Saját operációs rendszerrel jelentkezett az Anonymous hacktivista csoport. A 0.1-es verziószámú Anonymous-OS-be hackerszoftvereket, az áldozat gépének kiismerését szolgáló programokat és a rejtõzést megkönnyítõ eszközöket integráltak - adta hírül a Hacker News.
Az otthoni felhasználók között is népszerû Ubuntu Linuxot vették alapul az Anonymous operációs rendszerét elkészítõ programozók. A túlterheléses támadásokra és bonyolultabb törésekre felkészített rendszert pendrive-ra lehet telepíteni, így bámelyik számítógépet Anonymous munkaállomássá tud változtatni pár perc alatt.
Nem lehet tudni, hogy biztonságos-e az Anonymous-OS
A hacktivisták rendszerének egy komoly hátulütõje van: nem lehet pontosan tudni, kik a fejlesztõi. Az Anonymous akcióiban résztvevõ szimpatizánsokhoz hasonlóan a hackerrendszer fejlesztõi is eltitkolják a nevüket. A rendszer
honlapján ugyan azt állítják, hogy a szoftver teljesen biztonságos, ugyanúgy használható, mint bármelyik Linux disztribúció, ám ezt érdemes fenntartásokkal kezelni. Akár trójait vagy a felhasználó tevékenységét megfigyelõ kódokat is rejthet a szoftver.
Nem ez az elsõ hacker OS
Az Anonymous-OS nem az elsõ hackerek számára tervezett operációs rendszer. A piacon régóta megtalálhatóak azok a rendszerek, amiket az internetes biztonság támadójátékosainak igényeihez alakítottak ki. Az ingyenesen letölthetõ BackTrack nevû rendszer még többet is kínál, mint az Anonymous szoftvere. Folyamatosan bõvülõ sebezhetõség gyûjteménnyel, támadókódokkal, és komplex támadások megvalósítását segító programokkal együtt érkezik.
Nem véletlen, hogy az informatikai biztonsági konferenciákon gyakran lehet látni egy-egy elõadáson, hogy az elõadó átvált a virtuális gépen futó BackTrack telepítésre, és ott mutatja be, gyakorlatban, amit korábban elmondott.