Szerző Téma: Újabb RP szerverek indítása.  (Megtekintve 20071 alkalommal)

Nem elérhető Csabesz

  • 7827
    • Profil megtekintése
Újabb RP szerverek indítása.
« Dátum: 2011. Augusztus 12. - 15:16:27 »
+26
Magyar RP Szerverek
 
Sziasztok, most leírom nektek több pontba, hogy miért nem ajánlatos újabb RP szerverek indítása.
[1.] Több RP szerver


Magyarországon több RP szerver van mint kellene. Ez azt jelenti, hogy az a kevéske játékos is szétoszlik. Ha van 20-30 RP szerver, és van 500 RP-re szakosodott játékos, akkor az az 500 fõ nem fog minden szerveren játszani. Ezért az üres szervereknek nincs is értelmük, de a Tulajok fizetik tovább, hogy hátha lesz valami...
A tömeges RP szerver indítás abból ered, hogy vagy kitiltják õket az egyik népszerû szerverrõl(errõl majd késõbb.) vagy vakmerõ és Õ is megpróbálkozna a szerver indítással.
A szerver indítás nem is lenne baj, de amik mostanában indulnak csak Editek, és fõleg SeeRPG Edit, akkor az a szerver nem lesz népszerû.
Ugyanis a SeeRPG-n már van 1 közösség, amit nagyon megbontani már nem lehet. Ez azt jelenti, hogy ha Te indítsz egy RP szervert SeeRPG módjával, az csak az RP szerverek számát növeli. A szervered üres marad, jó esetben a többi kitiltott játékos megy fel rá, ami csak 10-20 játékost jelent. 10-20? Lehet sokat mondtam.  :D
Tehát, Ha indítasz egy RP szervert az ne legyen Edit, mert az Editelt szerver még létezik akkor a játékosok nem fogják otthagyni a karakterüket, csak azért mert egy újabb az Õ szerverükhöz hasonló szerver nyílt.
Az RP szerver indítás komoly dolog, annak semmi értelme nincs, hogy átírod a nevedre a módot és akkor indítod is a szervert. E mögött sokkal komolyabb szándék kell hogy legyen mert csak akkor leszel és legfõképp a szerver sikeres.
[2.] Edit móddal indított szerver


Igen! Legfõképp erre van példa, aminek sok értelme nincs, ezt lássuk be. Ahogy fentebb is említettem, az Edit móddal indított szerverek nem lesznek tele, se félig, mert egy \"Nagy RP szerver\" módja fut rajta. A játékosok nem folytatnak vándorló élet módot, hogy egyik szerverrõl a másikra telepedjenek át. Az emberiség már rég maga mögött hagyta ezt a dolgot.  :D
A másik az, hogy XY szerver módjával indítunk szervert az gerinctelenség, mivel valaki(k) sokat dolgoztak vele, hogy elérjék azt a szintet ahol most tartanak. Te pedig képes lennél arra, hogy az õ munkájukkal visszaélj ? Ha igen, akkor elég szomorú, hogy arra nem vagy képes, hogy legalább valamilyen szinten \"egyedi\"re formáld.
Igen, egyedire, mert ennek van jelentõsége. A játékosok nem azt a szervert keresik, ahol ugyanazt tapasztalják, mint a másik szerveren.
Ennek így nincs értelme, csak pénzkidobás az egész...
[3.] A domináns RP szerverek


Hála istennek még Õk jól tartják magukat, és a játékosaik is megmaradnak. Így nem bomlik fel egy közösség sem, és a játékosok sem züllenek szét. Ez azért jó dolog, meg nem 10-15 játékossal kell játszanod egy szerveren, fõleg RP szerveren mivel tudjuk nagyon jól, hogy a nyüzsgõ és az élettel teli szervereken jobb a játék és az \'élvezet\' is magasabb szinten van.
Ezek a szerverek rendezett, és remek közösséget állítottak össze, amit ilyen innen-onnan össze eszkábált szerverek nem tudnak megtörni. Ez nagyon jó hír, mert akik ilyennel próbálkoznak és beletörik a bicskájuk akkor Õk is megtapasztalhatják, hogy nem is olyan könny mint amilyennek látszik.
A közösség összetartása fontos, és ezen csak néhány szerveren van meg. Azaz a domináns szervereken. Mert egy 10-20 fõs szervernek is lehet közössége, ami \'próbálna\' RP-s színvonalat tartani, de az ilyen szervernek, elég lenne 1 pici kis falu a játékban.
Ugyanis az RP-nek akkor van értelme, ha valóság alapja van az egész játéknak és emberek jönnek-mennek, nem 1-2 utcányira találkoznak, hanem akár 1 utcán többen. Ez lenne a nyüzsgõ élet mód, mint a valóságban.
Hát igen, ez a szókapcsolat \"mint a valóságban\" elég jelentõs erõvel bír. Mivel minden RP szerver ezt akarja elérni. De elég kevésnek sikerül.
[4.] Egyedi RP szerverek


Na ebbõl elég kevés van, én így hirtelen csak 2t tudnék mondani, ami elég kevésnek számít. Igaz ez a szám mit sem jelent, mert a 3. Pontba megcélzott szerverek is egyedi alapon futnak, attól eltekintve hogy mindegyik egy \'kezdetleges\' RP módból íródott.
Az újonnan írott módok és az egyedi kivitelezéseknek nagy jelentõsége van. Ha egy játékos új dolgot vél felfedezni az egyik szerveren ami még meg is teszik neki, akkor lehetséges hogy a másik karakterét otthagyva, csatlakozik egy új közösséghez.
Így ez a közösség, mivel egyedi szerveren van, teljesen más RP formát fognak felvenni, mint a megszokottak. Mert lehet hogy ami az egyik szerveren \'A\' az a másik \'Z\'. Igen ilyen nagy különbségek is lehetnek a szerverek között. Fõleg ha egy Edit és egy egyedi szervert össze hasonlítunk.
Az egyedi szervernek viszont hátrányai is lehetnek.. Ez olyan dolog, amit ha nem javítanak, akkor erõs a gyanú, hogy az a szerver hiába egyedi, nem lesz népszerû. Mi is ez a dolog? Hát a megszokottság.
A megszokottság egy elég erõs kifejezés amit nem szabad elfeledni, mert könnyen a szerver végét jelentheti. Na tehát, a megszokottság lehet olyan dolog, hogy ami az egyik szerveren \'A\' az ami szerverünkön is \'A\' kell hogy legyen. Ez lehet parancs, vagy munka vagy akármi, aminek nagy jelentõsége van.
Tehát az egyedi szerverrel sok gond van, és lesz.  ;D


Folytatás hamarosan...
Utószó


Én nem rendelkezem RP-s tapasztalattal, tehát ezt a témát is a úgy írtam, hogy nem tudtam mi folyik a háttérben. Csak a meglátásaimra hagyatkoztam.
Roni

Nem elérhető Mambo

  • 4239
    • Profil megtekintése
Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #1 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 15:22:25 »
0
Pacsi;-)

Nem elérhető Zharko

  • 1955
  • Future House <3
    • Profil megtekintése
Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #2 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 15:32:47 »
0
Teljesen jogos. Csak sajnos nem lehet megtiltani, hogy ilyen GF, LT, stb- editekkelekkel indítsanak szervert. :S

Nem elérhető jana4

  • 5929
  • Ex Staff
    • Profil megtekintése
Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #3 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 15:33:57 »
0
Hagyjad már csabikám (  8) ) hát a hostingoknak jól jön a pénz! :angel:

A sok elmebajos fizeti a szerót, a semmiért.


Fel a fejjel, semmi remény!


Amúgy igaz.

Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #4 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 16:15:49 »
0
Mivel ez a 2 fórum jelenti az RP-s játékosok kétharmadát, ezért szerintem annyit igazán meg lehetne tenni, hogy a gyenge editeket és azokat az RP szervereket, ahol csak kicsit is bizonyítottan megmutatkozik a non kitiltjuk a fórumról.

Koncz_Norbert

  • Vendég
Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #5 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 17:32:00 »
0
Én is csak azért készítek RP-t, mert fel tudnak baszni azzal, hogy másodpercenként megölnek, lopnak, trollkodnak, stb...

Nem elérhető Csabesz

  • 7827
    • Profil megtekintése
Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #6 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 17:47:48 »
0
Idézetet írta: Koncz Norbert date=1313163120\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"10369\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Én is csak azért készítek RP-t, mert fel tudnak **szni azzal, hogy másodpercenként megölnek, lopnak, trollkodnak, stb...
 
És lesz értelme? Nem hiszem mert  a játékosok nem fognak átmenni.
Erre jó példa az SLRP, korszerût akartak, játékosok is lettek volna, és becsõdöltek...

Koncz_Norbert

  • Vendég
Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #7 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 21:06:02 »
0
Idézetet írta: Roni date=1313164068\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"10369\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic


Én is csak azért készítek RP-t, mert fel tudnak **szni azzal, hogy másodpercenként megölnek, lopnak, trollkodnak, stb...
 
És lesz értelme? Nem hiszem mert  a játékosok nem fognak átmenni.
Erre jó példa az SLRP, korszerût akartak, játékosok is lettek volna, és becsõdöltek...
 
[/quote]
Hátha egyszerû MySQL és Batch használatú, és mindössze 61 munka lesz akkor remélem igen.

Nem elérhető TH3

  • 5942
    • Profil megtekintése
Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #8 Dátum: 2011. Augusztus 13. - 19:48:09 »
0
szépen lett megfogalmazva. :) Amúgy énse vagyok rp-s de engem kifejezetten irritál, hogy mindig a szerverek topicban csak azt látom, hogy új rp szerver hamarosan. Míg rendes szerverek már szinte nicsnenek is.

Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #9 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 11:37:25 »
0
Jogos és szép leírás de nemnagyon értettem ,hogy a játékosok miért szeretnek annyira a sima DM szervereken játszani.Mivel a GTA nem sorolható igazán semilyen játékok közé ezért nincs is kidolgozva a játéknak egyik része sem speciálisan.Mindenbõl egy kicsi.Ezt úgy értem ,hogy kocsik nem reálisan mennek,írányithatóak, és a lagg miatt egy mezei gyorsulást sem tudsz menni normálisan.Akkor a lövöldözõs része ugyanígy mint a kocsi.Dm szervereken jó esetben 1 órát vagyok fent de már akkor halálra unom magam.Még talán azok tudnak érdekelni ahol van olyan pálya ahol sanchezel vagy NRG-vel kell menni külömbözõ akadályokat.Viszont mielött valaki keverné nem a stuntolásra gondolok.

Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #10 Dátum: 2011. November 29. - 21:19:35 »
0
Nekem a véleményem a magyar RP-rõl az, hogy réteges, és a 100%-bõl 75% ilyen, ha nem több, ami nem jelenti azt, hogy õk rosszak, hanem az õ játékos rétegüknek megfelel, a magyaroknak megfelel, és nyugodtan játszanak, úgy, ha nekik ez kell, ezért nem szabad bántani õket.
Az én elveim szerint, ha valaki nyitna egy olyan team-el egy csapatot, ami az angol LS:RP-re támaszkodik, lenne egy stabil 50fõs RP-s társoság. Persze csak idõvel. Volt egy idõszaka a WRP-nek mikor LS ben volt, mikor hasonlított rá egy kicsit a szitu, probálkoztunk, sikerült, csak az a baj a csapat kicsit felbomlott az adminisztrátorok terén, és páran elrontották.
Én még reménykedem, hogy egy ilyen szerver létre jön a jövõben, az RC:RP ilyesmi lett volna, csak kár, hogy vidéken, meg hogy a project nagy valószinûséggel nem lesz megvalósítva.
A jelenlegi WRP-vel nincs gondom, RP-s lesz, (elvileg) de hiányzik belõle valami, ami régen volt, mikor még együtt volt az a nagy csapat!

Nem elérhető tonyo

  • 1335
  • Moderális Generátor
    • Profil megtekintése
Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #11 Dátum: 2012. Augusztus 17. - 12:16:29 »
0
[mod]2 HSz törölve, D34L, fejezd ezt be, nem kell mindenhol vitát szítani...[/mod]

Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #12 Dátum: 2012. December 31. - 17:11:25 »
0
Idézetet írta: Skatefield date=1313158549\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"10369\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Mivel ez a 2 fórum jelenti az RP-s játékosok kétharmadát, ezért szerintem annyit igazán meg lehetne tenni, hogy a gyenge editeket és azokat az RP szervereket, ahol csak kicsit is bizonyítottan megmutatkozik a non kitiltjuk a fórumról.
 
Es akkor legyen egy non keresõ team!?
www.twitch.tv/almightymartin

Az év STAFF tagja - 2015
Az év RP szervere - 2015 - [rc-rp.hu]

Red County Role Play [rc-rp.hu] - Tulajdonos
Project San Andreas [psa.hu] - Főadminisztrátor
See MTA LV [see-game.com] - Admin 4

Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #13 Dátum: 2012. December 31. - 18:19:42 »
+1
És nem marad majd szerver. :D
A sok RP-st meg banolják a fun szerverekõl RP-zés miatt. :D (Velem megtörtént)

Nem elérhető krisk

  • 2380
    • Profil megtekintése
Újabb RP szerverek indítása.
« Válasz #14 Dátum: 2012. December 31. - 22:47:58 »
0
Idézetet írta: James_Raynor date=1356974382\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"10369\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
A sok RP-st meg banolják a fun szerverekõl RP-zés miatt. :D (Velem megtörtént)
 
Tell me about it... mennyiszer volt már, hogy See modos szeróról RP miatt banoltak ki.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal