

  • 1335
  • Moderális Generátor
    • Profil megtekintése
Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #9 Dátum: 2012. Március 01. - 22:21:34 »
+3
Nem a fórum jutott oda, hanem a fórumozók  :confused:

Warn adási irányelvek - Szabályzat kiegészítés
« Válasz #10 Dátum: 2012. Március 02. - 15:10:02 »
0
Idézetet írta: Epsilon date=1330636025\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"17678\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Szomorúan látom, hogy eljutott oda a fórum, hogy a társalgást is vágányokba kell terelni..  :confused: :doubt:
 
Ha megnézed ez is egy dolog miatt van. Növekszünk.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal