Nem, csak processzorra és alaplapra lenne szükségem. Jelenlegi konfigom, a procin és alaplapon kívül: - GeForce GTX 560 Ti - 4 GB RAM, ezt is fogom még bővíteni. - 500 GB HDD.
[/quote] Szerintem AMD válaszd olcsóbb és 28K-ért 6 magost kapsz az ki forogja a lelkét is... Intelnél meg 51K körül van a 4 magos még ez viszonylag olcsó a 6 magos az amd-nél!
Nem csak processzorra és alaplapra lenne szükségem. Alaplap már megvan, már csak a proci kell.
Akkor most van alaplapod, vagy sincs? Mert ha van és pl. 1150-es, akkor eléggé nehezen, magyarul sehogy sem fogod tudni beletenni azt az AMD-t. Egyébként pedig szerint válaszd az AMD-t, ha olcsó, elfogadható, \"működőképes\" processzor szeretnél és válaszd az Intelt, ha egy drágább, minőségi, igazán \"jó\" processzort szeretnél. Illetve mindkettő másban jó; te tudod, mire használnád főleg. (Bár a mellé a GPU mellé szerintem szinte mindegy, hogy melyiket veszed.) Ez az AMD specifikáció alapján jóval erősebb az Intelnél, de gyakorlatban ez máshogy nézhet ki. Nézz benchmarkokat és egyszerű kipróbálásokat, teszteket például a kettőről. Új processzor hűtővel pedig érdemes számolni.
Szerintem AMD válaszd olcsóbb és 28K-ért 6 magost kapsz az ki forogja a lelkét is... Intelnél meg 51K körül van a 4 magos még ez viszonylag olcsó a 6 magos az amd-nél!
[/quote] Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy nem csak a paraméter számít, hanem a márka. Lehet hogy sokkal olcsóbb és többet ígér, de lehet, hogy a másik tovább bírja pl 1 évnél. /enyhetúlzás/ Ezért lehet hogy pl megveszed a 4magosat, és sokkal jobban jársz mint azzal a 6 magossal. A másik dolog pedig, hogy nem mindegy, hogy Intel, vagy AMD. Ez alaplap függő a foglalat miatt.
nem értem milyen logika ez, a tárgy témában említett 2 processzornak más-más a foglalata.
Az intel magonként erősebb az AMD 6 magját nehezen tudnád kihasználni. Az AMD gyári hűtője rossz az Intel-é egész jó. Ugyan az Intel drágább, de hosszú távon \"megtérül\" az ára. Egyszóval ha engedi a kereted az intel mindenképpen sokkal jobban megéri.
a hűtőnek semmi köze hozzá, nekem is AMDm van, alap hűtővel.. ha nem akarod szarráhúzni, és jó a házad hűtése akkor normális hőmérsékleten lehet tartani.. az Intel hűtése jó? volt főnököm 3. generációs i7 procija 80fok körül mozgott terhelés alatt, gyári hűtővel :\'DD témához visszatérve, az i5 jobb, de drágább is.. szerintem ha csak játékra kell, nem videóeditre meg egyebekre, akkor elég az FX is. én is 6300at akarok :)
Azt kéne kinyögnöd végre, hogy a meglévő alaplapodnak milyen a foglata.. Intel 4460 + Hűvös, kis fogyasztás, sok helyen a 8 magos AMD-ket is elveri, főleg játékokban, ugyanis a magonkénti teljesítménye sokkal nagyobb. - Cserébe el is kérik az árát, a 775 óta használt lapos csavarhúzóval betekerendő hűtés pedig személyes ellenségem. Gyári hűtés megfelelő, viszont a rajta lévő paszta nem. FX 6300, vagy FX 8350
+ Bizonyos nagyon jól \"optimalizált\" helyeken (pl.: render, csomagolás, stb) megtudják előzni akár a 2x annyiba kerülő Intelt is. - Ellenben játékoknál tesztek alapján volt rá példa hogy egy i3 elpicsázott egy 8 magos csoda FX-et. Sokszor nevetséges gyári hűtő, ha valaki AMD-t vesz, muszáj vennie mellé épkézláb hűtést is. (
) Mondanám azt, hogy nagyon hangos, de legalább lehűti... Viszont ez sem igaz, találkoztam már gyári cooler mellett throttlingoló procival. (természetesen semmi nem volt húzva). Fogyasztás. Kevés embert érint úgy érzem, mert nem ők fizetik a villanyszámlát. Minőségi alaplap. Ugyanis a magas TDP-nek köszönhetően nem akármilyen áramkörök kellenek a lapra, míg az Intelnél egy 13 ezer forintos fapadossal is vígan elvan az i7. (tapasztalat) Mit ajánlanék? Intelt. Intel párti vagyok? Nem. De ha összeméred az árakat, és hozzáveszed azt, hogy külön hűtést + jobb lapot is kell venned, az AMD variáció majdnem annyi, mint az Intel, ami viszont jóval erősebb. Azt még megjegyezném, hogy i5 4460-am van, és egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt vettem AMD variáns helyett.
