A konkrét nálad tartható kaliberrõl annyit, hogy bármilyen fegyvert tarthatsz magadnál, amit el tudsz rejteni (CCW). Amerikában (legalábbis azon államokban, amikrõl én tudok) nincsen kaliberes korlát.
A konkrét rendvédelmi szerv határozza meg, hogy milyen fegyverekkel szerelteti fel az alkalmazottait, bár a Desert Eagle Amerikában általánosan egy civil pisztoly és épp ezért semmiféle korlátozás nem vonatkozik rá, ellentétben bizonyos Glock vagy H&K fegyverekre. Egyébként egy standard lõfegyver, nincs mit rajta szépíteni, nagyot rúg, és ennyi. SA-ban azért jó, mert nagyobb kaliberes, mint a standard 9mm, tehét tökéletes erõsebb fegyverek modellezésére.
Amúgy a deagle-bõl ha jól tudom lehet .357-ös, .44-es és .50-es kaliberû változatot rendelni. Egyik se olcsó, plusz az .50-es kaliberhez a töltény valami irdatlan drága (gondoljatok bele, a töltény 1.27 cm átmérõjû, ez 14-szerese a 9 millisnek).
Az érdekes kalibermegadás egyébként a puskáknál van, ott nem kaliberben mérnek (az adott lõfegyver furatának belsõ átmérõje, köznapiasan általában a csõ belsõ vagy a lövedék külsõ átmérõje). Egy .45-ös pisztolynak a csöve 0.45 inch átmérõjû. Ez helyett a shotiknál ún. gauge van, ami azt jelenti, hogy hány, a csõ átmérõjével azonos nagyságú ólomgolyót tudtak önteni 1 fontnyi (értsd: tömegegység) ólomból. Minnél nagyobb a szám, annál kisebb a kaliber, egyértelmûen. A modern shotgunok 12-gauge-k, tehát 12 ilyen átmérõjû ólomgolyó került volna 1 fontnyi ólomba.