Szerző Téma: Tizenhat érdekes tény a Facebookról  (Megtekintve 582 alkalommal)

Nem elérhető instant

  • 2778
  • ZzzzzZ
    • Profil megtekintése
Tizenhat érdekes tény a Facebookról
« Dátum: 2012. Február 02. - 22:31:06 »
0 Show voters
Üdv , nézegettem 1 kicsit a hírlapokon és 1 kicsi \"elég szép\" híreket találtam. :
Tizenhat érdekes tény a Facebookról
Elérkezett a nagy nap: a jelenleg legnagyobb közösségi oldal, a Facebook is megjelenik a tõzsdén. A New York Times a bejegyzési dokumentumból szemezgetett.
A New York Times technológiai rovatának szerkesztõi alaposan átolvasták a Facebook tõzsdei beiktatásának papírjait, majd összeállítást készítettek a legérdekesebb tényekbõl.
Titkos hely
A Facebook ötmilliárd dollár (nagyjából 1100 milliárd forint) értékben bocsát ki részvényeket – azt azonban egyelõre nem árulták el, melyik tõzsdén lesznek bejegyezve.
Megszámlálhatatlan adat
A Facebook oldala több, mint 100 petabájtnyi (100 kvadrillió bájtnyi) adatot tárol, fotók és videók formájában.
 

Játékos rendszer

A Zynga, mely közösségi oldalakra tervez játékokat, a Facebook bevételébõl 12 százalékban részesedik. Ezzel pedig õk az elsõk: 2009-ben és 2010-ben ugyanis egy cég sem részesedett tíz százaléknál többel a Facebookból.
Sandberg távozik?
Pletykák szerint Sheryl Sandberg, a cég ügyvezetõje érdekelt a politikában is. A beiktatási dokumentum Sandberg lehetséges távozását befektetõi szempontból hatalmas rizikófaktornak tartja.
Gyors növekedés
A Facebook 2011-es bevételét 3.71 milliárd dollárra (körülbelül 816.2 milliárd forintra) becsülik – ez ötszöröse a két évvel ezelõttinek. A bevételek legnagyobb része hirdetésbõl származik – ez az arány azonban folyamatosan csökken, mivel a Zynga webáruházzal is rendelkezik, mely egyre nagyobb bevételt generál.
Versenyben a Google-lal
A dokumentum szerint a Facebook egyik legnagyobb vetélytársának a Google+-t tartja, mivel az több, a Google által jegyzett fejlesztéssel is összeköthetõ (mint például maga a keresõ, vagy az Android program).
Zuckerberg véleménye
Saját elmondása szerint Zuckerberg (aki a Facebook tulajdonjogának 28.4 százalékát birtokolja) a Facebook-ot egészen egyszerûen azért alapította, mert „szerette volna, hogy létezzen”. Hasonlóan egyszerûen határozza meg az oldal fõ célját is: a Facebook abban kíván segíteni, hogy megkönnyítse az emberek közötti információcserét. Annak legfõbb oka pedig, hogy a közösségi oldal nyilvános lett, nem más, mint egy mûködõ gazdasági motor kialakítása, mellyel szélesíthetik az oldal szolgáltatási körét.
„Like-függõség”
A Facebook felhasználói naponta 2.7 milliárd like-ot és hozzászólást generáltak 2011 utolsó három hónapjában.
Fizetések
Sheryl Sandberg „mindössze” a felét keresi annak, amit Mark Zuckerberg, akinek fizetése 703.833 dollár, azaz megközelítõleg 155 millió forint.
Világuralom
A Facebook-felhasználók száma folyamatosan növekszik. A tavalyi év végén 37 millió aktív felhasználót regisztráltak Brazíliában, mely 300 százalékos növekedés a 2010-eshez képest. Indiában a növekedés 132 százalékos, itt 161 millió a felhasználók száma.
Továbbra sem sikerült azonban érdemben betörniük a japán és kínai piacra: míg Japánban kevesebb, mint 15 százalék a felhasználók aránya, Kínában, ahol (elvileg) teljes mértékben tiltják a Facebook használatát, az arány nulla százalékos.
 

Hirdetési arányok

Az utóbbi három évben a Facebook bevételének 98, 95, valamint 85 százalékát tette ki a hirdetésekbõl származó jövedelem. A kilátások nem túl jók: a hirdetõk elvesztése komoly hatással lehet az üzletre.
A közösségi háló 2011-es adatai szerint egy átlagos amerikai hirdetõ naponta 65 millió felhasználót érhet el naponta – ez csaknem háromszor annyi, mint az American Idol hirdetõinek 29 milliója.
Még több kockázat
A Facebooknak be kellett látnia: még õk sem képesek teljes mértékben védekezni a fogyasztói elvárások változásai ellen. Az újfajta biztonsági beállítások például negatív fogadtatásban részesültek.
Hacker-barát oldal
A beiktatási dokumentum szerint a Facebook rendszeresen alkalmaz hackereket legújabb fejlesztései során – ilyen volt többek között a Timeline, a chat, vagy a videókonferencia kialakítása is.
Mennyit ér?
A Mashable nevû tech-blog listát készített tíz olyan dologról, melyek kevesebbet érnek, mint a Facebook. Egészen meglepõ eredmények is születtek. Kiderült például, hogy Katar GDP-je, az olimpia költségei, vagy éppen a világ kávéipara mind-mind kevesebb, mint százmilliárd dollárt (nagyjából 2200 milliárd forintot) érnek.
Profitgép
MG Siegler technológiai szakértõ megállapítása szerint a Facebook nyilvánosságra hozatala után nagyobb jövedelemre tett szert, mint a Google. Ugyanis, míg a Google 961.8 millió dollár (megközelítõleg 211.596 milliárd forint) jövedelemmel, és 105.6 milliárd dollár (nagyjából 23.232 milliárd forint) profittal rendelkezett, addig a Facebook kezdõjövedelme 3.7 milliárd dollár (körülbelül 814 milliárd forint), profitja pedig egymilliárd dollár (nagyjából 220 milliárd forint) volt.
Értékes barátságok
A Facebook vezetõsége üzleti szempontból is igazán értékesnek tartja a segítségével köttetett „barátságokat”. Ez teljesen érthetõ is, hiszen minél több regisztrált felhasználóval rendelkezik, annál inkább megéri a hirdetõknek szerzõdést kötni a közösségi oldallal. A Facebookon 2011. december 31-ig több, mint százmilliárd ismeretséget regisztráltak.
Forrás.:http://tech.msn.mainap.hu/hasznos/tozsdezni-fog-a-facebook-8895/
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 02. - 22:34:54 írta ZzzzzZ »

Tizenhat érdekes tény a Facebookról
« Válasz #1 Dátum: 2012. Február 03. - 06:16:31 »
0 Show voters
Mindezt úgy, hogy a facebook eredetileg társkeresõ oldal volt thefacebook.com néven. :D

Nem elérhető SnicK

  • 7521
    • Profil megtekintése
Tizenhat érdekes tény a Facebookról
« Válasz #2 Dátum: 2012. Február 04. - 10:32:43 »
0 Show voters
Idézetet írta: ZzzzzZ date=1328218266\" data-ipsquote-contentapp=\"forums\" data-ipsquote-contenttype=\"forums\" data-ipsquote-contentid=\"16464\" data-ipsquote-contentclass=\"forums_Topic
Titkos hely
A Facebook ötmilliárd dollár (nagyjából 1100 milliárd forint) értékben bocsát ki részvényeket – azt azonban egyelõre nem árulták el, melyik tõzsdén lesznek bejegyezve.
 
Gondolom a New Yorkin, lévén az a legnagyobb.

 

SimplePortal 2.3.7 © 2008-2024, SimplePortal