Hali! Na már most én nem vagyok egy nagy hardver-hozzáértő személyiség, csak egy véleményt fogok elmondani. Pár hete vettünk új gépet, következő a konfigurációja: Alaplap: Asus M5A78L-M LX3 CPU: AMD FX-6300, 3818 MHz (19 x 201) - Hexa-Core RAM: 8GB 1600Mhz, fogalmam sincs hogy milyen márka, de nem valami rossz VGA: NVIDIA GeForce GTX 750 1GB GDDR5 Ezzel a konfigurációval cask egy bajom van: picikét hangos. Ezen kívül az összes játékot ami eddig megjelent, kifogástalanul viszi Ultrán, a processzor nagyon jól teljesít. Nem tudom mennyit számít az ha nyolc magosat vennél, de ez is megéri az árát :)
Ne előítéletek alapján ajánljál. Az Intel processzor okos, az AMD processzor erős [Egy bölcs ember megnyilvánulása]. Ez már önmagában elég beszédes, mert az Intel a technológiák és az architektúra miatt olyan amilyen, az AMD-ben meg nyers erő és többszálasított folyamatkezelés van. Ez elmondható az Intelről, de az sem mindegy, hogy 4 mag mellett 2-4 logikai processzor dolgozik HyperThreading-el (egy szál több utasítást is képes végrehajtani), vagy dolgozik 6 mag és a hozzátartozó logikai egységek. Részletesebb magyarázatot ne várj, mert a két processzor szempontjából szűk keresztmetszet a videokártya, magyarul az AMD is sok hozzá. Ha már ki tudja hajtani 100%-os terhelésre, akkor már fölösleges atomerőművet alávenni, mert nem lesz jobb, korlátoz a GPU.
560Ti alá vígan elég az FX6300.. én sem tervezek erőművet a 6870 mellé, hiába erős kártya.. hűtés pedig.. ahogy írtam, ha jól szellőzik a házad, nem kell, csak a gyári.. nálam a gyári cooler, ami 5k RPMre van tervezve, 7400as fordulaton \"hűtött\", és 100% terhelés alatt sem engedte a procit 45fok fölé.. ez ilyen \"ha hangja van, legalább hűt\".. bár a 2 JetFlo mellett szinte észrevehetetlen az a kis plusz \"zümmögés\" :D Pedró, rajtad viszont nevetek.. én 16 éve élvezem a működését hiba nélkül az Athlon XP procimnak, eközben nem egy és nem két hasonló korú, vagy fiatalabb Intel adta be a derekát szomszédom keze alatt, aki ugyanúgy netezésre használta, mint én :)
Gondolom az a tény senkit nem zavar, hogy a CPU-ban gyakorlatilag semmi nem tud tönkremenni. Esetleg a TÁP, a LAP, vagy a HÚZÁS miatt, TÚLMELEGEDÉS, vagy tervezettnél magasabb órajelen/feszen való járatás lehet az, ami megöli, de ahhoz is iszonyat nagy szerencsétlennek kell lenni. Erről viszont a USER tehet. Van itthon pár 10 éves P4-em, meg Athlon XP-m is(amin mellesleg vizet forraltam és még működik), érdekes módon egyik se ment tönkre magától, és lefogadom ha 20 év múlva előveszem őket még mindig jól lesznek.
AMD mellett szóljon a magasabb L3 szintű gyorsítótárazás, ergo az IMC független a NorthBridge-től, egyedi kalibrációs regulátorja van (VRM mosFET egység), ami miatt a RAM blokkon belüli másolása messze gyorsabb, mint az Intelé.
haverom egy sima Phenom X4 mellett streamel, minden gond nélkül (720p HD)
Amúgy igen, nem nagy kaland egy régi source engine-es játékot megfelelően kihajtani. Kölcséghatékonyabb, ha az FX-et veszed, jelenleg ez a legjobb ár-/értékarányú a hardverpiacon.
És egy \"The Forest\" -et melyik vinné jobban? Melyik bírná tovább? Melyik állja meg a jelenlegi piacon a helyét?Melyik erősebb, gyorsabb játékoknál? Melyiket érné meg megvenni? Ha az Intel jobb, akkor mondanátok hozzá egy jó alaplapot?
És egy \"The Forest\" -et melyik vinné jobban? Melyik bírná tovább? Melyik állja meg a jelenlegi piacon a helyét?Melyik erősebb, gyorsabb játékoknál? Melyiket érné meg megvenni? Ha az Intel jobb, akkor mondanátok hozzá egy jó alaplapot?
Értsed már meg, hogy nem a processzorral játszol. A processzor csak szinkronizálja a GPU utasításait. Minél több az egységnyi idő alatt szinkronizált adat, annál jobban fut a játék. Ha egy processzor 100%-ra ki tud hajtani egy VGA-t az optimalizáltság függvényében, akkor a további FPS többlet a minimum FPS-ben értendő, ami a 2 processzor esetén nincs több 4-5 FPS-nél. A két processzor egy szegmensbe sorolható, a középkategóriában ne számíts szignifikáns teljesítmény növekedésre. Ha arra vagy kíváncsi, hogy ez a maximum 5 FPS többlet a minimum FPS-nél hol lesz jelen, akkor az az Intel. De nem látom értelmét a drágább megvételének, mert a videokártyád továbbra is a szűk keresztmetszet. Azt, hogy a The Forest hogyan fog futni nálad, azt senki sem tudja megmondani, de annyit elárulok, hogy nem a processzor lesz az, ami korlátozni fogja a folyamatos képet, egyik processzor esetén sem. Verdikt: -Intel: drága CPU, olcsóbb alaplap -AMD: olcsó CPU, drágább alaplap A drágább alaplap alatt 5 ezer Ft többletköltséget érts. Ebből a szempontból olcsóbbért kapsz egy erős középkategóriát, ha az AMD-t választod.
Enter tud valamit :D De ez így van. Nálam a The Forest (egy 2 magos szarral) lazán elmegy majdnem maxon, VGA miatt.. Amelyik játék CPU limites nálam (The Run, Watch Dogs, és társai), azok egy 4 magos procival is halál lazán elmennek.. Játéknál inkább a VGA fontos, illetve ha streamelsz, akkor nem árt egy SSD, mert ha jól tudom, feltöltés előtt átmenetileg gépen tárolja a cuccokat a legtöbb program. Van ha nem, akkor egy Fraps például igen.
Nálam a The Forest vígan fut ultrán, FullHD felbontással. A Foresthez inkább a RAM kell, mert ha kevés van, gyakran kidob a játék. Mikor még a 8 GB-ból csak 3GB-ot tudott felhasználni a 32 bites Windows miatt, kidobált mindig, de sajnos rá voltam utalva a 32bites verzióra, rá egy hétre fel tudtam rakni a 64bites verziót, és azóta nincs ilyen probléma. :D Tökéletesen fut FX-6300 alatt :)
Igen. A digitális 6+2 tápfázis végett ha egy jó darabot fogsz ki a CPU-ból, akkor 5-5,2GHz problémamentesen menni fog Very high-ra force-olt LLC kalibrációval (BIOS).