GTA Közösség - A magyar GTA fórum
		San Andreas Multiplayer (SA-MP / Open.mp) => SA-MP / Open.mp: Szerverfejlesztés => Segítségkérés => A témát indította: [GRL]FREDDY[CL] - 2010. március 22. - 11:01:26
		
			
			- 
				Már több hét óta ezt csinálja a san andreas és még más játék is pl. Metin2, hogy 4-5 mp múlva add ilyen hülye hangot a gép \"betölto hangot\" azt belaggol azt ez ismétlodik a végtelenségig. Ez a probléma, ha játszok egy játékban mondjuk 5-10 percet azután jelentkezik. Már újra telepítettem a gépet, de a probléma továbbra is fen áll, de nem tudom, hogy mi lehet a baja, mert nem hiszem, hogy virus leformáztam teljesen mindkét meghajtót, és új partíciókat hoztam létre. Ezt észlelem kizárólag nagyobb, \"erosebb\" programok telepítésénél is, de amúgy elég gyors a gép, ha nem a játékról beszélünk. Valami ötlet? 
Ilyen a gép:
-Intel® Celeron® 2,80Ghz
-1024mb ram
-Ati Radeon 9200 videókártya (128mb)
			 
			
			- 
				Nekem pont ugyan ilyen gépem van és 2009.nyáron volt ilyen problémám, 
de 2hét útán elmúlt magátol :dodge: (szerencsére) nálam ilyen hülye
kávédaráló-hoz hasonló hangot adott ki. XD
A probléma megoldására nem emléxem  :( Nem is tudom... én úgy emlékszem magától
helyre jött. Nem tudom. ???
			 
			
			- 
				Tápod, Winyód rendben van?
Esetleg a RAM-od nem szart be?
Vagy a Proci hutése is adhat hülye hangokat.
			 
			
			- 
				
Tápod, Winyód rendben van?
Esetleg a RAM-od nem sz*rt be?
Vagy a Proci hutése is adhat hülye hangokat.
 
Én a Tápra vagy a Procira tippelnék ;) Szerintem...Bár azét menj be Vezérlopult->Rendszer 1. oldalon ott van, h mewnnyi ramot érzékel és nézd meg, h eggyezik-e az a szám ami benne van meg amit érzékel :)
			 
			
			- 
				Szerintem hutés probléma vagy esetleg videó kártya.
			
 
			
			- 
				Nem hiszem, hogy videó kártya lenne, tettem fel újabb-régebbi drivereket és ugyanazt csinálja. A tesztek elvégzettek alapján nem processzor huto hiba! Amúgy ez a processzor hangja szerintem.
			
 
			
			- 
				akkor cseréld ki.
Amugy a prociban csak a chip van,..
szoval ha az ad hangot, akkor ott kurva nagy probléma van
			 
			
			- 
				na ja ha a proci zörög az má télleg elég nagy gáz... vigyázzá rá mert elrepül XD na de szerintem is a proci vagy a videókártya(hardwerileg) dögölhetett be
			
 
			
			- 
				Szerintem nem a processzor hangja ez, mert megkérdeztem mástól is, hanem a merevlemez hangja. Megnéztem egy programmal a merevlemezt azt írja:
 
A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.
Nincs szükség beavatkozásra.
Muködési ido: 347 nap, 2 nap
Becsült hátralévo idotartam: több, mint 1000 nap
Homérséklet (átlag, jelenlegi, maximális): 42 °C
 
[/quote]
Mit csináljak most, mert elég idegesíto, hogy 4-5 másodpercenként belaggolnak a játékok, és egyre jobban.
			
 
			
			- 
				Egyébként attól hogy leformáztad mind2 partíciót és újat hoztál létre, még lehet vírusos.
Nekem volt boot vírusom 6szor újratettem, mind a 2 meghajtót is leformáztam stb..
Rátettem a Linuxot, az volt egy ideig, és újra visszatettem az XP-t és már jó.
Amúgy, ha nem is ez a probléma, akkor valószínüleg a RAM a problémás. Mivel ha nincs elindítva egy játék sem és akkor nem laggol akkor valszeg az operatív tár lehet sérült, és a RAM. (Mert ugyebár ha elindítasz egy alkalmazást az bekerül az operatív memóriába, RAM-ba.) Lehet ez a baj. Processzort én kizárnám mivel ha az lenne a baj, akkor máskor is laggolna és nehezen indulna be.
			 
			
			- 
				
Egyébként attól hogy leformáztad mind2 partíciót és újat hoztál létre, még lehet vírusos.
Nekem volt boot vírusom 6szor újratettem, mind a 2 meghajtót is leformáztam stb..
Rátettem a Linuxot, az volt egy ideig, és újra visszatettem az XP-t és már jó.
Amúgy, ha nem is ez a probléma, akkor valószínüleg a RAM a problémás. Mivel ha nincs elindítva egy játék sem és akkor nem laggol akkor valszeg az operatív tár lehet sérült, és a RAM. (Mert ugyebár ha elindítasz egy alkalmazást az bekerül az operatív memóriába, RAM-ba.) Lehet ez a baj. Processzort én kizárnám mivel ha az lenne a baj, akkor máskor is laggolna és nehezen indulna be.
 
Csináltam vírusirtást az Avast Pro -val, nem talált egyetlen vírust sem, ja és már a programok is belaggolnak, pl. a vírusirtásnál is elégé laggolt az Avast. Már rengeteg programmal próbáltam, de semmi se segít, azt veszem észre, hogy egyre jobban kezdenek laggolni a játékok, programok. Amúgy, ha ez számít minden nap leszoktam futtatni egy registry tisztítást, és egyebeket, tehát karban van tartva rendszeresen a gép, és nincs is rajt fent sok program.
			 
			
			- 
				Mikor raktad újra legutóljára?
És milyen régi a gép?
			 
			
			- 
				
Mikor raktad újra legutóljára?
És milyen régi a gép?
 
Hát kb. 3 napja tettem utoljára, és azt hiszem, hogy 3-4 éves lehet, de inkább 3.
			 
			
			- 
				Avast pro egy nagy sz*r. Egyébként amit mondtam az a programokra is vonatkozik, nem csak a játékokra.
			
 
			
			- 
				De mikor kezdodött el ez????
Nem régebben is volt ilyen??
			 
			
			- 
				
De mikor kezdodött el ez????
Nem régebben is volt ilyen??
 
Régebben sose volt ilyen, kb. 3-4 hete kezdodhetett el a laggos-szezon.
			 
			
			- 
				Nekem nyár óta van egy olyan tulajdonsága a gépnek,
hogy amikor bekapcsolom izomból zúg. De szerencsére
csak 5percig, aztán leáll.
			 
			
			- 
				Azt mondta Kurtis, hogy az lehet a baja a gépemnek, hogy túlmelegszik a videókártya, megnéztem egypár ilyen homérsékletméro programmal egy idoben és mindegyik megközelítoleg ilyen értékeket mutatót:
System: 44 °C
CPU: 85 °C
AUX: 75 °C (AUX = videókártya)
HDD: 42 °C 
Ez a baja szerintem, amúgy jó meleg lehet ott bent. :laugh:
			 
			
			- 
				Úgy tudom hogy 47 °C a normális.
60 felett már nem annyira.
Úgy hogy szerintem már tudod mi a baj.
			 
			
			- 
				Portalanítsd a géped...(ha asztali)
			
 
			
			- 
				Ok, amúgy bekapcsoltam a gépet reggel kb. ment 5 percet és az AUX meg a CPU már 50 °C fölé ment. A témát zárom, majd \"portalanítom\".