Szerző Téma: [Leírás]Névreszoló jármû  (Megtekintve 1791 alkalommal)

Nem elérhető scripter01

  • 1035
  • Ex Moderálisan Globális
    • Profil megtekintése
[Leírás]Névreszoló jármû
« Dátum: 2011. Október 10. - 17:13:43 »
0
Sziasztok.
Most le fogom írni hogy hogyan is tudunk készíteni egy olyan scriptet amit cska egy adott személy tud vezetni!
Elõször is,hozzunk létre egy változót:
 

new Jack; // Tök mindegy mi a változó neve de akkor a késöbbiekben is ezt használd

 
Keressétek meg az OnGameModeInit()-et és azon belül a meglévõ AddStaticVehicle(...)-ek alá (ha vannak) rakjátok be a jármûvet:
 

Jack= AddStaticVehicle(...)hogy a szerver tudja, ez az a jármû, melybe csak az adott személy szállhat bele!

 


Jack = AddStaticVehicle(411,1890.1632,1989.1708,13.4920,179.9223,0,0); // ez egy Infernus lesz az LV parkolóban.Most jön az összetettebb rész, OnPlayerStateChange használtával ellenõrizzük, hogy a játékos beült-e a jármûbe:
public OnPlayerStateChange(playerid, newstate, oldstate) {
    new PlayerName[24];
    GetPlayerName(playerid, PlayerName, sizeof(PlayerName));
    if(newstate == PLAYER_STATE_DRIVER) {
        new Vehicle = GetPlayerVehicleID(playerid);
        if(Vehicle == Jack) {
            if(strcmp(PlayerName,\"Jack_Taylor\",true)){ // ellenõrizzük, hogy a játékos neve az-e
                RemovePlayerFromVehicle(playerid); // ha nem õ az, kidobjuk a jármûbõl
                SendClientMessage(playerid, 0x33AA33AA, \"Ez a jármû Jack Taylor tulajdona!\"); //amikor ki dobja ha nem az õvé
           }
        }
    }
    return 1;
}

Enyi lenne! Ha minden úgy csináltatok, mint én, a jármûvet csak Jack_Taylor vezetheti.
Írta: scripter01
Idõ:5perc kb
Remélem segítettem valamit kicsit röviditésben raktam a dolgokat nem nyújtottam el vagyis amennyire lehetett öszetettebben csináltam!

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal